benek79

Pietruszka [Połączone]

Polecane posty

laryy123    13

Badylarz siej śmiało gorzej jak by był na plon główny czyli koszony na ziarno ja tak robię i pietrucha długa biała ale to też zależy od gleby żebyś mnie nie przeklinal ja mam taki kawałek z 30 arów że pietruszkę raz na 7lat i wszystko raki i rdza a marchew jak marzenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laryy123    13

Panowie potrzebuje profesjonalne porady czym pryskacie pietruszkę przed kopaniem. Wykopana piękna biała, po dwóch tygodniach w skrzyniach pordzewiala odrazu mówię że poliwersom WP nie pomógł pietruszka obecnie mata ładna bardzo 1.3 brudna 0'7 i co po interesie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piratqwert    8

po interesie to dopiero może być w tym roku. sieją na umór. nawet z nastawieniem więcej pietruszki niż marchwi (bo na zakładach ni pies się nie spyta o kontrakt) a do tego pogoda na wschody jest rewelacyjna. ciepło i do tego trochę deszczu spadło.

jak nie wydarzy się nic nieoczekiwanego to dopiero będzie kicha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laryy123    13

Cieszy mnie to pirat jak u was z porę wygląda nasadzenia bo ja w tym roku 3ha pora a 90arów pietruszki pod włókniny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laryy123    13

U nas marchwi więcej ale pietruszki nie brakuje tylko trochę mniej to będzie pietruszkowo na ten rok po ile u was pietruszka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piratqwert    8

u mnie por posiali.... odmiany lincoln i jakiś chiński. tak więc rewelki nie ma. bo miałem lincolna i do bulginy to nie ma startu.

ja w tym roku 7ha pora (sadzonego). i 2 kalafiora na giełdy. pietruszki nie siałem bo por miał nadspodziewanie dobre wschody i pola mi braknie. choć jakoś nie żałuję że nie mam pietruszki:)

pierwsza sadzonka pora na 15.04 będzie do sadzenia.

 

marchew sąsiadom zaczyna wschodzić. (laguna)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laryy123    13

Ja sadzonego seville 2ha mam i bulginie na 0'9hazobaczymy co będzie po ile pora ci przemysł płaci czy inny kanały masz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piratqwert    8

o tym możemy porozmawiać we wrześniu:) bo nie mam z nikim kontraktu. więc rządzi cena sezonu.

ale ogólnie powiem wam że będzie w tym roku zakręcenie przez te obowiązkowe umowy sprzedaży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laryy123    13

Oni tak postraszyli tak samo jak z akcyzami na samochody do marca mieli wprowadzić a tu nawet nie słychać żeby zatoki się wrzesie ale przez taką propagandę wpadł im miliardy ponieważ masa samochodów z zagranicy stoją a akcyzę opłaca się jak klient się znajdzie a tak postraszyli że ogromne podwyżki będą to wszyscy poszli akcyzę robić po sprowadzenie do Polski a z warzywami to ta sama historia kto handluje i jest rolnikiem na 5ha a na koncie może kilka milionów bo znam takich to strach u d*py mają i idą firmy zakladdac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piratqwert    8

umowy już są.

sprzedawałem trzodę. musiałem dzień wcześniej jechać podpisać umowę na dostawę.

tak samo ze zbożem. (choć tu jest szopka. bo na umowie mają być dokładne parametry zboża. a to dopiero na skupie badają)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agent007    14

Witam. Pietruszkę posiałem tydzień temu i przez brak wilgotnej ziemi nie popryskałem stompem co planowałem uczynić do 3 dni po siewie, teraz czekać, aż wzejdzie i stosować dawki dzielone, bo tydzień po siewie obawiam się, że stomp to już musztarda po obiedzie. Co o tym sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laryy123    13

Ktoś zaczął sprzedawać pietruszkę z chłodni jaka cena za myta u was i na giełdach na zjazdowe 1,8za kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Diwad890    10

jaka cena na rybitwach?
Zaczolem dopiero teraz kopac bo sie nie dalo wjechac i brudna sprzedaje po 1,8zl dobra cena?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez piecer107
      Witam, od pewnego czsu sieje pieetruszke, zawsze siałem berlińska,ale teraz chciałbym cos wcześniejszego co myślicie o Atice??siał ktos z Was może tą odmaine wiem ze sa jeszcze jakies z bejo np Arat....i tak chciałbym cos nowego spróbowac ale nie chce wtopic,...
    • Przez kolo19
      Witam, zastanawiam się nad kupnem siewnika do warzyw.
      Wypatrzyłem sobie Stanhaya i Monosema i teraz dylemat krórego wybrać...
      Służył by on do zasiania marchewki, pietruszki, buraczka
      Moje pytanie do Was, który według Was byłby lepszy pod względem jakosci wykonania, prezycji itp.
      Dodam jeszcze że zależy mi na tym aby siewnik miał regulacje, np. chce sobie zasiać marchew i ustawiam sianie na 3 rządki na 1 redlinie, a buraczka na 2 rządki.
      Z góry dzięki za odpowiedzi
    • Przez Paula
      Witam, szukam powodu dlaczego spada mi pietruszka prawdopodobnie podgryza ją jakiś szkodnik. Czy ktoś spotkał się z takim problemem. Co to może być za robaczek? Proszę o wskazówki co na to powinnam zastosować?
    • Przez Danielson21
      Witam. Myślę nad kupnem kombajnu do warzyw typu marchew,pietruszka. I znajomy poleca mi Weremczuk Supernova lecz kopie on Zetorem Forterra, A ja po prostu zastanawiam się czy poradzą sobie moje ciągniki zetor 7341 SuperTurbo lub Claas Elios 230. Więc w punkcie Weremczuka doradzą mi typ Eko lecz mi bardziej przypadł do gustu Supernova. Kombajn będzie pracował głownie na terenach górzystych i czy mógłby ktoś mi doradzić czy jest sens wybrać supenova czy jednak eko. 
    • Przez Farmer19900
      Chciałbym Was zapytać jak sprawują Wam się siewniki precyzyjne na pochylonym terenie? Macie  jakiś sposób na zminimalizowanie problemu? Słyszałem o siłownikach, jeśli ktoś może się wypowiedzieć to bardzo proszę.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj