Polecane posty

Szpilus    0

Seria MF 30xx ogólnie jest bardzo udana. Ja mam MF 3065 i wymieniłem komputer(spawałem przy włączonym akumulatorze) i pompę hydrauliki i narazie po 500 mth nic się nie psuje.... Model 3050 nie różni się niczym oprócz silnika i ma jakieś 75 km. jak mi wiadomo... Nasz ma różnie bo z tabliczki znamionowej wynika że ma 114 km. a inni mówią, że ma 85 km., a turbo jest to daje jeszcze jakieś 10 km. i więc wychodzi jakieś95 km. także my dołożyliśmy około 5000 tysięcy i narazie chodzi bez zarzutu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473

3065 niezależnie od roku produkcji ma 85km. i czemu uważasz, że turbina daje jeszcze jakieś 10km? przecież te 85 podawane przez producenta to max moc tego ciagnika, a w tym modelu z tego co mi wiadomo nie ma powerboosta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pig    18
Słabo szukał ;) Znajomy kolegi ma plac z maszynami i serwisem, stoi tam kilka 30xx, tzw. dawców z których złożyłbyś conajmniej jeden sprawny :P Handlują i serwisują głównie MF i jakoś problemu z częściami nie mają. Także nie przesadzajmy, 2 miesiące to nawet z Japonii części nie płyną. Mi paczka z USA przyszła w ciągu tygodnia :)

 

gdzie to jest jeśli można wiedzieć bo potrzebuje pare części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Okolice Siedlec (mazowieckie)... dawno tam nie byłem i nie wiem co mają aktualnie na stanie. A czego potrzebujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pig    18

pare drobnych rzeczy klosz do migacz,obciążniki,błotniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Jak masz niedaleko to moge dać Ci dokładniejszy namiar na PW, choć części maja raczej dla siebie niż na handel ;)

 

A nie lepiej założyć migacze np. od Ursusa? Łatwo dostępne, tanie, nie szkoda jak sie wybiją... Jeśli chodzi o przednie błotniki to można je bez problemu dorobić http://www.agrofoto.pl/forum/problem-w-MF-t4591.html (patrz 14 post).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pig    18

chodziło mi o przednie błotniki,a co do migaczy stłuczony był jeden klosz i teraz tak szukam byłem w grene ale tam takich nie mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slizg123    0

Nie wiem jakie macie te MF z serii 30xx ale z tego sam widziałem i wiem to holendrzy chwala te ciagniki bardzo........... Pracownicy jezdzili na nich na usługach i kilku kierowców do jednego MF i nie oszczedzali ich wcale, bo to w koncu nie ich ciagniki:) Miały one przejachane po 15000mh!!! bez wiekszych problemów typu wymiana skrzyni biegów czy remont kapitalny silnika elektronika równiesz sie trzymła bez wiekszych problemów jesli ktos sie znał na niej!!! W polsce nie stety sa tylko dobrze znane 330 i 360 troche jeszcze nam brakuje od innych. Nie ma jak to nie zawodna 30 czy 60, polski szajas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Skąd wiesz ile kosztuje remont? Kolejna kwota usłyszana od kogoś kto znał kogoś kto kiedyś widział Fergusona ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Akurat koszt 10 tys. jest już relany w przeciwieństwie do 40 tys. o których gdzieś na forum czytałem (tyle to cały ciągnik kosztuje), zależy jak bardzo poważna jest awaria. MF ma hamulce w kąpieli olejowej, znam przypadek gdzie w skrzyni zalany był nieodpowiedni olej i starły się tarcze hamulcowe a opiłki z tych tarcz uszkodziły pompe hydrauliczną. Do roboty okazał sie też synchronizator grupy biegów i półbiegi. Łączny koszt 12 tys. zł - o droższych naprawach nie słyszałem. Nie raz już pisałem że nie uniknie sie dokładania do starego używanego ciągnika, czy to MF czy DF czy inny Fendt. Dla kontrastu proponuje porównać ceny kompletów naprawczych silników w poszczególnych ciągnikach - nie ma to jak wydać 10000 zł na remont MWM ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W RPT opisano koszty remontu silnika Deutza 6 cyl, 10 tyś nie wystarczy...Kapitalny remont skrzyni w 914 to koszt kilku tysięcy złotych.

 

Na wydatki związane z naprawą kilkunastoletniego ciągnika trzeba być przygotowanym, wynagrodzi je jednak stosunkowo niska cena zakupu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Filtr oleju to ok 200zł (oryginał ok 400), a jak jest z tymi skrzyniami to nie wiem, słyszałem za dużo różnych wersji ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
Ile kosztuje filtr paliwa do MF 3060 ??

Paliwowy powinien pasować od 3P, czyli grosze. Olejowy to zależy od marki filtra (od kilkudziesięciu zł w zwyż). Skrzyń były 4 rodzaje, ktoś gdzieś to kiedyś opisywał tylko nie moge tego znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473

to zależy bo u mnie np. od 3p nie pasował i musiałem założyć filter paliwa od ursusa 5314. ;)

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

@grzegorz3512 po raz kolejny Ci mówię, że w "Enter trackback links (one per line)" się nie pisze...tam możesz dawać linki...pisać możesz w tym pierwszym polu... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473

do 3065 (zależy od ziemi) 4x35, 4x40 zagonowe lub jakaś ok 3x45 obrotowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROPA    1

Ja mam MF 3050 i na jednym zakresie biegów stukało

robota mechanika 800 zł

koło zebate 1300 zŁ(z niemiec u korbanków 2000 zł)

niemozna było odpowietrzyc sprzegła serwis korbanki 2000 zł

łacznie ponad 4000zł i remont skrzyni zrobiony

ale jestem zadowolony robote robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian17    0

Witam, takie krótkie pytanko... miałby ktoś może instrukcję, katalog części czy coś takiego do MF 3050??? z góry dzięki

 

i jeszcze jedna sprawa. Ile taki Mf ma właściwie koni??? każdy mówi inaczej a to 70 a to 75, a nawet jeden mówił że 60...

 

nie pisz posta pod postem, używaj opcji "edit"

Edytowano przez mirasek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Powinno być OK, chyba że masz ciężkie ziemie. Na piaskach i lekkich glinkach powinien śmigać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj