RageMan

>>NOWY<< URSUS C-360 z Lublina ;)

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
RageMan    9

Witam. Być może słyszeliście o tych nowych C-380, które Lublin miał wprowadzić na nasz rynek. Przed chwilą znalazłem na oficjalnej stronie Ursusa informację o nowym Ursusie C-360. Bezpośredni link do dokumentacji technicznej podaję poniżej. Jeżeli ktoś ma popularną 60-siątkę, to może sobie porównać dane tzw. "nominalne". Jak eksploatacja wygląda w praktyce, czas pokaże. Mnie osobiście podoba się pomysł wprowadzenia przez fabrykę zamienników dla wyeksploatowanych już, klasycznych koni pociągowych w wielu gospodarstwach/ Pozostaje jedynie kwestia jakości i ceny wyprodukowanych (tfu! - zmontowanych) w Lublinie ciągników rolniczych :)

 

http://www.ursus.com/Ciagniki-rolnicze/URSUS-SERIA-C#Ursus-C-360

 

Pozdrawiam i zapraszam do gorącej dyskusji ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Wygląda jak okrojony ciągnik o mocy 75-80 KM. :) Ciekawe, czy silnik będzie miał tendencje do ukręcania wału takie jak w C360-3P? Ostatecznie będzie można wpakować mocniejszy silnik i cieszyć się ciągnikiem o mocy 75KM ze słabszą pompą hydrauliczną...

Edytowano przez a1fe26c2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Ogólnie jako drugi ciągnik do zadań przynieś wynieś pozamiataj jak znalazł :D Ciekawe ile będzie kosztował i kiedy wejdzie do sprzedaży bo szczerze jestem na niego chętny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rycerz    142

tragedia czy te pacany nie moga zrobic lepszej hydrauliki,robia takie zabawki ze smiac sie chce,na jakosc bym nie liczył,a cena dla wielu bedzie nie dostepna moim zdaniem jak by te ciagniki wyszl trzy cztery lata temu to pewnie zamias  mtz na namłodego co ludzie brali pewnie by troche tych ursusow poszlo a nie wszystko zetory i nh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Jak slaba hydralika. Jak na ciągnik o tej mocy to w sam raz. Psipczycir na ursusa a nawę nie wiecie co zachód pakuje. Ja mialem fiata co miał pompę 13 l/min 80 km i turem bralem bez zająknięcia 1.5 tony a na podnosniku miał niby 2400 kg i brak dużego wywrota 3 skiby na hydraulicznych zabezpieczeniach.późniejsze New hollandy miały ok 30 l/min ale tez ciągniku do 100 lm Do porównania jaką wydajność ma zetor?

Edytowano przez Mikruss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Mnie facet od myjek wysokociśnieniowych uprzedzał żebym nie patrzył na bary tylko właśnie na wydajność pompy na minutę. Teź uważam że do ciągnika o mocy niecałych 60KM hydraulika jest OK. 3 metrowy agregat raczej nikt nią nie będzie podnosił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrotron155    62

tragedia czy te pacany nie moga zrobic lepszej hydrauliki,robia takie zabawki ze smiac sie chce,na jakosc bym nie liczył,a cena dla wielu bedzie nie dostepna moim zdaniem jak by te ciagniki wyszl trzy cztery lata temu to pewnie zamias  mtz na namłodego co ludzie brali pewnie by troche tych ursusow poszlo a nie wszystko zetory i nh

 

na case byś tak nie gadal a ma dokładnie taką samą wydajność w litrach w ciągnikach tego pokroju

http://www.konedata.net/Traktorit/caseihFarmall65A.htm

lub nhhttp://www.konedata.net/Traktorit/NH_TD5.htm

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Zapowiada się ciekawie  chyba myślą  głównie o  naborach na Premie MR  bo to pewnie będą główni klienci   ale wygląda  ciekawie jak na ciągnik do rozsiewacza i opryskiwacza  jak i Tura

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RageMan    9

Wydaje mi się że to indyjskie silniki, z tego co przed chwilą znalazłem :)

Największym ich importerem jest Turcja, już ładują to do jakichś ciągników ;)

Skrzynia i mosty Carraro, tak jak w Farmtrack'u (tyle że tam są jeszcze jakieś podzespoły ZF).

Suche sprzęgło - do ładowacza niekoniecznie ;)

Myślę, że ma szanse zamienić klasyczną C-360, o ile nie będzie zbytnio męczona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Jako główny ciągnik będzie za słaba ale po rozsiewacza czy opryskiwacza, zgrabiarki czy przetrząsarki jak znalazł. Jeżeli cena będzie korzystna to będzie miała wzięcie tak jak Zetor Major... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZKOPSSON    41

A czym się różni zaprezentowany w tej serii Ursus C380M od zwykłego C380 bo różnic  na pierwszy rzut oka nie widzę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Zamiast C360 będzie idealny, parę koni więcej, większa masa - odpadnie mankament sześćdziesiątki, która ma spore uślizgi w ciężkiej ziemi. Podnośnik ma przecież dwukrotnie większy udźwig niż C360, podobnie wydajność pompy jest większa. Ciekawe jaka będzie różnica w cenie między nowym C360 a C380?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Fajny ciągnik jako zaspępca 360 idealny   cena pewnie bedzie około 70 tys .. podoba mi sie i idealny ciągnik do gospodarstw do 15 ha ..


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Za c-380 owszem i z tego parę tyś można jeszcze urwać...

Cena c 360, której dotyczy temat, jest jeszcze nie znana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PolskaMocUrsus    174

Jak najbardziej ok, dać mokre sprzegło, elektro-hydr. rewers i git majonez ;)

Ciągnik idealny za c-360, myslę że znajdzie prace nawet w duzych gospodarstwach hodowlanych do paszowozu czy obrządków. 

 

Najbardziej mnie rozjeb*ją goimbusy jak tu https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=385524631618440&id=245428648961373 , z tekstami że to nie stara c-360. pewnie lepiej słuchać cały czas wycia i  gwizdania  <_<

Edytowano przez PolskaMocUrsus

Nie czerwona, nie tęczowa tylko Polska Narodowa ! Fan polskiej motoryzacji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Bo najwięcej do powiedzenia w kwestii starych szrotów mają Ci, których dziadek obrabia hektar pola za stodołą i nawet korek wlewu paliwa odkręca rzadziej niż inni robią wymiany oleju w normalnie eksploatowanych ciągnikach. Ewentualnie nowy ciągnik widzieli jedynie na zdjęciach. A że kolega kolegi powiedział, że w nowych tylko elektronika, która tylko sie psuje specjalnie, to wszystko inne co jest powyżej lat 90tych to gniot ;)
Śmieszna jest ta gadka ludzi, że z każdą pierdołą trzeba serwis wzywać. Jak się nie ma minimum pojęcia, to nawet 60tki nie naprawi, tylko sąsiada woła na pomoc. Za 3P te dzieciaki pewnie by się dały zaszlachtować, a jak teraz Ursus Perkinsami stoi, to już dziadostwo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kojot629    257

hahahaha @lukasz222 absolutna racja. Mnie osobiscie nowa 80tka bardzo sie podoba bo ciagniczek calkiem do rzeczy. Rewers jest, dobre podzespoly i nawet z wygladu niczego sobie. Wiadomo ze moglaby byc troche tansza, ale kaska z PROWu robi swoje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PolskaMocUrsus    174

Perkins w ursusie to zawsze było dziadostwo  <_<

 

A apropo facebooka, to jak zobaczyłem nawe tej strony to prawie z krzesła spadłem :D

https://www.facebook.com/pages/Ursus-c-360-ci%C4%85gnik-marze%C5%84/1590421927847554?fref=ts

Edytowano przez PolskaMocUrsus

Nie czerwona, nie tęczowa tylko Polska Narodowa ! Fan polskiej motoryzacji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Osiągi silnika są prawie identyczne jak w 4512, czyli w sam raz na małe gospodarstwo, z 3 skibami sobie spokojnie poradzi jak i z najprostszą belarką typu warfama/sipma. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciejo360    27

Jak najbardziej ok, dać mokre sprzegło, elektro-hydr. rewers i git majonez ;)

Ciągnik idealny za c-360, myslę że znajdzie prace nawet w duzych gospodarstwach hodowlanych do paszowozu czy obrządków.

 

Najbardziej mnie rozjeb*ją goimbusy jak tu https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=385524631618440&id=245428648961373 , z tekstami że to nie stara c-360. pewnie lepiej słuchać cały czas wycia i gwizdania <_<

 

A co się dziwisz, tak jak mówi @Łukasz tamci ludzie w życiu nawet nie dotknęli nowego ciągnika, więc lecą takie teksty, że c360 z mocą +/- 55 km jest lepsza od nowego ciągnika ;) i tak na marginesie ten nowy ciągnik ze zdjęcia to był nowy c380 a nie 360 ;) ciągników nie rozróżnianiją a oceniają "rolnicy" -lepiej obrabiać 5 ha starą 360, nie słysząc własnych myśli niż posiedzieć na miękkim fotelu, posłuchać radia i bez problemu smigac z przednim napędem z podczepionym szerokim plugiem 3 skibowym ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaj    103

Taki plus nowych ursusow ze maja podwyższony standard wygody. jednak co do reszty to bym się mocno zastanowil. C 360 w moim gospodarstwie ani razu nie miała zagladane do skrzyni biegów i tylnego mostu wszystko od nowości a ma już ponad 40 lat. Ciekawe ile nowa skrzynia wytrzyma.


Sprzedam rozrzutnik cena do uzg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtrac8244    441

zawsze to jakiś postęp ciekawie się to prezuntuje ta nowa 60-ątka silnik perkins.Ale ten nowy  C 380 to on jest odpowiednik ft 675 dt 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj