szefs3

Hy gard do fendta?

Polecane posty

szefs3    0

Witam chciałbym wymienić olej hydrauliczny w fendtcie a z racji tego ze posiadam dwa jd to wolałbym żeby był jeden olej we wszystkich ciągnikach. Pytanie czy jak wleje Hy gard (jd) do instalacji hydraulicznej fendta to będzie wszystko ok? nie znam za bardzo specyfikacji obu tych oleji ale wydaje mi się że pewnie już ktoś to robił i się dowiadywał więc proszę o info 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hy-gard ma specyfikację j20c, jeśli fendt ma w instrukcji napisane użyj oleju j20c to nie ma problemu. Korbanek sprzedaje fuchs utto mp, który ma tą samą specyfikację co hy-gard. Obydwa te oleje są zamienne więc spokojnie możesz użycz hy-garda. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Na forum to nie radze pytać o takie rzeczy bo ktoś tam bzdur napisze a później skrzynia poleci i bida będzie. Niby chodzi tylko o specyfikacje ale to różnie bywa może olej Fendta ma jakiś dodatek swój i coś może być później nie tak. Jak na takim sprzęcie się pracuje to chyba nie problem kupić 100l oleju i spokój. Przy okazji się zapytam jaki Fendt w gospodarstwie bo też mam 2 Jelonki ale kusi mnie Fendt. Warty jest swojej ceny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szefs3    0

Fendt 926 z 2002r ok 10000 mtg posiadany od nowości trochę usterek było ale ogólnie ciągnik niezawodny, dwa lata temu robiona skrzynia i to trochę bolało ale co zrobić taki urok maszyn. Generalnie posiadam jd 7820 i lepiej mi się nim pracuję niż fendtem ale to subiektywne ocena, wiadomo że moc trochę inna ale jeśli zmieniałbym fendta to kupił bym pewnie jd chociaż nie wiem czy teraz nowe jd serii r są tak nie zawodne jak te starsze modele. Ogólnie fendt bardzo dobry ciągnik ale czy lepszy od jd ciężko powiedzieć każdy woli co innego mi wydaje się że ceny fendta są trochę za wysokie ale to tylko moja opinia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

powiem wam panowie,że hy gard i fuchs utto są lane z tego samego kranu w niemczech. We fabryce fendt jest zalany fuchsem i johny też ale wiadomo tego się nie mówi.  Z silnikami musicie uważać żeby nowe ciągniki z filtrem cząstek były zalane olejem z normą e9, gdyż e7 ma pyły nie nadające się do filtra bo stracicie pieniążki. UTTO to universal transmission tractor oli, ważne by było j20c to norma john deere ale ogółem API GL-4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Do instalacji hydraulicznej w Fendtach Vario zaleca się olej wg specyfikacji: 

 
STOU SAE 5W-30, 5W-40, 10W-30,
10W-40, 15W-30,15W-40
 
lub olej silnikowy HD-SAE 5W-30, 5W-40,
10W-30, 10W-40, 15W-30,15W-40 według
API-CD.
 
HD-SAE 20W-20 zgodnie z API-CD dopuszczalny
dla temperatur powyz˙ej 10 °C.
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

stou to są oleje do starszych maszyn zawierające normy silnikowe jak i hydrauliczne. Ja sprzedaję osobiście oleje i części do jelonków, ale po oliwkę to przyjeżdżają klienci posiadający inne marki gdyż twierdzą, że oliwka jest na prawdę wysokiej jakości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MaciejBJG
      Witam. Mam problem z niedziałającą regulacją kierownicy w fendt 926 2001r. Wymieniłem pompkę na nowy typ z odpowietrzeniem, niestety nadal nie działa. Zalałem ją gęstym płynem hydraulicznym, odpowietrzyłem (chyba poprawnie). Podobno położenie kierownicy podczas wlewania oleju ma znaczenie ponieważ w jednym wchodzi więcej oleju a w innym mniej. Proszę o pomoc.
    • Przez MaciejBJG
      Witam wszystkich czytelników. Przychodzę do was z prośbą a mianowicie czy jest ktoś w stanie rozkodować te błędy oraz podać ich wytłumaczenie. Chodzi o ciągnik Fendt Favorit 926 vario rok 2001. 
      A oto lista błędów:
      0.1.54
      A.1.24
      A.1.4B
      A.1.2B
      A.1.44
      A.1.14
      A.1.1A
      A.1.D6
      1.2.CA
      1.2.18
      1.2.A9
      1.2.B4
      1.2.1A
      4.1.50
       
      Z góry dziękuję za każdą pomocną informacje. Pozdrawiam Maciej.

       
    • Przez kubak
      Witam, posiadam Fendta 924 Vario z 2000r, potrzebowałbym do niego instrukcje obsługi, katalogi czesci, katalogi napraw, kody błedów itp. Posiada ktoś takie rzeczy lub wie kto takie ma? Pozdrawiam!
    • Przez Riczi198812
      Witam mam takie pytanko jak zmienić mile na kilometry w fendt  930 2005 rok na monitorze po prawej pokazuje mi kilometry A na tym na wprost mile tam gdzie obrotomierz
    • Przez pkmasta
      Witam
      posiadam fendta 926 pierwszej generacji od dosyć niedawna, jest to mój pierwszy fendt stad tez pytanie
      czy jest ktoś w stanie podzielić się instrukcja do 926 pierwszej generacji?
      prosze również o pomoc w rozszyfrowaniu kodu błędu:
      8.3.15
      pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj