RageMan

>>NOWY<< URSUS C-360 z Lublina ;)

Polecane posty

Graham    11

Co ty gadasz gdzie to znalazłeś ja wklejałem kiedyś że ma być w ofercie 48 koni taki jak ursus 3512 i 3514 ale o c 330 nigdzie nie było mowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Graham    11

Gdzie? Próbowałem znaleźć ten artykuł teraz na necie ale go nigdzie nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BestZetor   
Gość BestZetor

Ja to czytałem w jakiejś gazecie, ale nie pamiętam jakiej. Dlatego poruszam temat o C-330, bo może ktoś wie coś więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Nie wiem czy w ogóle na Polskiej wsi nowy c-330 jest potrzebny.

C 350 uważany jest za sadowniczy i nie bardzo ma zastosowanie nawet w małych konwencjonalnych gospodarstwach.

Druga sprawa to niektórzy fochy strzelali na c 360 że ma 3 cylindry to idąc tym tokiem myslenia c 330 powinno mieć 2 cylindry. Chyba ze Ursus ma robic coś jak Iseki czy Kubota ogrodowa do pielegnacji trawników czy odśnieżania chodników .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Graham    11

Może wycofają tego c-350 niedługo i dlatego coś wspominali o c-330. Bo to sadownik a poco małym gospodarstwom sadownik?? do orania.

Edytowano przez Graham

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Powinni C-350 wprowadzić w wersji rolniczej, czyli z większymi kołami, większym rozstawem kół i obszerniejszą kabiną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

według mnie C-330 jest nie potrzebny w ofercie Ursusa.  Na pewno będzie droższy niż 45-50 tyś brutto  i nie widzę sensu płacić tyle kasy za ciągnik o mocy około 30 KM. Moc za mala nawet na pomocniczy a jak komuś te 30 KM by odpowiadało to będzie wolał kupić starą trzydziestkę za 10 tysięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byle nie robili c-330 w wersji do ogrodów jak solis 20.Nowac-330-silnik 2 cyl (ale to chyba nie osiagalne, a szkoda)raczej bez 4x4 skrzynia 8+2, pneumatyka, kolo 30-35km, 30km/h, pomostowy ewentualnie jakas kabinka oponki z tyłu 13.6r28 lub 12.4r28 i jeszcze cena podstawa bez kabiny do 50tys zl brutto i jeszcze moim zdaniem c-360 w wersji pomostowej
jak myslicie dalo by rade zrobic ja 2 cyl?

Edytowano przez dawidursus323

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Graham    11

Dałoby radę taki zrobić. Jak by można było to 4x4 bo do lasu był by najlepszy bo lekki i napęd na 4 koła więc większy uciąg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Graham    11

Perkins ma takie silniki.

 

Oto link:

 

http://www.perkins.com/products/ag/400Series

 

a oto moja propozycja

 

http://www.perkins.com/cda/files/334137/7/403D-11%20Industrial%20PN1814.pdf(tutaj chodzi mi tylko o moc nie o ilość cylindrów)

 

 Perkins nie rozdaje silników 2 cyl. mój błąd ale oni mogli by popracować nad starym coś poprawić wszystko może być nowe ale mogli by jakoś przerobić ten silnik s-312C .

 

Edytowano przez Graham

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1994kuba1994    63

ale po co jakieś c 330? zamiast wywalac pieniadze na stworzenie takiej zabawki niech włożą tą kase w polskie prototypy z polską skrzynią aby były dopracowane i jak najszybciej weszły  do sprzedaży. sama homologacja kosztuje 100 tysi jeszcze w zaleznosci oczywiscie od rodzaju pojazdu,wyposażenia itd ale to wszystko trwa i kosztuje a takie 100 tyś wystarczyłoby na kilka pokazów polowych napewno... co do c 350 dlaczego mają go wycojać? wszystkie większe marki mają ciagniki sadownicze w swojej ofercie i ja akurat uważam że mamy dobry ciągnik sadowniczy (gabarytowo,szczelny,cichy,) cena mogłabybyć troszkę niższa :)  c 380 i c 360 wgl wszystkie ciągniki najlepiej jakby były dostępne z wąskimi kołami :)

w dodatku nowy c 350 ma zwiekszony udzwig i w opcji szerokie ogumienie :)

Edytowano przez 1994kuba1994
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Graham    11

Ale nie rozumiesz że nie którym gospodarstwom nie potrzebne są ciągniki powyżej 60 km włącznie  albo do lasu poco komu ciągnik ciężki, którym nie wjedziesz do lasu albo pożniesz wszystko kołami jak jest mokro. Moim zdaniem lekki ciągnik to też podstawa w gospodarstwie i powinni go produkować bo mogą zbić na nich też fortunę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Graham    11

Jest potrzebna bo kto ma 50, 30  ha to już jej nie potrzebuje ale ten kto ma 10, 5, ha by mu się przydała jeszcze za 50-40 tys brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Lepiej niech to będzie ciągnik z nazwą URSUS na sprawdzonych zachodnich podzespołach niż mają udoskonalać przez kolejne 20-lat Polskie podzespoły.

W tym czasie wejdą nowe technologie a my jak zwykle będziemy 20-lat za zachodem.

 

 


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Graham    11

Mogą robić rozwijać i sprowadzać to jest tylko jeden silnik i skrzynia biegów nie mówię o całym ciągniku tylko o silniku i skrzyni biegów. A i sprowadzać to niech też za bardzo nie zaczynają tylko niech robią swoje i rozwijają to co mają stare rzeczy przy tym mogą też wykorzystać lub budować ciągniki  tych starych rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mattti    456

Popyt na ciągnik 30 koni byłby raczej znikomy, zobaczcie na Farmtraca 535, w ogóle go nigdzie niema bo nikt nie kupuje, jak już mały ciągnik to coś takiego ja Farmtrac 555 2WD ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Jako główny duży ciągnik do dużego gospodarstwa to owszem każdy chętnie kupi nowy,

ale już mały ciągnik pomocniczy do dużego gospodarstwa to klienci oglądają się za używaną C-330 albo coś z grupy MF255.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tyfo89    532

Według mnie to można by produkować c-330 ze szczelną kabiną i napędem lub nie jeżeli cena by wynosiła 40 tyś brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj