benek79

Pietruszka [Połączone]

Polecane posty

DarekGaudyn    10

a to chyba sobie jednak odpuszcze bo w tym roku mam 9 km od domu pietruszke i większość grubasów odrzucam prosto z kombajna zeby nie wozić tego bez potrzeby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak przejdź się po wioskach w mojej okolicy i na pewno znajdziesz. Mój region to wioski Sędowice, Nawarzyce, Piotrkowice Zagaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2417

Ja mam do sprzedania jakieś 5-6 ton .Nie weszło mi do chłodni.

Edytowano przez mysza103

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Jakie są koszty zbioru i ogłowienia (usunięcia naci) pietruszki? Najmujecie do tego ludzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
areknn    6

koledzy pytanie czy po pietruszce można znów zasiać pietruszkę czy lepiej nie  ryzykować 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekGaudyn    10

zależy wszystko od ziemi roku i oprysków, znajomy sieje 3 lata pod rząd robi 2 lata przerwy i znowu


a wy w jędrzejowskim macie juz ziemie teren ze tak powiem skażony i nic dziwnego ze gniją wam pietruszki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thefarmer    178

Witajcie, chcialbym zapytać jak wygląda sprawa z opłacalnością produkcji pietruszki, jak wygląda to względem innych warzyw typu cebula, kapusta, ziemniaki itp ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thefarmer    178

Powiem tak, sprzedać to się zawsze sprzeda, tylko pytanie za ile..... a mnie interesuje jak wygląda opłacalność produkcji pietruszki korzeniowej względem innych warzyw które wymieniłem pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

Powiem tak, sprzedać to się zawsze sprzeda, tylko pytanie za ile.....

 

 

Przez takie rozumowanie sytuacja z warzywami jest obecnie tragiczna. Taki jesteś pewien, że się zawsze sprzeda? Po pierwsze to musisz mieć pojęcie o uprawie żeby zrobić ładny towar a do tego dochodzi się latami, do tego maszyny - formownica, siewnik pneumatyczny, do zbioru najlepiej kombajn. Zasiejesz pierwszy raz, towar wyjdzie słaby a jeśli powtórzy się sytuacja taka jaką mamy teraz to Twoje "sprzedać to się zawsze sprzeda" możesz sobie wsadzić... Talerzówka i do przodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thefarmer    178

tak się składa że nie jestem żadnym nowicjuszem w uprawie warzyw i nikt nie musi mi mówić jakimi prawami rządzi się ten rynek bo już dawno to pojąłem od ok 10 lat nieprzerwanie uprawiam cebulę i ziemniaka na areale +/- 25 ha rocznie zależy jak pola pasują i nieskacze jak pszczółka z kwiatka na kwiatek tylko rok w rok uparcie uprawiam określony areał i wiem że raz jest hossa a raz jest bessa niestety takimi prawami rządzi się rynek, jeszcze nigdy nie trafił mi się rok żebym nie sprzedał całej ilości towaru nawet w tym roku sprzedawałem cebulę po 0,25 groszy netto prosto z pola tylko liczy odmiana jakość i odbiorca oczywiście etc. wracając do tematu, chciałbym znać odpowiedź jak wygląda opłacalność produkcji pietruszki, jakie są koszty etc.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekGaudyn    10

kolego u mnie w gospodarstwie rodzinnym uprawia sie pietruszke od co najmniej 25 lat ale nie jestem jakims obszarowcem mniej więcej od 2 do 4 ha rocznie uprawiam zalerzy od działki bo nie lubie dzielić i z tego co widze to rynek pietruszki zaczyna sie kończyć takie jest zainteresowanie produkcją pietruszki wszyscy oszaleli i sprzęt nabywają bez pojęcia myslą ze pietruszka jest taka łatwa w uprawie jak ziemniak czy cebula ale juz widze ze kilku tegorocznych skoczków daje sobie z tym spokoj bo dość ze ceny nie ma i wogole zejscia to nie po kopali bo towar badziewny na polach co warzyw nigdy nie widzialy tylko QQ od conajmniej 10 lat. moim zdaniem to troche wine za takie zainteresowanie produkcją tego warzywa ponosi nie tylko zeszły bardzo dobry rok a wymogi unijne odnoście Esu czy jak to sie tam nazywało bo pietruszka dawała wysoki współczynnik zeby mozna było dostać maszyny przy programach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thefarmer    178

@DarekGaudyn ale tak jak piszesz to się dzieje chyba z każdym warzywem cebula też każdy powiększa areały mimo kryzysów, i myślę że w przypadku innych warzyw jest podobna sytuacja, a jednak każdy nadal chce trudnić się tą produkcją, może nie każdy ale zdecydowana większość się rozwija dokupuje sprzętu, ziemii o ile jest do kupienia więc chyba aż takiej tragedii nie ma. :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekGaudyn    10

Kolegi farmer tak jest poniewarz polski rolnik będzie robił za grosze byle żeby tylko być lepszym i mieć więcej pola od sąsiada co nie ma miejsca na zachodzie i wcale nie ma tak dobrze jak się tobie wydaje ale proszę bardzo prubuj może ci się uda ja robię przy tym jak napisałem wyrzej i nie wyszedł bym tylko na tej produkcji jedynie na przeżycie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thefarmer    178

@darek gaudyn ale przecież nikt nikomu nie każe za grosze robić można sie przebranżowić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Ktoś z kolegów siał pietruszkę siewnikiem taczkowym? Trzeba po nim robić przerywkę? Może ktoś używa Kruka i podzieli się doświadczeniem w siewach pietruszki?

Edytowano przez a1fe26c2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez piecer107
      Witam, od pewnego czsu sieje pieetruszke, zawsze siałem berlińska,ale teraz chciałbym cos wcześniejszego co myślicie o Atice??siał ktos z Was może tą odmaine wiem ze sa jeszcze jakies z bejo np Arat....i tak chciałbym cos nowego spróbowac ale nie chce wtopic,...
    • Przez kolo19
      Witam, zastanawiam się nad kupnem siewnika do warzyw.
      Wypatrzyłem sobie Stanhaya i Monosema i teraz dylemat krórego wybrać...
      Służył by on do zasiania marchewki, pietruszki, buraczka
      Moje pytanie do Was, który według Was byłby lepszy pod względem jakosci wykonania, prezycji itp.
      Dodam jeszcze że zależy mi na tym aby siewnik miał regulacje, np. chce sobie zasiać marchew i ustawiam sianie na 3 rządki na 1 redlinie, a buraczka na 2 rządki.
      Z góry dzięki za odpowiedzi
    • Przez Paula
      Witam, szukam powodu dlaczego spada mi pietruszka prawdopodobnie podgryza ją jakiś szkodnik. Czy ktoś spotkał się z takim problemem. Co to może być za robaczek? Proszę o wskazówki co na to powinnam zastosować?
    • Przez Danielson21
      Witam. Myślę nad kupnem kombajnu do warzyw typu marchew,pietruszka. I znajomy poleca mi Weremczuk Supernova lecz kopie on Zetorem Forterra, A ja po prostu zastanawiam się czy poradzą sobie moje ciągniki zetor 7341 SuperTurbo lub Claas Elios 230. Więc w punkcie Weremczuka doradzą mi typ Eko lecz mi bardziej przypadł do gustu Supernova. Kombajn będzie pracował głownie na terenach górzystych i czy mógłby ktoś mi doradzić czy jest sens wybrać supenova czy jednak eko. 
    • Przez Farmer19900
      Chciałbym Was zapytać jak sprawują Wam się siewniki precyzyjne na pochylonym terenie? Macie  jakiś sposób na zminimalizowanie problemu? Słyszałem o siłownikach, jeśli ktoś może się wypowiedzieć to bardzo proszę.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj