mf3125

Przewóz zwierząt

Polecane posty

mf3125    2

Mam taki mały dylemat wszędzie szukałem jakiejś nowinki na temat przewozu zwierząt i nigdzie nic nie znalazłem. Apropo posiadam własną dość dużą przyczepkę samochodową meszkam w wielkopolsce i cięzko jest tu nabyć cielęta prosto od rolnika prędzej od handlarza, więc chciałbym się udać na podlasie gdyż taqm tego bardzo dużo. I chciałbym się dowiedzieć jakie muszę spełnić wymagania by przewozić cielęta. Gdyż jedni mówią że można inni zaś że nie i w końcu jak to wygląda???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
John6930    45

pakujesz w przyczepkę samochodową, lub do przewozu zwierząt i jedziesz w świat, do nas tak przyjeżdżają i nie mają problemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pieceofmind    12

Jak zieloni przyuważą to zaraz podkablują.

Cielak zachoruje w takiej temperaturze na przyczepie bez zadaszenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

zobacz jak wygladaja profesjonalne przyczepy do transportu i zobaczysz jakie sa wysokie wymagania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kolego do takiego przewozu to po  piersze uprawnienia konwojenta i auto do przewozu zwierzat. przerabiałem ten temat z powiatowym lekarzem wet jakie sa wymogi i jakie ewentualnie kary także jak cie zatrzymaja zieloni to do 5000tysi a jak zieloni z weterynarzem i stwierdza ze zmierzeta sa meczone to i do 50000 moze byc. to jest chory kraj. aprzewóz dziecka bez fotelika 300,-. ale do odwarznych swiat należy jedz na podlasie byłem widziałem i d*py nie urywa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

do 50km możesz wozić na przyczepce  powyżej 50km trzeba mieć  papiery na dopuszczenie pojazdu do przewozu zwierząt koszt ok 1000zł  i uprawnienia  do kierowania pojazdem do  przewozu zwierząt  koszt ok 1000zł.

Edytowano przez marekfarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bogerjp    0

mam pytanie kupiłem na jesieni zeszłego roku 6 krow i byka i trzymam je pod wiata koło stajni bo posiadam tez konie i problem jest taki ze pastwiska mam 4 km od budynków i musze je tam jakoś zaprowadzisz przez leśne drogi czy macie jakieś pomysły jak to zrobic ?dwie krowy dają sie głaskać i maja juz cielaki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Wanda_70
      Witem,
      Urodził mi się cielak z białymi źrenicami i nie jestem pewien czy jest ślepy. Chciałabym poznać opinię innych ludzi którzy może mieli podobne sytuacje. Cielak reaguje na odwracaniem wzroku po oświetleniu oczu latarką ale na ruch reaguje jakby słuchem a nie wzrokiem.
      Z góry dziękuję za pomoc.
    • Przez martin0000
      Witam tak jak w temacie cielak ma 2 tygodnie a nie długo będzie całkiem łysy nie wiem czym to jest spowodowane moze to jakiś rodzaj grzybicy  miał ktoś może taki przypadek bardzo prosze o pomoc. 
       
    • Przez padalec
      Urodził się cielak bez woli do życia, zero odruchu ssania, troszke próbował wstawać i przy pomocy chwilę stał na własnych nogach. Przez dwa dni po troszku wlewaliśmy mu siarę do pyszczka ale jemu to się nawet połykać nie chciało. Lek.wet podał tylko antybiotyk na płuca( bo stwierdził,że to płuca), cielak wykitował (żył dwie i pół doby). Po rozcięciu okazało się ,że miał zapalenie otrzewnej, jelita żółte. Cielak urodzil się o czasie, z zewnątrz nie miał żadnych anomalii, poród trochę cieżki, szedł tyłem ale nie było najgorzej. Spotkał się ktoś z takim dziadostwem?
    • Przez Razzor
      witam serdecznie mam problem jałówka około 1 miesiąca po wstaniu drżą tylne kończyny i nie może długo stać. Ma apetyt nie wygląda że nie ma niczego złamanego, Co jej może być weterynarz będzie po południu dopiero.
    • Przez Endriu91
      Witam 
      Mam problem z byczkiem, ma około 200 kg od jakiegoś czasu nie moze przetrawić siana ani sianokiszonki.
      Kukurydze i śrutę je bez problemow, ale gdy dostaje siana albo sianokiszonkę podchodzi je, ale zaraz wypluwa tylko zwinięte kulki 
      Co to moze byc?? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj