Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mówisz o wersji bez napędu czy 4x4 z wyłączonym/uszkodzonym napędem? Bo w tym drugim przypadku pociągnie tyle co c 360.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas972    11

no no bez napedu 2WD bo po co niby jezdzic z wylaczonym napedem?? :blink: da on sobie rade w 4 plugach?? nie mailem oczynienia jescze z tym sprzetem kolega ma ale 3080 no to nie ma wogole porownania do tego

i jak ze spalaniem?? ogolnie ferguson uchodzi za oszczedny ciagnik wiec....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Różnie bywa, czasem przedni napęd się popsuje a naprawić nie ma komu, dlatego pytałem. 4 skiby jakoś słabo widzę, to jest ciągnik o podobnych możliwościach do Zetora 7211.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas972    11

aha no to u mnie zetor nie dal sobie by rady w 4 plugach raczej bo troche gorki jest a ziemia to w sumie 4 i 5 klasa i kawalek 3 i 6

to o agregacie uprawowo-siewnym 2,7m tez mozna raczej pomazyc...

a jak z obciazeniem?? nie jest za lekki jak wiekszosc ferdkow?? da rade zalozyc cos na tylne kola??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Użytkownik Griga ma podobny ciągnik, napisz do niego to Ci pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pokorny    5

Z przednim napedem 4x35, bez przodu 3x35 to max wszystko ponadto to meka. Zrobilem 600 mth i przez ten czas zadnej awari. W tym roku na wiosne byl drobny wyciek plynu chlodniczego przy nagrzewnicy w dachu kabiny. Kilka dni temu zauwazylem luz na podporze walu napedowego. Rozlecialo sie lozysko razem z oslonami mocujacymi. Jak ktos ma nr katalogowy tych czesci lub wie gdzie kupic to prosze o info.

Juz zamowione u Korbonka :D nr katalogowy to 386986

Edytowano przez pokorny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lewy1996    0

widać że pod koniec odpowiedzi przemawiają bardziej na +.. właśnie jestem zainteresowany kupnem tego modelu i z początku trochę się co do niego wachałęm ale może waro zaryzykować? co wy na to?

ps.sprzedam zetorka 5245 87r odpowiedz na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FajnyMarcus    1

Mam problem z mf 3050, skrzynia A/B. Nie mogę wrzucić grupy biegów A/R bo B/R wrzucam spokojnie. I co może być przyczyną że ciężko się kręci kierownicą? Tur i tylny podnośnik działają i podnoszą szybko. Filtr pod kabiną metalowy przeczyściłem, oleju trochę do skrzyni dolałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FajnyMarcus    1

Po dodaniu gazu lżej się kręci. Ale im się bardziej rozgrzeje olej to ciężej. W skrzyni mam B/R a mogę dąć na luz pomiędzy A/R coś blokuje. Pompa hydrauliczna 50l.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas972    11

nie chodzi o wydajnosc tylko typ...

ale w tym przypadku jest chyba wszystko jasne...

mozesz jeszce zmiezyc cisnienie jakie daje pompa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FajnyMarcus    1

Czyli pompa, no to gdzie ona się tak +- znajduje się, w tej skrzyni? Co trzeba odkręcać?

No i jak wygląda bo pasowało by zamówić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FajnyMarcus    1

Dzisiaj zauważyłem że podczas skrętu z balotem na tuz coś zaczęło szarpać kierownicą i ciągnik lekko zmniejszył skręt, a ja starałem się utrzymać kierownicę w jednym miejscu ale się nie dało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BobsMF    40

Dlaczego ma być zły?. Posiadam 3065 od 3 lat z 1994 r. zrobiłem nim 2000 mth, obecnie ma 12000 i nie ma się do czego przyczepić. Po zakupie wymieniłem olej i filtry w skrzyni, koszt 1000 zł. Silnik, skrzynia i podnośnik pracuje bez najmniejszych zastrzeżeń. Obecnie przymierzam się do zakupu 3050 do lżejszych prac z kołami do międzyrzędzi ( sadzarka 4 rzędowa, opielacz, opryskiwacz ciągany). Ja się nie zawiodłem na tej serii ale patrzyłem na stan ciągnika a nie na mth. Moje obserwacje dowiodły że można kupić ciągnik z oryginalnym przebiegiem 4000mth bardziej wyeksploatowany niż ten co ma 12000mth. Czy ciągnik będzie się psuł zależy głównie od byłego właściciela ale też od nabywcy. Takie jest moje zdanie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej. Chce kupić mf 3050 i prosze o rady na co zwracać uwage aby nie naciąc sie na wypracowanego.Jeśli zna ktoś jakies firmy sprowadzające mf z małopolski to tez prosze o napisanie oraz opinie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
byniu    0

może mi ktoś doradzić< po odpaleniu silnika występują drgania całego ciągnika mf 3050 , co morz być przyczyną???

 

Połączony

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj