benek79

Pietruszka [Połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
laryy123    13

Kto pietruszkę trzyma do wiosny warto zastosować polversum wp przed kopaniem czy to następna ściema

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekGaudyn    10

robiłem polyversum przez 2 sezony i nie było różnicy jak ma sie trzymać to i tak będzie a i tez zalezy od pogody przez rok jak mokry rok to i więcej patogenów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laryy123    13

Da da tylko zależy od pogody zima wiadomo teraz zimę mamy raz 10 stopnia na plus a raz 15 na minusie jak będzie normalna zima to do marca położyć dalej chyba nie pociągnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekGaudyn    10

lepiej chyba zostawic na zime na polu w razie czego to mozna szybciej ja skasowac bez poniesionych kosztow na zbior

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laryy123    13

No tez racja ale kiedyś pamiętam na jesień ta sama sytuacja była co w tym roku przyszedł styczeń pietruszka 4 zł zamówiłem brudna i rdzewiata ;) ojciec mówił ze jak jesienią jest słaba cena to własną zapłacić można porównać tamten rok jesienią była droższa niż wiosna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekGaudyn    10

kolego lary ale w histori  co u mnie w domu sie produkuje pietruszke dobrze ponad 25 lat to takiego roku jak ten nie było pod względem ilości zasiewów i prawie idealnych wschodów wiosną.. wschody moze bywały lepsze ale nie było takiego szału na korzeniowe, skoczków nie brakowało w tym roku, mysle ze ich motywowało  to ze myśleli ze będzie płacic to i będzie sie opłacało nająć sprzet do zbioru itp. a teraz przy cenie70/80 groszy za kologram gotowej pietruszki do sprzedania to biznes życia no ale cóż duzo mówić po dobrym roku mysi być i tragedia urodzaju a do tego dołożyć jeszcze uzbrojenie sie rolników w wszelkiego rodzaju sprzęt do tej produkcji który "unia dała" to mamy  teraz tego efekt, a nie znam nikogo ze stałych producentów zeby ktoś w tym roku zredukował obszar pietruszki kazdy zwiększył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laryy123    13

A ja ci powiem ze my uprawiamy tez 25 lat i uwierz mi nie każdy ma chłodnie żeby trzymać pietruszkę do maja czerwca a co do wschodow to nie były u nas idealne ja co rok trzymam pietruszkę do czerwca i po te 3 zł się sprzeda obecnie sprzedaje po 1zł ilości tonowe bez mycia. Ale trzeba zostawić trochę pietruszki w chłodni żeby było co sprzedawać wiosna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekGaudyn    10

ja kolego nie inaczej z nią postępuje ja zawsze w połowie czerwca zaczynam małą   chłodnie potem duzą ale w tym roku zaczołem wcześniej i tylko zyskałem bo cena potem poleciała na łeb a w zeszłym roku zeszło mi do polowy lipca ale przyszły sezon będzie tragiczny chodzi mi o tegoroczną pietruszke na wiosne bo będzie tania teraz to wszyscy chcą ladowac w chłodnie bo male koszta zakupu towaru i co po niektrurzy co kupowali zeszłej jesieni drogo na chłodnie to chcą sobie to w tym roku odbić ale fakt jest taki ze raczej cięzko jest przewidzieć co bedzie na wiosne.. a ty dużo produkujesz pietruszki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laryy123    13

Ostatnich latach duże problemy mam ze wschodami i zastopilem innymi warzywami bo lepiej mi opłaca a często gęsto wole nakupic na jesień pietruszki. Jak bym miał z 10 ha to bym uprawiał na większym areale w tym roku mam 1.3 ha a na przyszły rok tylko 40 arów pod wluknine bo mi ziemia przepietruszkowala się ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekGaudyn    10

u mnie to wielu tak robi ze kupują na jesieni w sumie mi tez sie tak zdarza ze kupuje jak moja nie wypali z rudzieje w polu albo co innego sie z nią stanie.. a pod pietruszke to tylko i wyłącznie zmianowanie i nie częściej jak co pare lat na tym samym polu... a po tym roku to sądze ze wielu skoczków sie odbije od produkcji korzeniowych zwłaszcza od pietruszki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laryy123    13

Raczej od wszystkiego te skoczki odbija w niektórych warzywach koszty się nie wróca. U mnie zmianowanie nie pomoże jak jest suchy rok to ładna rośnie a jak ten rok to za mokro i bobki rosną mam tylko 40 arów co sieje z 10 rok po koleji i żadnych raków żadnych rudych niema sama prosta biała. Dużo masz piętruchy i skąd jesteś bo u nas z Kielc jeżdżą na Kujawy i sprzedają na naszym terenie po ile brudna pietruszkę skupuje u was bo unas to 0'6. I można do wyboru i koloru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

Raczej od wszystkiego te skoczki odbija w niektórych warzywach koszty się nie wróca. U mnie zmianowanie nie pomoże jak jest suchy rok to ładna rośnie a jak ten rok to za mokro i bobki rosną mam tylko 40 arów co sieje z 10 rok po koleji i żadnych raków żadnych rudych niema sama prosta biała. Dużo masz piętruchy i skąd jesteś bo u nas z Kielc jeżdżą na Kujawy i sprzedają na naszym terenie po ile brudna pietruszkę skupuje u was bo unas to 0'6. I można do wyboru i koloru

 

Witam. To po ile u was chodzi brudna pietruszka? A ci z Kielc po ile sprzedaja na waszym terenie? I po umyciu czy na brudno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laryy123    13

Nie wiem po ile kupuje. Po 1 tam gdzie woze to tyle mu płacą a unas jeden co rok sieje po 15 ha i wiosną sprzedaje w tym roku ponoć mu nie wypaliła to kupuje na pni i za hektar plac 3 tys koszty produkcji ale u nas nie ma ziemi na piętruchy to jak ukopie 4.5 ton korzenia handlowego to wszystko w tamtym roku miał z 20 ton 16 ton odpadu ja w tym roku to samo mam za dużo wody było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekGaudyn    10

no i ze na kujawach jest droższa ze tam jezdzą?? u mnie w okolicy słyszałem o ofertach 0.7 0.8 na mytą. to widac masz dobre ziemie co pietruszce pasują ja mam jedej tawałek w tym roku co z 6 lat tam nie było pietruszki to przy tych realiach handlowych  najprawdo podobnie pujdzie pod talerz tylko szkoda pola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekGaudyn    10

jeszcze się sezon na to nie zaczą ale sądze ze ok 0.40 to będzie maksymalna cena chyba ze ludzie wogóle nie będą sprzedawać za tą cene

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laryy123    13

Jak panowie wygląda sprzedaż pietruszki bo unas to 3 redliny wyrwane i wszystko w polu stoi cała okolica tak wygląda jak to wszystko w kopiec pójdzie to porażka będzie wiosna ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekGaudyn    10

kolego nie inaczej jest i u nas małopolskie i świętokrzyskie gdzie nie gdzie ktoś coś po zaczynał część juz nie kturzy nawet talerzówkami po kopali:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jjacekk4    3

Ja na giełdzie na rybitwach jestem codziennie głównie sprzedaje koper, rzodkiewke itp z pietruszki to tylko natke ale powiem wam że od kilku chyba lat nie widziałem tyle ugotowanej pietruszki co dziś, ludzie od wtorku, środy stali i dziś całe samochody pojechały z towarem. To jest chyba jakiś dramat, nie wiem ile to jeszcze ludzie wytrzymają, nam to zielsko sie jeszcze jako tako sprzedaje ale szczotkowaną marchew, buraka czy cebule można kupić po 3 złote. Pietruszka cena z dziś złotówke ale pewnie nie jeden by dziś oddał po 50groszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laryy123    13

No pogoda dopisała to nie ma co się dziwisz ze tak jest każdy się cieszył ze takie sprzyjające warunki A ja mówiłem ze będzie płacz na lato i jesień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekGaudyn    10

tylko my stali producenci najbardziej na tym ucierpimy bo na skoczków to jest bardzo dobry taki rok, wielu sobie da z tym warzywem spokój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekGaudyn    10

jak tam u was sytuacja z pietruszką?? ruszyło sie coś w waszych rejonach, jak tam na kujawach?? poza tematem ciekawią mnie skąd biorą ceny notowań w agrobiznesie ze pietruszka do 6,0 złotych tylko ludzią psują rozum w głowie, moze jedynie taka cena na straganach w centrum warszawy albo za worek 5kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez piecer107
      Witam, od pewnego czsu sieje pieetruszke, zawsze siałem berlińska,ale teraz chciałbym cos wcześniejszego co myślicie o Atice??siał ktos z Was może tą odmaine wiem ze sa jeszcze jakies z bejo np Arat....i tak chciałbym cos nowego spróbowac ale nie chce wtopic,...
    • Przez kolo19
      Witam, zastanawiam się nad kupnem siewnika do warzyw.
      Wypatrzyłem sobie Stanhaya i Monosema i teraz dylemat krórego wybrać...
      Służył by on do zasiania marchewki, pietruszki, buraczka
      Moje pytanie do Was, który według Was byłby lepszy pod względem jakosci wykonania, prezycji itp.
      Dodam jeszcze że zależy mi na tym aby siewnik miał regulacje, np. chce sobie zasiać marchew i ustawiam sianie na 3 rządki na 1 redlinie, a buraczka na 2 rządki.
      Z góry dzięki za odpowiedzi
    • Przez Paula
      Witam, szukam powodu dlaczego spada mi pietruszka prawdopodobnie podgryza ją jakiś szkodnik. Czy ktoś spotkał się z takim problemem. Co to może być za robaczek? Proszę o wskazówki co na to powinnam zastosować?
    • Przez Danielson21
      Witam. Myślę nad kupnem kombajnu do warzyw typu marchew,pietruszka. I znajomy poleca mi Weremczuk Supernova lecz kopie on Zetorem Forterra, A ja po prostu zastanawiam się czy poradzą sobie moje ciągniki zetor 7341 SuperTurbo lub Claas Elios 230. Więc w punkcie Weremczuka doradzą mi typ Eko lecz mi bardziej przypadł do gustu Supernova. Kombajn będzie pracował głownie na terenach górzystych i czy mógłby ktoś mi doradzić czy jest sens wybrać supenova czy jednak eko. 
    • Przez Farmer19900
      Chciałbym Was zapytać jak sprawują Wam się siewniki precyzyjne na pochylonym terenie? Macie  jakiś sposób na zminimalizowanie problemu? Słyszałem o siłownikach, jeśli ktoś może się wypowiedzieć to bardzo proszę.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj