benek79

Pietruszka [Połączone]

Polecane posty

malkolm    25

w tym roku jeszcze możesz to zaorać i zasiac na przykład grykę, działa fitosanitarnie na glebę i niszczy perz, po zbiorze randap

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

jest tutaj temat o tym zbożu, poszukaj , jak nie to zapraszam na ppr, tam jest dużo, google też możesz użyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Może ktoś wie czym najlepiej zwalczyć perz w pietruszce, żeby jej jak najmniej zaszkodzić, a perz usunąć ? Pryskałem na jesieni ale znowu się pojawił niestety...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15
Napisano (edytowany)

Polecam Agil. Dosyć drogi ale dobry.

Edytowano przez Badylarz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

fusilade-na pewno,innych nie sprawdzałem-ale niektóre to inna firma i dawka(mowa o środkach typowo na zwalczanie jednoliściennych)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Pewnie i tak będę musiał poczekać, aż będzie miała 3 liście...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

przy tych zabiegach popatrz na karencję z garmicydów najmniejszą ma agil, niestety i tak bardzo długą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gieno77    0

Witam .Panowie co byście polecili aby zwalczyć rdest w pietruszce? Siałem początkiem kwietnia za 7 dni poszedł stomp 4l/ha,potem na ok dwa dni przed wschodem randap 2l/ha,pietruszka nie za specjalnie wzeszła jak do tej pory,większość ma dwa liście ale trafia się że jeszcze wschodzi.Ale rdest zato pięknie rośnie czy jest jakiś sposób na niego w tej fazie rozwojowej pietruszki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Raczej musisz poczekac aż będzie miała trzy liście i wtedy dopiero afalon. Ja mam problem z perzem ale też muszę poczekac bo pietruszka dopiero wychodzi mimo, że była siana 6 tygodni temu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

A jak wyglądają u Was wschody pietruszki? Bo w moich okolicach bardzo słabo. Wszyscy sieją późne, siali mniej więcej 3 tygodnie temu i do tej pory bardzo słabo wschodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

3 tygodnie to jeszcze nic-zimno było,sucho-jak jest ciepło i wilgotno pietruszka w tydzień wschodzi,jak odwrotnie to nawet 6 tygodni.wzbudzona trochę lepiej wschodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dywcio    3

U mnie wschody przyzwoite 2 noce nieprzespane ze względu na deszczowanie ale efekt widoczny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

Coś czuję, że w tym roku pietruszka to będzie jedno z nielicznych warzyw, które będą "płacić" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Fajnie by było gdybyś miał racje ale szczerze w to wątpię. U mnie ludzie nasiali tego bardzo dużo poza tym w tamtym roku przez powodzie cena była nie najgorsza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

U nas w sumie każdy sieje tyle co zawsze ale te pogody komplikują wszystko. Na polach zamiast pietruszki to kupa chwastu jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gieno77    0

U nas tak samo ze wschodami kiepsko kilka osób zlikwidowało plantacje,część nasiewa ,ogólnie kiepściutko .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Czym mogą być spowodowane słabe wschody? Jak myślicie czy pietruszka siana 7 tygodni temu może jeszcze wyjść?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro87    1

witam chciałbym się zająć uprawą pietruszki jaki siewnik ręczny byście polecili? czy UG kruk jest dobrym siewnikiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro87    1

wysłałem zapytanie do jednego dealera to mi przysłał takie ceny

KRUK A - 1550 zł KRUK B - 2750 zł

KRUK A2 - 6100 zł KRUK B2 - 8800 zł

KRUK A3 - 8150 zł KRUK 3B 12200 zł

Do powyższych cen należy doliczyć 23 % podatek VAT.

 

zamierzam uprawiać ok 0,7 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
astrzak    16

Na 70 ar opłaca ci sie kupowac siewnik???? Nie lepiej wynajac kogos?


Wiesz co sie liczy?????
Szacunek ludzi kierownicy!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro87    1

ale u mnie nie ma nikogo kto ma siewnik do warzyw , myśle że ten kruk A by mi wystarczył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TulejSon    0

te ceny nie są najgorsze, sami kiedyś Kruka kupowaliśmy, tylko mamy 1ha pietruszki 0.7marchwi i 0.7buraka i wujek pożycza na jakieś 2.5ha

ale siewnik się zwróci, tylko że w przyszłym sezonie, bo niekoniecznie w tym :/

 

jeszcze jako pierwszy możesz wejść w usługi takim siewnikiem i na upartego cebulę posiejesz

 

pozdro,

TulejSon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez piecer107
      Witam, od pewnego czsu sieje pieetruszke, zawsze siałem berlińska,ale teraz chciałbym cos wcześniejszego co myślicie o Atice??siał ktos z Was może tą odmaine wiem ze sa jeszcze jakies z bejo np Arat....i tak chciałbym cos nowego spróbowac ale nie chce wtopic,...
    • Przez kolo19
      Witam, zastanawiam się nad kupnem siewnika do warzyw.
      Wypatrzyłem sobie Stanhaya i Monosema i teraz dylemat krórego wybrać...
      Służył by on do zasiania marchewki, pietruszki, buraczka
      Moje pytanie do Was, który według Was byłby lepszy pod względem jakosci wykonania, prezycji itp.
      Dodam jeszcze że zależy mi na tym aby siewnik miał regulacje, np. chce sobie zasiać marchew i ustawiam sianie na 3 rządki na 1 redlinie, a buraczka na 2 rządki.
      Z góry dzięki za odpowiedzi
    • Przez Paula
      Witam, szukam powodu dlaczego spada mi pietruszka prawdopodobnie podgryza ją jakiś szkodnik. Czy ktoś spotkał się z takim problemem. Co to może być za robaczek? Proszę o wskazówki co na to powinnam zastosować?
    • Przez Danielson21
      Witam. Myślę nad kupnem kombajnu do warzyw typu marchew,pietruszka. I znajomy poleca mi Weremczuk Supernova lecz kopie on Zetorem Forterra, A ja po prostu zastanawiam się czy poradzą sobie moje ciągniki zetor 7341 SuperTurbo lub Claas Elios 230. Więc w punkcie Weremczuka doradzą mi typ Eko lecz mi bardziej przypadł do gustu Supernova. Kombajn będzie pracował głownie na terenach górzystych i czy mógłby ktoś mi doradzić czy jest sens wybrać supenova czy jednak eko. 
    • Przez Farmer19900
      Chciałbym Was zapytać jak sprawują Wam się siewniki precyzyjne na pochylonym terenie? Macie  jakiś sposób na zminimalizowanie problemu? Słyszałem o siłownikach, jeśli ktoś może się wypowiedzieć to bardzo proszę.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj