Polecane posty

pokorny    5

Czyli tu przez korek pobiera powietrze, myslalem, ze na zbiorniku jest jakis nypel i nie moglem go znalezc. Dzieki za odpowiedz, moze da sie korek jeszcze uratowac, wyplucze w ropie i przedmucham sprezarka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pokorny    5

Korek jest rozbieralny, zdejmuje sie pokrywe korka, a w srodku sa jakby zakamarki wylapujace zanieczyszczenia aby nie dostawaly sie do zbiornika. Dalej jest uszczelka gumowa i sprezynka, ktora pod wplywen podcisnienia ugina sie i wpuszcza powietrze. Wyczyscilem i po problemie     :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Jakiej wielkości rozsiewacz bedzie optymalny do MF 3050?


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

To zależy od wagi rozsiewacza i od jego konstrukcji czyli ile będzie odsunięty do tyłu względem zaczepów ja do 3060 tonę sypię amazone za-f 604r bez obciążenia z przodu jest ciut za dużo ale jak podczepię balast śmiga spoko oczywiście w dogodnych warunkach a nie na wiosnę taką jak mieliśmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

czyli 1500km to albo nie podoła albo trzeba mocno dociążać?


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

1500 zasypu plus rozsiewacz to słabo to widzę nawet z podniesieniem już nie będzie lekko chyba porównóję to do tego jak mój podnosi obrotówkę 1300kg choć ta jest dłuższa i nie ma już lekko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

odrotówka a rozsiewacz to inna historia rozsiewacz jest przy kabinie a plug ile z tyłu zwisa...

Jeszcze jedno pytanie jak w transporcie sobie radzi? ile t na przyczepach ciąganie MF?


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

no to fajnie, a jaki rozstaw osi ma taki MF? rzedki trzeba robic na 75 czy 67cm?


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Marchewki, Rozgladam sie za ciagnikiem do nawozów oprysków transportu i robienia redlin pod marchew


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Do marchewki nie wiem jak z ustawieniami tarcz ale pewnie i koła wąskie były by potrzebne. Wczoraj sypałem nawozy to tak popatrzyłem że 1,5t w dobrych warunkach da radę ciągać tylko przód musi być dociążony porządnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

no oczywiście ze waskie koła. O jakich tarczach pisałeś?


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Tarcza koła ta w środku ona jest przykręcana do felgi i do piasty można ją obrócić i zmienia się rozstaw i tak samo felga do tarczy się przykręca i też masz parę możliwości ustawienia szerokości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

aha,dzieki. A jeszcze jedno pytanie czy wszystkie MF 3050 maja skrzynie 40 km/h ?

i czy wałek włącza sie bezsprzegła czy ze sprzegłem?

Edytowano przez Pajej

Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Nie wszystkie ale większość i da się to przestawić w większości, wałek załączany elektro hydraulicznie bez sprzęgła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Nie wszystkie ale większość i da się to przestawić w większości,

 

prędkość maksymalna da sie przestawić?


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Są co mają 30 i są co mają 40 więc te 30 da się ustawić na 40 i odwrotnie w moim wcale się nie da ustawić i nie wiem jaką ma prędkość bez możliwości przestawienia, ogólnie żeby przestawić max prędkość musi mieć przyspieszacz (wzmacniacz) momentu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Masz wzmacniacz momentu i tam przekładasz 2 zębatki zamieniasz miejscami mniejszą z większą  i odwrotnie mniejsza napędza większą to masz 30km/h jak większa mniejszą masz 40 i tyle w temacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

a czyli w skrzyni trzeba grzebac.

Co do MF to chyba jest jedynym rozwiazaniem które spełnia moje kryteria, choc wolałbym cos tańszego. a kryteria to

- skrzynia 40

- wygodny (biegi zmieniane po prawej stronie kierowcy nie pomiędzy nogami, cicho w kabinie. EHR nie koniecznie)

- moc ok 70km

- napęd 4x4


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

spoko jak cos to po zniwach bede sie rozgladał jak ładnie wyjda


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gradi888    0

 

Witam, Mam problem mianowicie potrzebuje tura do MF 3050, Chce przeznaczyć na to jak najmniej pieniędzy, Interesuje mnie używany tur dodam ze olx juz przekopany, Najlepiej cos na terenie lubelskiego Mazowieckiego, Proszę o pomoc

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez xzibit0000
      Witam. Podesłalby ktoś zdjęcie gdzie zamontować linkę od hamulca recznego? Albo jakoś logicznie podpowiedział gdzie ja zaczepić?
    • Przez Kawid
      Witam mam problem z dynashift w MF 3075 ponieważ sam przełącza tryby A, B ,C ,D podczas jazdy lecz gdy włączam światła wszystko się uspokaja
    • Przez Ajaa
      Witam mam pytanie podejdzie mi silnik z Massey Ferguson 690t do Massey Ferguson 3065?
    • Przez Szym_on
      Witam mam pytanie odnośnie rewersu ponieważ ciągnik po zdjęciu pokrywy i odblokowaniu biegów i ponownym założeniem pokrywy przestał się przełączać z A na B jak ręcznie wepchnąć siłowniczek to bez problemu jest przełączony i bezproblemowo załącza sią na biegi A a chcieć przełączyć na biegi b to jakby lekko wajcha jest zapierana i  co nie pozwala przełączyć siłownika na biegi B  Gdzie może być przyczyna ? może ktoś by mógł podpowiedzieć .
    • Przez Diabel1
      Witam mam problem ze sprzęgłem w moim maseyu. Jak się olej zrobi ciepły sprzęgło zaczyna nierówno brać to znaczy na wolnych obrotach robi się problem z ruszeniem. Zdarza się że pedał sorzęgła zwolnisz a ciągnik nadal stoi.Słabnie taż wspomaganie. Myślałem że to pompa,wymieniłem pompe, filtry , olej , i było troszke lepiej przez dwa dni i sytuacia wróciła.prosze o jakieś rady , wskazówki co robić.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj