RageMan

>>NOWY<< URSUS C-360 z Lublina ;)

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
XMK13    411

Major nie ma EHR. No i równie dobrze można wybrać C-380.

Przydałby się jakiś test tych ciągników, głównie porównanie silników (moc, moment, spalanie, ewentualne ceny części), uciągu, komfortu i widoczności z kabiny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1994kuba1994    63

Ja rozmawiałem na targach to c 360 ma różnić się tylko cena netto w wysokości 7 tyś, czyli c 360 tylko medialny szum robi a w praktyce ktoś kto go kupi to tylko ze wzgledu nie na moc a ciągnik typowo podwórkowy:) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Czyli jak ma być różnica tylko to 7 tysi to zdecydowana większość wybierze albo C-380 albo Majora albo Farmtracka który więcej zrobi....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie kosztowała ponad 100 tys zł brutto to nie opłaci się jej kupować... Jak 90 tysi ale brutto to już ciekawie... Ale za ponad setkę można już coś ciekawego kupić np. C-380 lub Majora czy Farmtracka który zrobi więcej... Ciekawe ile będzie kosztował Major 60?

 

zetor major 60 w wersji standardowej ma kosztować 96 000 netto.

 

http://www.agrofoto.pl/technika-rolnicza/maszyny-rolnicze/zetor-major-60-nowy-gracz-na-rynku-ciagnikow-kompaktowych,56507.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pepe2    13

A mnie wczoraj chcieli sprzedać Deutsch Fahr Agrolux z silnikiem 62 KM za około 95 tys brutto a z silnikiem 72 KM za 100 tys brutto , ciągnik John Deere 5065e wytargowałem za jakieś 112tys brutto a na odchodne diler mruknął że od tej ceny zrobi mi jeszcze ok 10 procent upustu lub sprzeda mi 5075e w tej samej cenie ale z kabiną naglaka a nie fabryczną .Pojechałem na targi specjalnie po to aby się przekonać do nowego c 360 ale się lekko rozczarowałem , myślałem że to będzie mój następny ciągnik ale chyba nie koniecznie . Moim zdaniem porównując jakość wykonania zwłaszcza kabiny wypadałoby go kupić około 10-15 tys taniej od konkurencji .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zic    0

prawdę piszesz prezes w programie Tydzień mówił, że c 360 który stoi za nim  to koszt ok 100 000 z ładowaczem ale nie wiem czy brutto czy netto. Cena nie może być za wysoka, bo jest zastój na rynku i ceny wszystkiego w dół . mi za jd e 5055e z oryginalną, kabiną klimą i obciążnikami z przodu powiedzieli 102 000 brutto. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Akurat serii E osobiście bym nie wybierał z racji pochodzenia. Wiem, że JD ma jakieś standardy, ale w Chinach jest bardzo ciężko je utrzymać, co wiadomo jak się kończy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pepe2    13

Kolego nie w chinach tylko w indiach i wcale z jakoscią nie jest tak żle , znajomy ma zrobione 900mtg i nic nie robił poza przeglądami a co do jakości ursusa to też na razie nic nie wiadomo.Moje spostrzeżenia opierają się wyłącznie na obserwacji , popatrz jak wygląda mechanizm podnoszenia maski , klamki w drzwiach , uszczelki , plastiki w kabinie , porównaj jeden do drugiego na spokojnie i sam dojdziesz do pewnych wniosków , c 360 ma w stosunku do konkurencji bardziej elastyczny silnik , największy zbiornik paliwa , rewers co w przypadku DF nie występuje ale jakością wykonania odbiega od reszty i to niestety mnie nie przekonuje , chyba że będzie trochę tańszy.

Jakby  na to nie patrzyć 100tys to niezła walizka pieniędzy zwłaszcza dla małego gospodarstwa dla którego to jest dedykowany , wolałbym zapłacić za coś co jest dopracowane a ledwo domykające się drzwi kabiny jakoś do mnie nie przemawiają .

Popatrzcie sobie na traktory TYM , kilka tyś więcej a kabina super klima w standarcie , obciążniki przednie też ,perkins 4 turbo  , radio cd mp3 gratis i jeszcze jakieś duperele , do kabiny wchodzę o 20 cm niżej , czyli jak się chce to się da .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Graham    11

porównując zetor major 60 z ursusem c-360 mówiąc w jednym słowie wiele się od siebie nie różnią tylko zetor ma w opcji napęd na 2 koła a na stronie ursusa nie było o tym mowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Kto kupi C-360- osoby które we wnioskach na modernizacje nie dostaną ciągnika 75KM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam510l    0

Witam Panowie

Oglądałem na targach w Lublinie wszystkie modele ursusa z serii C ( 360 , 380 , 382 ) powiem że nie byłem zachwycony jakością wykonania kabiny i wnętrza , kwestia tego jak będą sprawowały się w polu - rozmawiałem z ludźmi z ursusa to 4 tyg. temu sprzedali dopiero 2 sztuki C380. Chętnie pojadę i zobaczę jak one sprawują się w polu. Osobiście mam Majora 2 letniego i jestem zadowolony. Prowadząc negocjacje wstępne dotyczące ceny to znegocjowałem c380 poniżej 100 tyś brutto ( pytałem też o nową c360 lecz miała być dostępna od kwietnia 2015 ( cena katalogowa ok 90 tyś netto lecz jak z rozmowy wynikało to spokojnie można go na dobyć w cenie 90 tyś brutto ( oczywiście obie wersje  z klimą i eutohakami )

jestem bardzo zainteresowany zakupem kolejnego ciągnika jako uzupełniającego w gospodarstwie oczywiście w rozsądnej cenie. ( z tego co się wiem to koszt produkcji takiego ciągnika jak nowe c380 zamyka się w granicy 40 - 45 tyś zł netto) możecie sobie Panowie uświadomić jak się na nas zarabia. Pośrednik jeśli nie zarabia ok 20 tyś to nie sprzedaję takiej maszyny. ( sam pracuje jako przedstawiciel handlowy lecz w lekko innej branży ) znam też problemy związane z nowymi ursusami serii H ( kłopoty wieku niemowlęcego - więc pewnie podobnie będzie z serią C )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

A możesz coś powiedzieć o nowych Ursusach C-392 i C-3102. Są to następcy serii H i są oparte na tej samej transmisji Ursus-Hema. Z danych technicznych można wyczytać, że w stosunku do serii H mają zwiększony udźwig podnośnika o 200 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Graham    11

nie to są chyba skrzynie i mosty Carraro a ursus h to już jest inna sprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1994kuba1994    63

Oni chyba sami nie wiedzą co tam mają bo na targach w Kielcach pisało ze HEMA w obu. W Lublinie powiedział mi ze w 102 będzie hema a w 92 będzie Carrar o a do gazet podali ze w obu będzie Carraro... ale widząc w środku podnośnik (dzwignie) to o ile ssię nie mylę to wyglądały jak w serii h:-) i ważą tylko 4 tony bez obciążenia ów. Mam nadzieje ze cena ich będzie na poziomie jak kiedyś serii A h a nie jak teraz /

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No za serie H krzyczą sobie dużo i to jest według mnie ich błąd bo gdyby były powiedzmy o 10-15 tyś tańsze sprzedaż bi im wzrosła o kilka sztuk miesięcznie i by na tym lepiej wyszli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiokop    0

Witam

Mam pytanie szukam jakiegoś traktora w przedziale mocy 90-110 KM. Ciągnik ma służyć głownie do transportu i załadunku bali. Zależy mi głownie aby nie był za drogi, bezawaryjny i możliwie jak najtańszy. Wiem że wszystkiego mieć nie można ale interesuje mnie co polecacie i jaki to bedzie koszt zakupu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To skoro już jesteś w tym temacie to może Ursus 9014h ? rewers ma, klima też, całkiem zwrotny a cenę zobacz na allegro czy olx i od tej ceny jeszcze urwiesz trochę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Skoro już piszesz w temacie o Ursusie, to polecam Ursusy 9014 H (92 KM), 10014 H (102 KM) i 11054 (110 KM). Oczywiście najtańszy będzie 9014 H. Pierwsze 2 mają skrzynie 12/12 a 3. ma 24/24. Każdemu można założyć TUR-a i wszystkie mają okno w dachu. Seria H jest już kilka lat na rynku i nie wyróżnia się nadmierną awaryjnością. 11054 to dosyć nowa konstrukcja, ale na sprawdzonych podzespołach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiokop    0

Cena hmm mysle ze jakies max 150 tys netto. A jak awatyjność tych modeli wypada na tle zetora czy new holanda. Który najlepiej wypadnie w porównianiu ceny do jakości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj