Skocz do zawartości
RageMan

>>NOWY<< URSUS C-360 z Lublina ;)

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
swat24    63

To kupujcie czeskie zetory oni chcą też od nas towary kupować , że aż strajkują w tej sprawie;)

adikpl1    179

Zetor również sam nie wykonuje masek, robi im to inna czeska firma.

akmaly    185

Po pierwsze to właścicielem Zetora nie są Czesi. Po drugie marka ta ma zdecydowanie mocniejszą pozycję na rynku niż Ursus ( Ursus to egzotyk nawet na polskim rynku - jeśli nie wierzycie to sprawdźcie rejestrację ciągników w Polsce z ostatnich 15 lat:)). Chcesz Zetora to kup go i nie patrz na embarga bo to wina polityków a nie czeskiej społeczności. Jak Ursus będzie dłużej na rynku i będzie robił dobre ciągniki ( bo markowe podzespoły to nie to samo co dobry ciągnik) to zapewne wróci na polski rynek ale jak na razie to więcej się pisze na tym forum o ursusie niż w rzeczywistości ten ursus robi.

Wiadomość z agroFakt.pl

swat24    63

Jak cię embarga nie interesują to potem nie strajkuj, ze pszenica jest po 200 zł bo gdzie to mają potem sprzedać jak czesi wszędzie nam złą reklamę robią, że mamy kiepską żywność a jak od ich alkoholu ludzie umierali to teraz cisza. Właścicielem zetora nie jest czech ale to w tym kraju się je produkuje, kupując je dajesz im prace a nie Polakom. Już lepiej kupić NH albo JD, bo zetor to tak jak by ci ktoś w twarz napluł a ty udajesz, że deszcz pada.

• Like 1

swat24    63

Kaszub78 ty mnie zrozumiałeś, pewnie jeszcze ktoś co hoduje świnie też a akmaty hoduje pewnie zboża i ma innych w d*pie i będzie reklamował zetora, dodam, że sam hoduje same zboża ale jak hodowla świń upadnie w Polsce to ceny zbóż też pójdą na dół i jako rolnicy musimy trzymać się razem.

Kaszub78    1

Ja niestety już nic nie hoduje tylko uprawiam pole, można powiedzieć ze hobbystycznie bo oddaje plony sąsiadowi. Co do ursusa to nie można odrazu mówic że to grat. Ważne że jest nasz Polski chociaz moze nie do konca ale bynajmniej u nas składany, wiec daje prace naszym robotnikom a oni i ich rpdziny wydają kase u nas w kraju wiec wspieraja naszą gospodarkę tak jak my a nie inną. A to że on skladak to nic zlego skoro przereklamowany zetor też już nim jest. Czas pokaże jak bedą sie sprawowac te nowe ursusy. Napewno kiedys kupię tą nową C-360.

swat24    63

Kaszub78 zgadzam się z tobą w 100 % dodam do tego jeszcze, że Ursus jako firma też odprowadza podatki do budżetu Polski i dzięki temu między innymi mamy kasę na drogi. Ktoś może się z tego śmiać ale ziarnko do ziarnka i zbierze się miarka. Nie mam nic przeciwko JD NH czy niemieckim sprzętom, nawet nie głupie ciągniki jak ktoś ma kasę to czemu nie jestem za ale czesi wyśmiewają Polskich rolników, że gówno im sprzedajemy a ja mam od nich ciągnik kupić to bym miał ogromne wyrzuty sumienia sam do siebie, ale ok niech kupują czeskie a potem pierdzielą jacy czesi zaradni a w Polsce dziadostwo tylko czyja to jest wina a no odpowiem nasza bo niemiec jest taki, że na 1 miejscu kupuje swoje produkty i zobaczmy jak wygląda ich gospodarka i eksport.

kojot629    228

No i co ze nie Zetor. Kabiny do Ursusow tez sami nie robia tylko Koja. O co to sie klocic. Kazdy kupuje co mu pasuje, jego rzecz. Ja do nikogo nie lece z piana w gębie: "NIe kupujecie Zetorow" bo embarbo, bo strajk przeciw polskim produktom w Czechach albo bo ktos tam gdzies tam sie zatrul tanim czeskim alkoholem z bazaru, zamiast normalnie kupic w sklepie z akcyza.

Edytowano przez kojot629

XMK13    365

Kabiny do Ursusow tez sami nie robia tylko Koja.

Nie. Kompletne kabiny bez osprzętu są robione w Ursusie. Zostały tam zaprojektowane i są budowane. Maski też.

Koja robiła kabiny do 11024, których nie produkują.

swat24    63

Pewnie tak ;) A swoja droga to w tej nowej 60 tylko silnik mi sie nie podoba, powinni się trzymać dalej perkinsa.

CignikiPL    0

Jak się orientowałem na Agro-Park Lublin  to c-360 to na razie prototyp ale już jest produkowany masowo cena jest jeszcze nie znana ale diler mówił o około 92-94 tys netto w wersji podstawowej a c380 99tys netto.A po za tym dać około 120tys a ciągnik o mocy 56km to trochę wygórowana cena,Moim zdaniem już lepiej zaoszczędzić na New Holland'a (trochę droży)

master20002    157

Mnie uczyli przy pytaniach dawać "?"

Wracając do tematu, to mam dziwne przeczucie, że może się powtórzyć sytuacja jaka była z 3514 i 4514. Cena podobna, a osiągi znacznie na korzyść tego drugiego. Jak różnica w cenie ma być ok 15-20 tyś, to nie wiem czy znajdzie się wielu nabywców nowej c-360. Ale trzymam kciuki za nowe modele, jak i całą markę. Może kiedyś taki c-380 zawita na podwórku.

Graham    8

To jest temat o c 360. Po drugie mówił mi diler że ma kosztować około 70 tys brutto chociaż wątpie by było to prawdą. Bo był by za tani na koszt produkcji ale jakby kosztował z 70 tys brutto to było by na niego branie.

master20002    157

Jeżeli 70 tyś to napewno będzie miał branie, ale wątpię że cena będzie niższa niż 80-85 tyś. Kolego nie napinaj się tak. Podałem przykład jak to było już w historii Ursusa i proszę o czytanie ze zrozumieniem.

Edytowano przez master20002

Graham    8

Jeśli 70 tysi to sam jestem zainteresowany kupnem. Byłem u dilera pytałem ile ten ursus 9014h albo 8014h nie pamiętam dokładnie zażyczył sobie 146 tys z groszami za ten traktor. Ogólnie sprzedawcy sprzętu doliczają wysoki wat dla siebie. Traktor prosto z fabryki kosztuje 100 tysięcy przypuśćmy dolicz vat no to 23% i jeszcze drugie 23% które nakłada diler. Razem daje to 46% czyli dodatkowe 46 tysi czyli połowa traktora. Staje się to nie opłacalne.Aby kupić traktor tańszy lepiej kupić droższy. Ale przypuśćmy kupujesz tańszy traktor diler mniej zarabia. Ja bym się nie sugerował dilerem bo on będzie chciał opchnąć droższy sprzęt by sobie dorobić. A on nawet pod maskę nie zajrzy

czy wszystko jest tak ja potrzeba. Więc nie sugerujcie się dilerami bo to bez sensu

Edytowano przez Graham

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez PronarekP5
      Ci którzy mają lub jeżdżą tym URSUSEM jaka wygoda jazdy czy da sie radia słuchać jak idzie w polu itp. itd.
    • Przez HorPol65
      Witam!! Mam takie pytanie jaki tur da rade zalozyc do 60-tki??
    • Przez Jarekborys
      witam wszystkich, mam problem, zależy mi na tym aby ciągnik ursus c 330 współpracował z opryskiwaczem którego belkę polową rozkłada się hydraulicznie. Założyliśmy nową pompę hydrauliczną, nowy rozdzielacz na błotniku na dwa wyjścia ( bo tyle jest potrzebnych do opryskiwacza) no i pojawia się problem, wydatek oleju i jego ciśnienie jest wciąż prawdopodobnie zbyt małe ponieważ kilka razy podniosłem belkę polową, rozłożyłem ją, wykonałem oprysk, ale za którymś razem jak już olej był zbyt ciepły to po prostu nie mogłem już podnieść złożonej belki (bo aby ją rozłożyć najpierw muszę ją unieść kilkanaście centymetrów aby wysunęła się z zabezpieczeń) Stan oleju w skrzyni jest w górnym stanie, filtr jest czyściutki, nie wiem co mam zrobić? Może ktoś ma jakiś pomysł? Jak mogę rozwiązać ten problem? Potrzebuję dwa wyjścia hydrauliczne (wydatek oleju i powrót) Podpowiadano mi już abym założył na wałek pompę od ładowacza czeskiego i wtedy miałbym duży wydatek cieczy ale nie miałbym już możliwości napędzania opryskiwacza od WOM czyli ten pomysł odpada.
    • Przez michal8899
      jestem na kupnie valtry a72 na 20 hektarowe gospodarstwo plus troche usług i jestem ciekawy jak sprawuje sie ten ciągnik przy pługu, agregacie, talerzówce, kosiarce itd.
    • Przez MrJareczek
      Chodzi mi głównie o to jak pasowałaby do gospodarstwa o areale około 20 hektarów - czyli około 80 KM. Pytam się bo mam dylemat między New Hollandem, Casem a Valtrą, a poza tym Valtra kojarzy mi sie zawsze z pracą w lesie