Polecane posty

stuart    121
1 godzinę temu, slawek74 napisał:

 

wczoraj mi myła ekipa oborę 28/12 bez stropu 500zł bielone tylko ściany

Za 500zł? To nie ekipa tylko jakieś mietki bo dniówka 1 pracownika z składkami to ok 250zł a gdzie dojazd i amortyzacja ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Candy   
Gość Candy

Nie chodzi o przebywanie w nim caly czas tylko w skrajnych przypadkach. Wyobraź sobie agresywne ok. 400kg które się na ciebie rzuca, a ty musisz pomoc prosiajowi. Stanąć przed wyborem życia prosiaka czy swoje

Edytowano przez Candy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Mietki nie Mietki, swoimi rękami to zrobili i widocznie nie mają zamiaru sponsorować nierobów w urzędach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
2 minuty temu, stuart napisał:

Za 500zł? To nie ekipa tylko jakieś mietki bo dniówka 1 pracownika z składkami to ok 250zł a gdzie dojazd i amortyzacja ? 

a co to za różnica ? muszą być profesory po studiach co skasują 3 razy tyle ? lepiej wybielą czy po prostu "a bo mi taka firma robiła sam się nie bawię 9_9" ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stuart    121
10 minut temu, Rolnik7343 napisał:

@stuart paczaj

Widzę widzę. Właśnie u mnie ojciec trochę podupadł na zdrowiu a gospodarka na niego i myślę czy nie wepchnąć go jeszcze na te 60tyś do małych gospodarstw a potem pchać na rentę. W ów czas czynnik losowy. I co z 05 rocznymi nowymi maszynami w ów czas? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Wiesz, najlepiej jak by zrobili to za 300zł plus jakiś urzędnik nadzorujący to wziął by 400 

2 minuty temu, Rolnik7343 napisał:

a co to za różnica ? muszą być profesory po studiach co skasują 3 razy tyle ? lepiej wybielą czy po prostu "a bo mi taka firma robiła sam się nie bawię 9_9" ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stuart    121
2 minuty temu, pawel885 napisał:

Mietki nie Mietki, swoimi rękami to zrobili i widocznie nie mają zamiaru sponsorować nierobów w urzędach 

A wiesz ile byś miał problemów jak taki by w czasie pracy nogi połamał na podwórku? W ów czas ty jesteś traktowany jako pracodawca i ty masz po tyłku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

jakie to biznesmeny ... u mnie z żadnych dofinansowań się nie korzysta a gospodarstwo się rozwija ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
Przed chwilą, stuart napisał:

A wiesz ile byś miał problemów jak taki by w czasie pracy nogi połamał na podwórku? W ów czas ty jesteś traktowany jako pracodawca i ty masz po tyłku. 

to bedziesz woził go na taczce to se nic nie połamie ;)

jak masz taki burdel na podwórku że se można nogę złamać to jużnie nasza wina :D

to licho mu idzie te bielenie ;) ja nawet zwykłym opryskiwaczem ręcznym 12l biele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stuart    121
1 minutę temu, Rolnik7343 napisał:

jakie to biznesmeny ... u mnie z żadnych dofinansowań się nie korzysta a gospodarstwo się rozwija ...

Właśnie nie ukrywam że ostatnio u mnie gospodarka nie stoi najlepiej a wszystko mam na swojej głowie. A najbardziej mnie boli jak moi rówieśnicy się chwalą że po 2 latach gospodarzenia kupują nowe ciągniki za gotówkę. Tak ale k***a przejąłeś rozbujaną gospodarkę gdzie samochód zabierał 1 000l mleka dziennie i ojciec z matką za ciebie doją krowy.  A ja mam nie ciekawą sytuacje osobistą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

też nowych ciągników nie kupuje i żyje ;) jedynie jakieś małe maszyny to można sobie na nowe pozwolić .... mleka też wiele nie ma bo ojciec "szefuje" krowami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stuart    121

Kilka lat temu u nas we wsi parobek obciął sobie palce w kombajnie bo jak zakładał pasek to gospodarz włączył maszynę. I rolnik pole musiał sprzedawać by mu zadość uczynienie zapłacić i jeszcze jakąś tam rentę. Ale trwało to z 5 lat bo parobek się zapił. :)  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25487
29 minut temu, Candy napisał:

Nie chodzi o przebywanie w nim caly czas tylko w skrajnych przypadkach. Wyobraź sobie agresywne ok. 400kg które się na ciebie rzuca, a ty musisz pomoc prosiajowi. Stanąć przed wyborem życia prosiaka czy swoje

Kula w łeb i psom do żarcia takiego potwora. U mnie już gość 40+ lat trójkę dzieci osierocił bo bydlę kawał  uda z tętnicą wyszarpało.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Candy   
Gość Candy

Uu tragiczny przypadek :(

Tą opcje też muszę wziąć pod uwagę. Na razie chce się dowiedzieć czy istnieją jakieś realne do wykonania próby poskromienia takiej wariatki? Oprócz lekkiej sedacji.

Normalnie to jest anielsko spokojna,ale odkąd się oprosiła to jest porażka. 

2 minuty temu, Rolnik7343 napisał:

wystarczą ostre widły :P

To może nie przejść,wpadnie w większy szał...zniszczyła metalowe pręty

Edytowano przez Candy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25487

Sobie więcej krzywdy wyrządzisz igłą niż widłami takiemu rozwścieczonemu potworowi.

I myśliwy musi dobrze przycelować żeby rodzina po nim nie płakała.

Tu żartów nie ma i uważam że takie zwierzę dużo wcześniej winno stać się konserwą lub karmą dla psów

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Candy   
Gość Candy

Co prawda to prawda. Bezpieczeństwo człowieka w sumie najważniejsze jest;)

Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9187

Nie wiem, ile razy się wypraszała, że waży 500kg i kto ja tak obkarmił. Sztuka o wadze 200kg to już spory kłopot i trudno ją poskromić. A jak jest agresywna, to tylko na konserwy, nic jej nie pomoże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ACoCieTo    99
5 godzin temu, stuart napisał:

 

Widać jak jesteście podatni na propagandę medialną kierowaną przez nich samych. Zobaczcie jak w mediach krzyczą ilu zginęło żydów a o tym ilu zginęło Polaków mało kiedy się porusza temat. Tylko o żydach się mówi o odszkodowaniach dla nich jacy to oni poszkodowani itd. 

A kto z was miał do czynienia z środowiskiem żydowskim??? "Oglądałem film pianista i wiem wszystko" Popytajcie starszych ludzi jak oni się zachowywali wobec polaków.  

Ogólnie mnie to jakoś mało obchodzi, jak mówi klasyk ja do żydów nic nie mam. Nawet szacunki. Nie zmienia to faktu że ja sie interesuje mechanizacją a polityka mnie tak interesuje jak wczorajszy obiad... Osobiście żadnego żyda nie znam.

A twoim zdaniem żeby nie wspierać germańca to polactwo ma sierpem żniwa robić? Gnój widłami rozrzucać? Czy ty w ogóle wiesz o czym piszesz? Rozumiem że return to 1960....

A co do świni to widły nie widły tylko dobrą pałke i przez łeb.

Edytowano przez ACoCieTo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj