funkmaster1993

Nieśność kur.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
quercus    7

Nie wiem jaką mam rasę kur (zwyczajne czerwone i białe) ale na 40 stukach dziennie mam 30-35 jaj. Co prawda tylko ja we wiosce mam tak niosne kury.


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

Podobnie jak @quercus - też jest 40 kur i w szczycie zbiera się koło 35 jaj. Planuje zwiększenie obsady na ten rok - hmm o 25 % ;)

 

Narazie przeprowadzam negocjacje z babcią...


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7
U mnie różnie kura niesie średni 0,65 jajka na dzień. Skad kupujecie kury.

 

Ja z babcią mam taki układ. Ona kupuje nioski (młode) a ja se nasadzam 2-3 kury po 16 jaj (zawsze sie jeszcze 1 nasadzi gdzieś w stodole). Te kury co są kupowane to ci dokładnie nie powiem. A jak brojlerki to z fermy takie już opierzone.


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin    0

Od którego tygodnia życia kury znosa jajka??? Ile macie jajek na tydzień z jednej kury??? A opłaca się hodować kury???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
norbi10495    0

Ja teraz obecnie mam 75 kur niosek dziennie zbieram coś około 60 jajek niestety muszę wymienić 10% stada kur ponieważ te kury są wyniesione i planuje zwiększyć hodowlę do 90 sztuk kur niosek, dominujące kolory moich kur to czerwony biały i jarząbaty. W zeszłym roku zakupiłem z dziadkiem inkubator przydomowy na 20 jaj kurzych ale można do niego włożyć 15 jaj kaczych, 10 gęsich i 32 przepiórcze narazie próbowałem tylko jajka kurze :P


2812=Power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

norbi10495 sprzedajesz gdzieś te jajka ? Jak tak to gdzie i po ile ( jeśli można wiedzieć ) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlo3334    3

Ja mam coś około 20 kur zwykłych i 13 kur liliputek takich małych które znoszą mi jajka codziennie jajek mam tak około 13-15 dziennie mało ale połowa to stare kury już nie niosą jajek. Mam też 10 kurek kupiłem dopiero mają 5 tygodni mam też nasadzone 2 kury więc zobaczymy co wyniknie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak po 60 groszy to można wyjść na swoje paszy minimalnym stadzie. Bo jak za mniejsze pieniądze jajka idą to za to trzeba mieć większe stado w ramach opłacalności ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W naszym gospodarstwie niosą się słabo ostatni kupowaliśmy małe nioski ale już jedna zdechła i w dodatku są bardzo dzikie babcia ma takie małe rajskie kury i one bardzo dobrze się niosą.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fdt309ci    1

My trzymamy tak dla siebie i mamy teraz jakieś 12 niosek "karmazyny" i tak na dzień to nawet kiedyś 15 jajek było ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I znowu fałsz kura drodzy hodowcy kur nie może znieść dziennie więcej niż 1 JAJO zapamiętajcie proszę :):):) No ewentualnie jak się ''wczoraj'' nie zbierało to wtedy powstaje takie złudzenie :):P:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

Ja mam stadko około 40 kurek i codziennie około 25 jajek więc by się zgadzało jak piszecie że nieśność kurek to około 0.65 jajka na dzień. Myślę żeby w przyszłym sezonie powiększyć nieco stadko. Myślę że na jajka byłby zbyt a poza tym nieoceniony jest obornik kurzy :D Jak myślicie ile metrów kw. trzeba mieć kurnik by chować około 60 kurek. Oczywiście moje kurki wytracają dużo pomiotu grzebiąc na polach i podwórku :)


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fendt310    1

A ja mam 16 zielononóżek i zbieram 3 jaja na dzień. Może ktos doradzi, co zrobić, żeby się lepiej niosły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta rasa kur i tak nie charakteryzuje się wysoką nieśnością, ale musisz im wzbogacić paszę i witaminy i białko. Do tego sztuczne przedłużenie dnia, czyli zapalaj im światło na kilka godzin.


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipo    15

Ja mam stadko około 40 kurek i codziennie około 25 jajek więc by się zgadzało jak piszecie że nieśność kurek to około 0.65 jajka na dzień. Myślę żeby w przyszłym sezonie powiększyć nieco stadko. Myślę że na jajka byłby zbyt a poza tym nieoceniony jest obornik kurzy ;) Jak myślicie ile metrów kw. trzeba mieć kurnik by chować około 60 kurek. Oczywiście moje kurki wytracają dużo pomiotu grzebiąc na polach i podwórku :D

Byś musiał zobaczyć w internecie na przepisy dot. stężenia kur na metr kwadratowy ale tak na swoje doświadczenie to myślę ze ok. 20 metrów kwadratowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

Hmm mniej więcej kurnik mam o powierzchni 18m kwadratowych. A kurek mam jednak wiele więcej niż zakładałem. Te które były młode teraz ba dobre się rozszalały i póki co rekord to 42 jajka przy około 70 kurkach. Gdzieś wyczytałem że 4 kury na metr kwadratowy to odpowiednia ilość. Ale myślę że jeszcze około 20-30 by spokojnie bez wielkiego ścisku by się zmieściło :unsure: Ewentualne przybudówki nie wchodzą w grę ponieważ budynek był dawno budowany i posiada strych na którym jest zboże.

Jedynym wyjściem byłaby budowa kurnika o powierzchni 50-60 metrów kwadratowych ale wiadomo że to są już koszty i zwiększona ilość jaj na które trzeba znaleźć nabywców.


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Staszek720
      Witam
      Chciałbym się zapytać o najlepsze rasy kur niosek
      które znosiłyby jaknajwięcej jaj.
      Obecnie mam 70-80 sztuk kur i ok. 20 jajek dziennie, to według mnie
      jest trochę mało szczególnie w tym okresie. Rasy nieznam którą mam
      ale zawsze kupuje w w okolicach maja kurki-1-dno dniowe.
      Czytam na forum że u niektórych osób , kury się niosą " wspaniale"
      -moje kurki mają jak w "Raju" Lecz nie okazują za bardzo wdzięczności
      -dostają pszenicę,pszenżyto,kukurydzę śrutę, ziemniaki, od wiosny do
      póżnej jesieni mają naokrągło zielonkę; trawę, codziennie świeże pokrzywy
      im dostarczam,a w okresie zimowym suszoną pokrzywę, również mają
      miejsce do biegania, grzebania itp.
      Mam więc prośbę do osób które znają się dobrze na tych sprawach o
      odpowiedż , jakiej rasy szukać ażeby wysyp jaj dziennie był jaknajwiększy
      i jak wogóle karmić taką rasę ( jak z paszą ) i wogóle.
      Zastanawiałem się nad Zielononóżkami ale z tego co czytam to chyba
      muszę zrezygnować.

      Pozdrawiam
    • Przez mumio
      Czy obowiązkowa jest rejestracja kilku sztuk niosek hodowanych dla własnych potrzeb? Pytanie powiązane z tematem
      http://www.agrofoto....owaniem-w-krus/
      KRUS mówi, że hodowla musi być zarejestrowana i nie wypłaci odszkowania
       
      szukam przepisów, ustaw, artykułów i nic nie mogę znaleźć jedynie tutaj
      http://www.abc.com.p...u-2003-167-1629
      par.42,43 i 44 ale nic o obowiązku rejestracji hodowli
       
      http://www.lex.pl/du-akt/-/akt/dz-u-2007-5-38?refererPlid=68376126
       
      jeżeli macie podstawy prawne to byłbym wdzięczny za pomoc
    • Przez mevido
      Witam
       
       
      Mam zamiar założyć hodowle kur zielononóżek z wolnego wybiegu z 500 sztuk
       
      jakie wymogi musze spełniać jak duży musi być kurnik ile przestrzeni potrzebują na wybieg
       
      jak ze zbytem jajek ile odbiora placi za hurt? gdzie szukać odbiorcy ?
       
      gdzie mam sie zgłosić aby założyć działalność ? prosze o jakies rady lub link gdzie to jest wszystko opisane . pozdrawiam
    • Przez Massey38
      Panowie co robic kupiłem 40 kur z fermy niosą jaja ale je zdziobują i po jajku
       
      Macie może jakies dobre rady ???
       
      CO ROBIĆ ??
    • Przez krzysiu9802
      Witam. Koledzy czym ścielicie na kurniku ? Długi czas ścieliłem ręcznie, i od krótkiego czasu zacząłem ścielić rozrzutnikiem do obornika. O co na temat Tomahawku  ? Jak to się sprawuje ? Co jeśli będzie kamień w balocie ? Iskry pójdą ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj