News

Polecane posty

lukbold    834

nie no nie przesadzaj. ursus 5314 od nowości. nic konkretnego w nim nie robiłem a 5tys godzin zrobil

Buszido007    59

a w ursusie jak wytrzyma 2 000 mth to jest dobrze. 

Tak czytam ten Twój post i się zastanawiam - co ty tym ursusem robisz, że Ci skrzynia po 2tyś mth siada?

Gość konteno   
Gość konteno

Jest właśnie dokładnie odwrotnie, to ciągnik z zachodu jest pewniejszy niż od polskiego rolnika, bo np. w Niemczech jak coś nawali to oni wzywają serwis i kupują oryginalne części, a w Polsce niestety każdy chcę zremontować jak najtańszym kosztem i dlatego wstawia różne zamienniki. Co do przebiegu to też na zachodzie serwisują ciągniki i przebieg można łatwo sprawdzić. I jeszcze jedno, w ursusie skrzynie będziesz robił 5 razy a w zachodnim tylko 1 raz, więc czy ursus wyjdzie taniej???

może i tak jest z zachodnimi że dbają i takie w większości wysyłają do nas ale jak młode rocznikowo to muszą być ciągniki aby przebieg realny mieścił się w granicach tych które są podawane w ogłoszeniach w większości poniżej 10tys mth , to muszą być młode ciągniki wyprodukowane sporo po 2000r  a nie maszyny z lat 90tych , na zachodzie raczej robili ciągnikami mniej więcej podobne przebiegi przez lata w zależności od przeznaczenia ciągnika

bo nie wierzę że używane ciągniki z zachodu z końcówki lat 80tych i początku 90 tych mają tule co podane w granicach 6-9 kMth, chyba że pare lat stoją się marnują za granicą a później u nas

PeAWuEeL    0

Zgadzam się z przedmówcą, Ja w ciągniku z niemiec miałem 4 prawie nowe goodyeary radialne za jakieś 12 tys zł a za ciągnik dałem 25tys+ transport, ważny tuv - wszystko jak w zegarku, nie zobaczysz drucika czy opaski zaciskowej, a sprzęt 30 letni.... No i dobre oleje i płyn chłodniczy od nowości a nie woda i superol, na każdej części eksploatacyjnej typu filtr czy przewód chłodnicy logo marki a nie made in china 

No właśnie a dlaczego do ursusów/zetorów nie lejecie dobrych olejów, nie zakładacie lepszych filtrów uszczelek ale przeciesz to ursus/zetor to byle co do silnika sie leje a później traktor sypie się niewiadomo dlaczego

pawel885    1223

Jak kiedyś napisałem że superol to szajs to z 15 osób momentalnie na mni naskoczyło że nie mam racji bo jest tani i dobry a dobry bo tani  :) Druga sprawa już trochę za późno na zdrowy tryb życia jak 30 lat jeździło się na superolu i zmieniało kiedy się przypomniało

FINN    1164

http://olx.pl/oferta/ursus-1214-CID757-ID9okMZ.html#858931bcec

FINN widziałeś ?  Zapuszczony ale może w środku ok ?

Albo dołóż "trochę" i będziesz wygodnie jeździł http://olx.pl/oferta/zetor-forterra-11741-2005r-krajowy-jak-nowy-nie-ursus-11441-9641-CID757-ID8XA4d.html#a6c0d1e92f ponoć jedyny ostatni "mocny ciągnik" zetora ...

ba... gdybym miał 100 tyś to raczej bym rozgladał się za nowym ciągnikiem ;)

co  do napraw  ,  koszt  większy  ale  częstotliwość  mniejsza  ,  więc  drożej  nie  wychodzi  raczej  ,  chyba  że  sie  naprawde  źle  trafi.... 

i tu jest pies pogrzebany.... "chyba że się  na prawdę źle trafi" ... ;)

tak strasznie dużo tymi swymi ursusami i zetorami mth rocznie nie robisz , używka z zachodu to i owszem kot w worku ale czy od rolnika w kraju nie idzie znaleźć i kupić zachodniego ciągnika o przyzwoitych porównywalnych do twych ursusów parametrach który chodził u niego od nowości? większa pewność i historia przebieg ale i niestety cena też

1224 po wymianie silnika , zrobiłem w sezonie 310 mtg ( bez orek zimowych , bo nie zdążyłem )

Do FiNN obserwuje ze szukasz 1224 a 1614 i tym podobne bywaja tansze moze lepiej kupic 1614 i załozyc pompe od 12 i zdjać turbine :) i reszta ta sama :)

16 odpadają, bo mają 3 biegi... ;) a do prasy to 3 biegi zdecydowanie za mało...

Dzisiaj wszystko już się wyjaśniło.... :( Finnka 914 miała zawał.... więc kolejnego ciągnika nie będzie.... wymiana silnika na 6 garów... i problem rozwiązany...

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

Uuuuu to co się stało? Wał stanął czy korbowód wyszedł bokiem?
A miałem pisać że 2 strony wcześniej był link do ursusa bizona i to w dobrych pieniądzach a tak będzie przeszczep. Powodzenia.

soltys48    4563
FINN    1164

na pewno musi mieć folię 750 , zaoszczędzisz na czasie i na foli

Uuuuu to co się stało? Wał stanął czy korbowód wyszedł bokiem?

A miałem pisać że 2 strony wcześniej był link do ursusa bizona i to w dobrych pieniądzach a tak będzie przeszczep. Powodzenia.

wykręciła się zaślepka na wale przy ostatnim korbowodzie.... :( czekam na dodanie zdjęcia do galerii  w dziale "pozostałe" w Maszynach...

no i jak potraficie się domyślić , to narobiło się bałaganu... 

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski

soltys48    4563

no mogłaby być wazne żeby była mało awaryjna chociaż tam i tak mało się psuje ;)

FINN    1164

jelsi chodzi o awarie , to raczej dużo o tych made in garaż to za dużo nie da się powiedziec...  ja mam tekle z 2006 i jakos do tej poty nic nie było robione...

aro1975    233

Finn ma 6 z drugiego ciągnika jak dobrze pamiętam - wyjął jak zakładał 6 turbo

Edytowano przez aro1975

stg    21

http://olx.pl/oferta/ursus-1614-turbo-CID757-ID8NzaZ.html#09f6d95c97 nieużywany w rolnictwie to pewnie katowany w lesie. stan b. dobry, zarejestrowany, założony nowy silnik Zetor ZTS, wzmocniony, podnośnik, komplet zaczepów i obciążników, nie pracował w rolnictwie. Nowy silnik, komplet obciążników, zarejestrowany, stan BDB i cena 22,9 tyś?

To jest handlarz, widać ile ma towaru w ogłoszeniach. Ile on mógł dać za tego wraka skoro chce go opchnąć za 22,9, więcej niż 18 nie dał. A co można kupić za 18 tyś? Sami sobie odpowiedzcie.

FINN    1164

hymm... ciekawa propozycja...  wszystko by zostało po staremu , a moc była by większa... tylko ciekawe czy będzie moca i momentowi odpowiadało 6 garowemu ursusa??

Finn ma 6 z drugiego ciągnika jak dobrze pamiętam - wyjął jak zakładał 6 turbo

nie mam tamtego silnika, bo oddałem go w rozliczeniu

RAMZES9107    20

Może wciskać kit ze nie pracował w rolnictwie. Troche widziałem ciągników jak wyglądają po pracy w lesie. Przeważnie ciężko nawet rozpoznać co to za maszyna :)

XMK13    398

Silnik Perkinsa w C-3110 ma moc ok. 100 KM. Oznacza to, że nie będzie różnicy z 914 turbo/1014. Do 12-stki będzie mu brakować. Ewentualnie można by wstawić mocniejszego Perkinsa wolnossącego lub z turbo ale to, jak wiesz, loteria.

FINN    1164

http://olx.pl/oferta/silnik-ursus-1224-zetor-12145-CID757-ID8ydDp.html#302dd92d4c            w sumie nie daleko , można by się przejechać i zobaczyć... 

tak z innej strony, kiedys ktoś szukał kabiny do zetora 7245 lub podobnego : http://olx.pl/oferta/kabina-zetor-7211-5211-6211-podnosnik-silnik-skrzynia-most-zwolnice-CID757-ID81f5n.html#302dd92d4c

odnośnie silnika perkinsa, to właśnie zalezy mi na 120 km bo w razie czego bedzie chodzić w polu lub w prasie... a 100 km to za mało do sprzętu który posiadam.

pawel885    1223

Moc podobna ale moment obrotowy wyższy od 4 turbo ursusa - 377Nm ( 320Mn 4Ti 410Nm 6cyl) wiec będzie elastyczniejszy 

Edytowano przez pawel885

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez yacenty
      Rozmawiamy o ciekawych ofertach używanego sprzętu rolniczego na allegro ale również i na innych serwisach typu olx czy sprzedajemy.
      Wymieniamy się opiniami na temat ofert jak i sprzedających.
    • Przez bayer
      Zastanawiam się czy w czasach tak wysokich cen paliw w szczególności ON lepszym rozwiazaniem jest zakup droższego diesla czy tańszego samochodu z silnikiem benzynowym. Dodam że ma to być samochód nowy włoski Mito. Samochód dla żony, który z przejeżdzałby między 10 a 15 tyś. km rocznie.
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
    • Przez Adrianos
      szukam samochodu, najlepiej jakiś suv i wtedy 7osób ewentualnie jakiś duży sedan, nie chce kombi,
      kryteria to:
      -silnik między 2a3 litra pojemności
      -diesel
      -skrzynia manual 6biegowa
      -cena max 100tyś im taniej ty lepiej:D
    • Przez Master123
      Witam niedawno kupiłem Ursusa c385 i mam pytanie. Czy wie ktoś do czego założyć tura z euroramka?
      Z góry dziękuję za odpowiedzi.
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj