Polecane posty

the1mati1    64

Mam gospodarstwo rolne od nie dawna, jestem na KRUSie, nie jestem na vacie (rolnik ryczałtowy), czy muszę posiadać numer NIP? Czy jak kupuję paliwo to do jej wystawienia jest potrzebny NIP? Czy możę być PESEL? Czy muszę sobię wyrobić NIP w US?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IGL    40

Tylko numer PESEL, NIP można wyrobić tylko wtedy gdy chcesz przejść na vat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the1mati1    64

No właśnie kupuje paliwo na fakture i do jej wystawienia potrzebny jest NIP. Pesel nie może chyba być? No właśnie niech się wypowiedzą znawcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Zależy od stacji czy Ci ze chce wystawić fakturę na PESEL. Ja wyrobiłem sobie NIP bo mi nie chcieli faktury z ON wystawić na PESEL ale zdarzyło mi się też na jednej stacji że normalnie wystawili na PESEL i w urzędzie jak składałem o zwrot to uznali. Wiec w dużej mierze zależy od stacji paliwowej co będą wymagać żeby wystawić fakturę. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IGL    40

NIP nie jest potrzebny żeby wystawić fakture, wystarczy numer PESEL, byłem w US i dowiedziałem się że NIP wyrabiają tylko wtedy jeśli ktoś przechodzi na VAT, w żadnym innym przypadku nie chcą wyrobić NIPu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    20

NIP nie jest potrzebny żeby wystawić fakture, wystarczy numer PESEL, byłem w US i dowiedziałem się że NIP wyrabiają tylko wtedy jeśli ktoś przechodzi na VAT, w żadnym innym przypadku nie chcą wyrobić NIPu.

chyba żart. każdy może złożyc wniosek i nadają z automatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

a to jakiś problem NIP sobie założyć? Macie problemy. jeden numerek w te czy nazad, żadna różnica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

NIP nie jest potrzebny żeby wystawić fakture, wystarczy numer PESEL, byłem w US i dowiedziałem się że NIP wyrabiają tylko wtedy jeśli ktoś przechodzi na VAT, w żadnym innym przypadku nie chcą wyrobić NIPu.

Też nie chcieli mi wyrobić bo to samo powiedzieli co Tobie ale jak im powiedziałem że nie ma takiego przepisu i muszą mi wyrobić dałem wniosek i przyjeli i nadali numer NIP. Więc idziesz mówisz stanowczo że mają Ci wyrobić dajesz wniosek i musza przyjąć bo żadne prawo nie zabrania i nie mówi że tylko dostaniesz NIP jeśli będziesz przechodził na VAT.


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slevyn    35

Zastanawiam sie czemu rolnicy nie chca przechodzic na vat. Fakt ze trzeba im oddac za produkty ten vat ale wiecej oni oddaja zwrotu za samo paliwo ile jest albo za srodki o nawozach nie mowiac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IGL    40

U mnie nie ma problemu bo i tak przechodzę na vat ale urzędniczka ostro się upierała że normalnie NIPu nie wyrobią bo z początkiem 2012r można używać numeru PESEL, widocznie nikt jej jeszcze nie uświadomił że każdy może sobie wyrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1523

Na vat należy przejść jak się inwestuje, jak ktoś nie inwestuje to nie opłaca się przechodzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

https://bip.minrol.gov.pl/Informacje-Branzowe/Zwrot-podatku-akcyzowego/Najczesciej-zadawane-pytania-dotyczace-zwrotu-podatku-akcyzowego-od-zakupionego-paliwa-rolniczego2

 

 

Pytanie nr 26: Czy faktury załączone do wniosku o zwrot podatku akcyzowego mogą nie zawierać numeru identyfikacji podatkowej sprzedawcy lub nabywcy oleju napędowego?
Faktury wystawiane na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą w formie indywidualnych gospodarstw rolnych, mogą nie zawierać numeru identyfikacji podatkowej sprzedawcy i nabywcy.

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Nie da rady na wczoraj. Bynajmniej tydzień sobie poczekasz ewentualnie zrobisz odbiór osobisty to powinno być po 2 dniach do odbioru. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barteklegia    4

A kiedy wyrabiałeś NIP? bo od niedawna nowe przepisy weszly i wiem że dla nowych przedsiębiorców od ręki wyrabiają, więc może rolnikowi też :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Już może ze 2 lat będzie jak wyrabiałem ale kolega niedawno wyrabiał to wiem że kazali mu czekać ponad tydzień. Chyba że w Twoim urzędzie wydają od reki to by było bardzo dobrze, ale najlepiej podjechać i się zapytać na miejscu i wszystko Ci powiedzą. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Wcześniej pracowałem, miałem umowę o pracę więc nadano mi NIP. Potem otrzymałem gospodarstwo od rodziców. Czy mogę posługiwać się tym NIPem w gospodarstwie?? Gdy przejdę na VAT bedę musiał wyrobić nowy NIP czy nie??
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie. Nip już zostaje ten sam.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    186

Wcześniej pracowałem, miałem umowę o pracę więc nadano mi NIP. Potem otrzymałem gospodarstwo od rodziców. Czy mogę posługiwać się tym NIPem w gospodarstwie?? Gdy przejdę na VAT bedę musiał wyrobić nowy NIP czy nie??

 

Jak już raz ci nadali to tylko śmierć może cię z nim rozłączyć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3229

siemak , mam pytanie nie mam nip'u  bo nie potrzebny mi , ale kupując cielaka od gospodarza chcial ode mnie nip  ale takowego nie posiadam , czy faktura bedzie normlanie wazna  bez nip'u ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the1mati1    64

Chciał NIP bo jest na VACie i musi wystawić FV jak coś sprzedaję. W twoim przypadku powinneś mu podać PESEL bo jesteś rolnik RR i powinno być dobrzę. Przynajmniej ja tak zawsze robię jak wystawiam FV sprzedając do RR i nie ma problemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3229
Napisano (edytowany)

to w miejscu nipu wpisac pesel normalnie ?  w sumie do ARiMR tez chcialo nip do zlaozenia stada abo do producenta ale nie pamietam juz , i przeszlo normalnie zalozyli bez

Edytowano przez DANDYS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the1mati1    64

Tak PESEL, skreślić ten napis NIP i napisać małymi literkami PESEL i wpisać nr 

 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rademenes
      Czy wie ktoś może jak rozkręcić pompę wtryskową LUCAS. Chodzi o tę część z której wychodzą rurki do wtryskiwaczy. Chce to zrobić ponieważ ciągnik nie chce wejść na duże obroty. Wiem że ma ta pompa małe sitka które się napewno zabrudziły.
    • Przez ursus914
      Temat założony na prośbe wuja, mianowicie gdy ciągnik stoi (niejest odpalany) dłużej niż dobe to z przewodów paliwowych zchodzi paliwo,i niemożna go odpalić, żeby odpalić trzeba podpompować ręczną pompką. Sprawa ta ma miejsce od nowości, instrukcja o takim czymś niepisze , próby zakładania zaworka zwrotnego nic niedały, dodam że układ jest szczelny. Ten egzemplaż jest jednym z pierwszych 10 szt. Może ktoś spodkał się u siebie z tym problemem lub wie co z tym zrobić . Za wszelkie porady z góry dzięki
    • Przez gasnica
      problem polega na tym ze ciągnik następnego dnia, czasem sie zapowietrza tzn odpala na kilka sekund normalnie po czym gaśnie. Dodam że filtr paliwa został wymieniony. Miał ktoś taki problem?
    • Przez Massey1993
      mój massey ostatnio zapowietrza sie nie mam pojecia co to moze byc wymienilem pompe bo mialem zapasowke nowa popke reczna filtr paliwa oraz przewody smok od zbiornika zostal sprawdzony juz nie mamy pojecia co to moze byc wtryski rok temu robione co o tym sadzicie co moze byc mieliscie taki przypadek?
    • Przez silny84
      Witam. Mam problem z ciągnikiem mf 6130. Ciągnik nie pali, tak jakby został odcięty dopływ paliwa. Kręcę rozrusznikiem aż akumulatory mi się wyczerpią, a on nie reaguje. Z tłumika nie widać żadnych oznak spalin. Bezpieczniki w kabinie wszystkie są ok. Z kontrolkami wszystko też jest w porządku. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj