benek79

Pietruszka [Połączone]

Polecane posty

pasiu66    18

Możesz coś więcej powiedzieć. Jaka cena ile zabiegów powinno się wykonywać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dywcio    3

Panowie muszę się przyznać że tą uprawą zajmuje się mój brat> Ogólnie to przeczytał o tym oprysku w gazecie ( ogłoszenie) i dalej postępował zgodnie z instrukcją na opakowaniu ( radzę dobrze przeczytac) Szczegółowo o tym środku jest w najnowszym numerze "Warzyw"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arektom    0

o jakim numerze warzyw mówisz??? podaj jakiś link do gazety lub jakieś inne info ma ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

chyba ze sprzedażą w tym roku nie ma problemów, z tego co słyszałem to cena w okolicy 6-7 zł za kg


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

na kaliszu podobno 2.5-3


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

I jak tam zbiory tegorocznej pietruchy zadowoleni jesteście? jakie obecnie ceny?


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

Np. we Wrocławiu obecnie pietruszka kosztuje średnio 1,4 - 1,6zł za kg, myta, w workach 5kg.

 

Koledzy mam pytanie, zauważyliście różnice pomiędzy precyzyjnymi a normalnymi nasionami pietruszki np. Eagle? Czy precyzyjne mają lepsze i bardziej wyrównane wschody, równiejszy kaliber i lepszą wydajność z hektara? Cena jest praktycznie 3 x wyższa niż normalnych nasion podkiełkowanych więc jakieś korzyści chyba muszą z tego wynikać. W tym roku sialiśmy oba rodzaje ale nie wzeszła żadna dlatego szukam podpowiedzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Takie miały być kokosy za pietruszke w tym roku wszyscy tak płakali że nie powschodziła a tu co się okazuje....... wszystkim powschodziła i na rynku jej nie brakuje.... <_<


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

U mnie ogólnie ludzie mają mniej niż zawsze, niektórzy nie mają wcale tak jak ja. Chyba sytuację psują Ci wielkoobszarowcy bo z tego co mi wiadomo to robi się co raz więcej takich co mają po 20-30ha pietruszki, nastawiają się głównie na to i jak wypaliła to teraz sprzedają za każdą cenę, np. handlarze których znam kupują towar po szczotkach, w szytych workach 5kg, cena 1 - 1,2zł za kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DOMINIKCBE    0

Witam Koledzy u nas np pietruszke sprzedaje sie jak najszybcjej najpierw na peczki a potem na kg .Każdy mysli ze jak sie wcześniej na kilogramy kopie pietruszke to jest nieopłacalne bo jest lekka :) Ja wychodze z takiego założenia ze kope pietruszke wcześniej jak tylko ma średnia mase bo potem na jesnien i bawic sie z kopaniem w złych warunkach i sprzedaży po 1zł to dziękuje :) W tym roku pietruszke siałem na areale 1.2 ha :)Pietruszke na pęczki sprzedałem najtaniej po 0.90 gr a na kilogramy najtaniej po 2 zł:)Oczywiście ze tonarzowo nie było jej tyle co na jesieni ale nie załuje tego ruchu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tym roku zasiałem kawałek Sonaty ale niestety warunki były takie że wschody były okrutne. Eagle poradziła sobie o wiele lepiej. W tym sezonie spróbuje z Ołomucką...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

A Eagle siałeś podkiełkowaną czy nie? O Sonacie czytałem, że podczas suszy kiełkuje lepiej niż inne ale wychodzi na to, że to ściema.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez piecer107
      Witam, od pewnego czsu sieje pieetruszke, zawsze siałem berlińska,ale teraz chciałbym cos wcześniejszego co myślicie o Atice??siał ktos z Was może tą odmaine wiem ze sa jeszcze jakies z bejo np Arat....i tak chciałbym cos nowego spróbowac ale nie chce wtopic,...
    • Przez kolo19
      Witam, zastanawiam się nad kupnem siewnika do warzyw.
      Wypatrzyłem sobie Stanhaya i Monosema i teraz dylemat krórego wybrać...
      Służył by on do zasiania marchewki, pietruszki, buraczka
      Moje pytanie do Was, który według Was byłby lepszy pod względem jakosci wykonania, prezycji itp.
      Dodam jeszcze że zależy mi na tym aby siewnik miał regulacje, np. chce sobie zasiać marchew i ustawiam sianie na 3 rządki na 1 redlinie, a buraczka na 2 rządki.
      Z góry dzięki za odpowiedzi
    • Przez Paula
      Witam, szukam powodu dlaczego spada mi pietruszka prawdopodobnie podgryza ją jakiś szkodnik. Czy ktoś spotkał się z takim problemem. Co to może być za robaczek? Proszę o wskazówki co na to powinnam zastosować?
    • Przez Danielson21
      Witam. Myślę nad kupnem kombajnu do warzyw typu marchew,pietruszka. I znajomy poleca mi Weremczuk Supernova lecz kopie on Zetorem Forterra, A ja po prostu zastanawiam się czy poradzą sobie moje ciągniki zetor 7341 SuperTurbo lub Claas Elios 230. Więc w punkcie Weremczuka doradzą mi typ Eko lecz mi bardziej przypadł do gustu Supernova. Kombajn będzie pracował głownie na terenach górzystych i czy mógłby ktoś mi doradzić czy jest sens wybrać supenova czy jednak eko. 
    • Przez Farmer19900
      Chciałbym Was zapytać jak sprawują Wam się siewniki precyzyjne na pochylonym terenie? Macie  jakiś sposób na zminimalizowanie problemu? Słyszałem o siłownikach, jeśli ktoś może się wypowiedzieć to bardzo proszę.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj