Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

... Chyba że kupisz zaniedbane . B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

90% procent ludzi którzy źle się wypowiadają o serii 3000 to nawet nie mieli z nią do czynienia... A co do Zetora no to taka 60-tka na wypasie, troszkę lepszej jakości więc nie rozumiem takiego szału na Zetora. Wiadomo, prosty, bez elektroniki. Ale te ceny porażają

Między 60 a Zetorem jest przepaść, Zetorem da się robić cały dzień bez późniejszego bólu w kościach i szumu w uszach, porządna kabina w standardzie, deszcz, wiatr i kurz niestraszne, jest podnośnik niezależny od wom, i ogólnie wom bezsprzęgłowy, do tego hałas 2x mniejszy. Koszty serwisowania i części niemal identyczne a zetorowskie jednak sporo trwalsze.

 

Masz racji baśni, w tej serii podstawa to dbanie o oleje i koniec.Znajomy ma 3080 na 40 ha główny od 8-9 lat ni do skrzyni nie zaglądał a robi nim praktycznie wszystko od koszenia łąk,przewracania przez nawozy i opryski po uprawę(uprawia bezorkowo)

No to może faktycznie warto zainteresować się tą serią

... Chyba że kupisz zaniedbane . B)

I to jest słowo klucz... Kupie sobie i postanowie, że będę dbał o oleje i smary ale co z tego, skoro kupię ciągnik od chłopa uchowanego na superolu i tydzień po zakupie awaria na kilkanaście tysięcy zł :P

Edytowano przez KlimekPL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Zawsze mozna kupic trips. Zetoea wyremontuje na szmelcu tanim I die spierdzieli a Tu trzeba odzalowac raz a dobrzei święty spokój na lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cyprian1219    368

I pomyśleć, że taki Zetor 7245 z turem kosztuje tyle samo....

Panie, a te fergaje to sie psujom, skrzynie siadają, ciągnik jechać na polu nie chce, półbiegi nie działają a oleje w silniku i skrzyni to co miesiąc zmieniać to zbankrutować można. A jak jakiś czujnik puerdolnis to nie dsj boże, miesiąc czekania żeby zapłacić co najmniej 3 tysiunce a nawet i 30, a mechanika ro z drugiego kuńva kraju trza wołać :V

O a zetorek od 84 na oryginalnym oleju se pyrpo i aby jak brakuje to dolać i gitara :V Winy spoli? A to nie szkodzi bo na częściach sie zaoszczędzie bo zetory sie nie psujom. A jak już to szwagier za flaszke zrobi i gitara :V

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Bo nie każdego stać :rolleyes: .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cyprian1219    368

Ja mojego 7745 turbo nigdy na nic innego nie zamienie. A zwłaszcza na fergaja 3000... Zetor jest zbyt dobry. Sprawuje sie u mnie na medal i po za spalaniem to złego słowa powiedzieć nie moge.
Mam go 11 lat i jeszcze żadnej awarii *odpukać* i mam nadzieje że nikt z forum nie zaczaruje.
Robi jako główny i choć w ciężkiej robocie pali jak smok to w lekkiej jest znośne, może to turbo coś daje na niższych też.
On w anglii od nowości robił tylko na placu jako ładowarka. Pole dopiero u mnie pierwsze na oczy zobaczył. Wszystkie części oryginalne, pokrywa skrzyni i plecak były ściągane i daty wybite na 84/85, pokrywa bo dźwignia 540/1000 sie zablokowała, a plecak żeby uszczelić tłok i ramiona. Przy silniku też oryginalne, pompa jeszcze nie wyciągana (ale silnik był w anglii przekładany).
Jedyne inwestycje w niego to:
-widłak przystawki przedniego napędu (w celu uszczelnienia)
-uszczelki do podnośnika
-orbitrol w zeszłym roku (kolumna siadła od tura)
-kompletna tylna szyba ze wszytkim z przed miesiąca (amortyzatory, gumy, otwieranie, belka wzdłużna itp.) 300 coś złotych.
-komplet opon i płyny eksploatacyjne.
Wady to spalanie, drążek między nogami (wolałbym jak w c360) i zwrotność
Zalety to przestronna komfortowa kabina, trwałość, tanie części (choć z tego udogodnienia i tak sie nie korzysta :V)
wygodna i prosta obsługs, brak hałasu, i mój dobrze pali zimą co ciekawe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek1893    7

Zawsze mnie zastanawiało czy nie da się coś zakombinować żeby biegi w w serii 52, 62, 72 były jak np. w 7341. Tam też jest skrzynia 10+2, więc może jest podobna w budowie i może pokrywa z lewarkiem pasuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255

Ta seria jest bardzo udana. Tylko z cenami to się ktoś z członkiem własnym na łby pozamieniał. Żeby chodziły w granicach 30tys to wtedy tak, ale jak za pierwszego lepszego 7745 bez 40tys nie ma co podchodzić, to chore, a co najmniej mocno oderwane od rzeczywistości.
Sam oglądałem 7745 z tirem za 40tys. Jakby był w dobrym stanie i tur znośny to do przełknięcia myślałem. Tyle, że na miejscu okazało się, że wszystkie opony do wymiany, na bagnecie nie było śladu po oleju(silnik), spawane felgi, niedziałające serwo, caly szpachelka drapany z wycieków i własność jakiegoś wujka koleżki u którego stal.
Po tej wyprawie darowałem już sobie tę serię.

Edytowano przez daron64

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cyprian1219    368

??? Gdzie? 3p po tyle chodzą... Tysiaka opuści i gitara...
Ty mówisz że dużo. No w sumie racja, zgodze sie, ale są tacy co za 7245 dają 40 tysięcy a za 18.500 to i zwykłą 60 niektórzy biorą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stuart    121

Na co ludziom te koguty? POLSKIE przepisy jasno mówią kto ma prawo ich używać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No właśnie z tego koguta ta cena . :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj