Skocz do zawartości
benek79

Pietruszka [Połączone]

Polecane posty

a1fe26c2    36

Ktoś z kolegów siał pietruszkę siewnikiem taczkowym? Trzeba po nim robić przerywkę? Może ktoś używa Kruka i podzieli się doświadczeniem w siewach pietruszki?

Edytowano przez a1fe26c2

e2visionamd    1

powiedzcie czy firmy skupujące pietruszkę na przemysł wymagają aby nać była całkiem obcięta bo do tej pory sprzedaje na  spożywke i może być z nacią  , a jeśli bez naci  to pewnie musiałbym zrobić maszyne z tarczami..

Piotr291179    2

Ktoś z kolegów siał pietruszkę siewnikiem taczkowym? Trzeba po nim robić przerywkę? Może ktoś używa Kruka i podzieli się doświadczeniem w siewach pietruszki?

Witam!Siałem i jednym i drugim siewnikiem nie trzeba robić przerywki, kwestja doboru tarczy lub łyżeczek i przełożenia w KRUKU

powiedzcie czy firmy skupujące pietruszkę na przemysł wymagają aby nać była całkiem obcięta bo do tej pory sprzedaje na  spożywke i może być z nacią  , a jeśli bez naci  to pewnie musiałbym zrobić maszyne z tarczami..

Kiedyś jak bawiłem się pietruszką to chłodnia i suszarnia do których woziłem  wymagały obcięcia na biało,więc pewnie nic się nie zmieniło i nadal przemył wymaga obciętej ale dla pewności jeden tel.i wszystko jasne.

Wiadomość z agroFakt.pl

a1fe26c2    36

W taczkowym jakiej średnicy otwór musiałby być w tarczy? Mam na wyposażeniu starą wersję, w której nie można zmienić przełożenia.

Piotr291179    2

no to już dobierasz zależnie od kalibracji nasion ja jak się nie myle to chyba siałem na 3 albo 4 na tarczy ale to było z 10 lat temu

laryy123    11

Mi proponowal za 25ton 1.4 ale poczekam a jest komu podac czy brydza?

Piotr778    32

U nas na polach po ostatnich mrozach i braku śniegu to raczej nic nie zostało.Północna małopolska .

rob334    3

jak ladny towar to idzie, ja juz mam swoich to tylko zwalam i do domu

laryy123    11

To mowisz ze ruszylo sie troche .ja troche nakupilem i plam dostala ale na myjce sie domywa

areknn    4

W tym roku na przemysł to po 0,50 gr poszła. Rok temu ponad złotówkę. 

Agent007    1

Witam. Z pietruchą zaczyna się powoli ruch,a ja mam do Was pytanko, czy niewykopana pietruszka mogła przetrwać,tak wielkie mrozy przy tak malej okrywie śnieźnej? Czy ktoś z Was kopał wiosną pietruszkę?Jak zimuje? Z pasternakiem nie ma obaw, a z pietruszką? Ma ktoś doświadczenia w wiosennych wykopkach pietruszki?

DarekGaudyn    9

w 100% pietruszki nie przetrwały tych mrozow miałem doświadczenie jednego roku podobna sytuacja  tylko temperatura spadła max do 15 i wszystko szlak trafił tak ze nie ma co sie łudzić ze cos z tego będzie ale dopiero ruch sie zrobi wiosną jak to wszystko co zostało na polu nie będzie puszczać nowej naci a jak narazie to każdy ma nadzieje... u mnie we wsi jak juz pisałem to gościu zasiał na pierwszy raz okolo50 ha nie wykopał nawet rządka 

Agent007    1

Ja kilka wykopałem po tych mrozach i nic jej nie jest. Według mnie będzie wiosną do kopania, bo za 50 groszy na jesieni nie było sensu.

michael1985    0

znam kilku co wykopało w listopadzie zmrożoną i juz koty w skrzyni  a na polach co została to bedzie poligon wiosną

laryy123    11

Ja skoczyłem kopac 27 listopada narazie leży w skrzyniach świetnie oby tak do maja .ale na kupiłem pietruszki na pniu od sąsiada po kopaniu była biała jak snieg ale po 3 tygodniach w przechowalni zrobiły sie rude plamki po umyciu połowa znika ale nieco zostaje co to za choroba mogła byc?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się