RageMan

>>NOWY<< URSUS C-360 z Lublina ;)

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
romek6340    221

Czy to w końcu będzie Perkins czy inny silnik to do końca nie wiadomo... Ja liczę jednak na Perkinsa albo możliwość wyboru :)

Edytowano przez romek6340

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kukum    9

a to te czesci z nowej c360 maja byc kompatybilne ze stara czy raczej tylko marzenie :D Bo fajnie by bylo wrzucic silnik tego perkinsa i ta hydraulike :D ale szkoda nawet zachodu lepiej kupic nowa a nie kombinowac jak by byla za 60-70 tys złotych to do rotacyjnej kosiarki czy innych pierdółek w sam raz wygoda i komfort  ciekawie to wyglada. Tylko trwałosc mnie zastanawia bo wójek kupil nowego ususa seria 12( nie pamietam dokładnego nr ale 6 cyl ma) w 2012 i teraz gwarancja sie mu skonczyla podniósł agregat uprawowo siewny i co jeb... mu na łaczeniu most skrzynia i to tak równo jak nozem by odcioł o gwarancji nie ma mowy i został delikatnie mówiac z palcem w d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hahahaha @lukasz222 absolutna racja. Mnie osobiscie nowa 80tka bardzo sie podoba bo ciagniczek calkiem do rzeczy. Rewers jest, dobre podzespoly i nawet z wygladu niczego sobie. Wiadomo ze moglaby byc troche tansza, ale kaska z PROWu robi swoje

Kolego na allegro jest juz oferta za 89tys netto a 106tys brutto c-380. To ja nw czego tu wiecej oczekiwac.

Edytowano przez dawidursus323

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    513

W końcu ursus trochę ruszył, choć 15lat za późno. Ale jednak widać, że przejęcie ursusa przez warfamę było dobrym krokiem. Jeśli do produkcji wejdę modele serii C to czas na nasz krok, bo bez sprzedaży trudno będzie o dalszy rozwój.

Gdyby nowa c360 kosztowała ok. 70tyś netto to myślę, że wielu małych gospodarzy by się skusiło, przydałby się jeszcze jakiś tani kredyt fabryczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28740

jedna rzecz mnie dziwi, w opcji fabrycznej opony przednie to 7,5x16, a w opcji 24 cale, czy to znaczy że w standardzie ten ciągnik nie będzie miał 4x4???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bratrolnika-nie sugerowałbym się tym na stronie jest jeszcze sporo błędów, zobaczymy co będzie na Kielcach, będzie się można zapytać dealerów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28740

dla mnie to raczej tylko ciekawostka, bo w ciągu najbliższych lat nie będzie nas stać na taki ciągnik

chodzi mi bardziej o tych którzy faktycznie chcą kupić ten ciągnik, żeby nie było jak z Farmtrackiem 550, że niby nowy ciągnik za 40tys.zł, tylko że po doposażeniu w niezbędne akcesoria cena się robi 60-70tys.zł.. netto...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrotron155    62

Taki plus nowych ursusow ze maja podwyższony standard wygody. jednak co do reszty to bym się mocno zastanowil. C 360 w moim gospodarstwie ani razu nie miała zagladane do skrzyni biegów i tylnego mostu wszystko od nowości a ma już ponad 40 lat. Ciekawe ile nowa skrzynia wytrzyma.

 

Oj z tą skrzynią bym nie szalał c-330 ma mocną skrzynie ale stara c-360 jak w prasie u mnie chodziła (z-224) to kilka remontów skrzyni było poza tym w pompie od deszczowni też swoje dostała, ponadto orać u mnie też orała jak nie miałem większych sprzętów. W skrócie ciągnik wielozadaniowy i dość oszczędny bo w pompie do deszczowni pali 5,5 litra na godzinę i zaletą jest że można prędkości W.O.M ustawiać przez biegi ale to nie skrzynia a silnik zawsze był jej mocną stroną (bynajmniej u mnie) dość elastyczny i chętnie się wkręca na obroty no i jeśli się dba o oleje i paliwo to niezawodny. 

 

Co do nowego traktora to zobaczym, z doświadczenia wiem że 3 cylindrowy silnik jak nie jest dobrze rozgrzany to praktycznie nie ciągnie więc to jest jego minusem jak dla mnie. Poza tym skrzynia jest ok prędkości W.O.M. 540/1000 w moim małym Agroplusie mam tylko 540/750.  Hydraulika jest na akceptowalnym poziomie. Masa jest ok, przeniesienie napędu tez ok, ale osobiście wolałbym żeby blokada mostu i włącza nie przedniego napędu było zrobione elektro-hydraulicznie (może to przez przyzwyczajenie). Fajnie że Ursus z impetem ruszył z całą serią "C". 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

bratrolnika-nie sugerowałbym się tym na stronie jest jeszcze sporo błędów, zobaczymy co będzie na Kielcach, będzie się można zapytać dealerów

W najbliższy weekend Agro Park Lublin także myślę że w swoim mieście też się zaprezentują. Co do ceny to zakładam że ten 360 będzie nieznacznie tańszy od 380, stawiam na 10000 zł brutto,tak jak belarus 820 kosztuje praktycznie tyle samo co ten 622 czy jakoś tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1877

A co się dziwisz, tak jak mówi @Łukasz tamci ludzie w życiu nawet nie dotknęli nowego ciągnika, więc lecą takie teksty, że c360 z mocą +/- 55 km jest lepsza od nowego ciągnika ;) i tak na marginesie ten nowy ciągnik ze zdjęcia to był nowy c380 a nie 360 ;) ciągników nie rozróżnianiją a oceniają "rolnicy" -lepiej obrabiać 5 ha starą 360, nie słysząc własnych myśli niż posiedzieć na miękkim fotelu, posłuchać radia i bez problemu smigac z przednim napędem z podczepionym szerokim plugiem 3 skibowym ;)

 

Na 5 ha to musisz wyższą matematykę prowadzić i pieniądze liczyć. Jak masz małe gospodarstwo to takie wydatki stawia się kosztem zdrowia niestety. Wszystko musi się kalkulować, zawsze może być używany zachodni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kojot629    257

Kolego na allegro jest juz oferta za 89tys netto a 106tys brutto c-380. To ja nw czego tu wiecej oczekiwac.

 

108 brutto? gdzie?

http://otomoto.pl/ursus-c-380-A477622.html

jeszcze dodaj obciazniki przod i tyl, bo ciagnik lekki na 75KM

Edytowano przez kojot629

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kojot629    257

No ale to hattaty a nie 380

EDIT: a no faktycznie. Dopiero w tabeli zobaczylem ze C-380 109.500brutto, moj blad

Edytowano przez kojot629

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rycerz    142

na case byś tak nie gadal a ma dokładnie taką samą wydajność w litrach w ciągnikach tego pokroju

http://www.konedata.net/Traktorit/caseihFarmall65A.htm

lub nhhttp://www.konedata.net/Traktorit/NH_TD5.htm

 

właśnie że bym gadał bo pronar 82a ma ponad 4,ten podosnik jest za slaby bo ten udzwig jest prrzy samych ramionach o uczep coś dłuższego to możessz zapomnieć że podniesie predzej pęknie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie!!!Nie rozumiem dlaczego wy się podniecacie tym ciągnikiem.C-360 to on ma tylko z nazwy tam wszystko będzie zupełnie inne.Co nie którzy piszą oby to oby tamto było jak w starej sześćdziesiątce a prawda jest taka że to kompletnie inny ciągnik ale chwyt polega na tym że nazywa się jak stary dobry ursus i nie jeden na to poleci.Mam jeszcze jedno pytanie kogo kto ma 8 ha pola i starą sześćdziesiątkę będzie stać na takiego ursusa?Uważam że nikogo a ten co ma trochę więcej ziemi i pieniędzy nawet się nim nie zainteresuje bo po co mu taki ciągnik jak on ani do większego siewnika do nawóz ani do większego opryskiwacza ani do ładowacza się nie nadaje.Ciągnik nie na dzisiejsze czasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po 1 sami ludzie na af i nie tylko pisali że przydałby się mniejszy ciągnik.

Po 2 nowa 60 może być zakupiona na większe gospodarstwa jako ciągnik pomocniczy.

Po 3 nowa 60 idealnie sprawdzi się na gospodarstwach 15-20ha [jako ciągnik główny] które dominują w Polsce.

Niektórzy to by tylko potrafili narzekać. Chcieliście mniejsze ciągniki od ursusa to macie. Chcieliście aby nawiązywały do starych modeli też macie. Ja nie rozumiem czego wy ludzie chcecie. Nikt wam na siłę tego ursusa nie wciska. Jak wam się nie podoba i nie spełnia waszych oczekiwań to przecież są też inne ciągniki.

Edytowano przez dawidursus323
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciejo360    27

Ludzie!!!Nie rozumiem dlaczego wy się podniecacie tym ciągnikiem.C-360 to on ma tylko z nazwy tam wszystko będzie zupełnie inne.Co nie którzy piszą oby to oby tamto było jak w starej sześćdziesiątce a prawda jest taka że to kompletnie inny ciągnik ale chwyt polega na tym że nazywa się jak stary dobry ursus i nie jeden na to poleci.Mam jeszcze jedno pytanie kogo kto ma 8 ha pola i starą sześćdziesiątkę będzie stać na takiego ursusa?Uważam że nikogo a ten co ma trochę więcej ziemi i pieniędzy nawet się nim nie zainteresuje bo po co mu taki ciągnik jak on ani do większego siewnika do nawóz ani do większego opryskiwacza ani do ładowacza się nie nadaje.Ciągnik nie na dzisiejsze czasy.

 

Zgadzam się z @ Dawidursus3233, że to ciągniki na małe gospodarstwa, ale w sadownictwie będzie idealny albo u mleczarza który ma sporo ha łąk, do zgrabiarki albo przetsąsarki też będzie pasował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Dobrze kolega wyżej mówi :)

PS: miałem napisać "... polać mu" ale wiek sprawdziłam w profilu :D

Ile to było narzekania, że nie mają mniejszego ciągnika w ofercie?

Większość większych producentów ma ciągniki +/- 60 km i nie słychać aby ludzie mówili ,że nie potrzebne.

Albo inny przykład: nie było tak, że Farmtrac swoimi ciągnikami celował w rynek jako zastępca c 360 aby modernizować polskie rolnictwo?

Dorośniesz, zaczniesz prowadzić swoje gospodarstwo to zobaczysz co Ci będzie potrzebne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Udźwig jak na tą moc i masę jest OK. W 5314 (71 KM) na 2 siłownikach udźwig jest 2600 kg, czyli tyle co w nowych C-380 i C-360. Agregat upr-siew 3 m podniesie, ale to nie maszyna do tych ciągników. Nawet jakby miał udźwig 3, 3,5 t to i tak tyle by nie nosił, bo z taką masą na tyle przód by wstał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rycerz    142

aj szczerze wątpie że na te ciągniki bedzie wiekszy zbyt :lol: wzieli silniki nie wiadomo z kąt do tych mniejszych modeli,a jesli chozi o jakość to widzałem w kielcach w tamtym roku nowe ursusy i ich wykonanie pozostawiało wiele do rzyczenia,nawet nie ma co ich porównywać do seri 5314 bo to jedne z lepszych ursusów tylko skrzynia w nich byla nie udana,a te nowe to raczej jest już szjs kto kupi to sie przekona,szczeż to z 100 tys zamiast tego nowego ursus z chin wolal bym zachodnie 70 km kupić i przynajmniej jechać,a co do wiekszośći na tym forum co deklarują zakup nowego ursusa to sa dzieći,taka prawda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po 1 sami ludzie na af i nie tylko pisali że przydałby się mniejszy ciągnik.

Po 2 nowa 60 może być zakupiona na większe gospodarstwa jako ciągnik pomocniczy.

Po 3 nowa 60 idealnie sprawdzi się na gospodarstwach 15-20ha [jako ciągnik główny] które dominują w Polsce.

Niektórzy to by tylko potrafili narzekać. Chcieliście mniejsze ciągniki od ursusa to macie. Chcieliście aby nawiązywały do starych modeli też macie. Ja nie rozumiem czego wy ludzie chcecie. Nikt wam na siłę tego ursusa nie wciska. Jak wam się nie podoba i nie spełnia waszych oczekiwań to przecież są też inne ciągniki.

 Odp:

1.Tylko kto z nich go kupi jak on kosztuje nie małe pieniądze.

2.Większe gospodarstwa się cieszą że uciekły od ursusa i jak poczuły zachodnie maszyny to od razu żyć się im zachciało i twierdzę że już do tej marki nie powrócą.

3.Powiedz mi co chcesz do tego ciągnika podczepić jako ciągnik główny.Weź pod uwagę to że za podobne pieniądze można kupić ciągnik o większej mocy i wtedy już takim coś można porobić.(Oczywiście mowa o używanym)

 

Większego sprzętu niż sześćdziesiątką się nim nie pociągnie a spali na pewno więcej więc kto mądry będzie wypalał więcej ropy na tą samą robotę?

Chce zaznaczyć że myślenie ludzi którzy nie stawiają na rozwój jest specyficzne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj