Polecane posty

slawek74    12165
extrabyk napisał:

4 minuty temu, Bananek napisał:

zgaduje w ciemno: nie zgodziles sie?

Oczywiście, że się zgodziłem i jeszcze mu zawiozłem gratis oraz obiecałem, że jak będą się cielić to nie ważne dzień czy noc przyjadę porody odbierać 😆

Ty to jesteś solidny gość😀😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
11 godzin temu, WawrzyniecPruski napisał:

@bialy2005 chyba taką użytkuje od niedawna. 

To zgłaszanie oszustwa na olx to chyba średnio działa. Tę szuflę dziad długi czas wystawiał za 250 zł. https://www.olx.pl/oferta/lyzka-CID757-IDA2d8Y.html

W rzeczywistości chciał za nią tak jak teras 2500 zł za dziurawą łyżkę. Cenę zaniżał, żeby nie płacić za ogłoszenie. 2 razy zgłaszałem oszustwo to po kilku dniach nadal była na olx z zaniżoną ceną.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Oglądałem ta gige, ja akurat mam super vitesse.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    353
2 godziny temu, Rolnik7343 napisał:

Screenshot_20190717-201527.png

i już nie odpisał

Wyczysc skrzynke bo nie da sie wyslac wiadomosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolo11    41

Panowie potrzebuję pilnie pomocy, wiem że pewnie temat już istnieje ale zbyt długo bym musiał czekać na jakieś porady. Sprawa wygląda mianowicie tak iż od 1 grudnia 2018 roku stałem się nowym właścicielem prasy John Deere 550 na wąskim podbieraczu. Po kilku miesiącach od kupna przyszedł czasz na sianokiszonkę oraz siano, sprawdziła się bez większych problemów, teraz w żniwa prasowałem słomę jęczmienną bez problemu, pszenżytnią udało się sprasować ale już ciężej, a żytniej nie mogę uprasować. Problem jest taki iż prasa zaczyna wciągać słomę i w pewnym momencie tak jakby pasy się ślizgały po słomie i początek beli, rdzeń wcale nie chce się obracać i zapycha, ale już jak uda jej się złapać i wszystko idzie jak trzeba to zbija bele że nie idzie włożyć nawet palcy od dłoni. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 minuty temu, kolo11 napisał:

Panowie potrzebuję pilnie pomocy, wiem że pewnie temat już istnieje ale zbyt długo bym musiał czekać na jakieś porady. Sprawa wygląda mianowicie tak iż od 1 grudnia 2018 roku stałem się nowym właścicielem prasy John Deere 550 na wąskim podbieraczu. Po kilku miesiącach od kupna przyszedł czasz na sianokiszonkę oraz siano, sprawdziła się bez większych problemów, teraz w żniwa prasowałem słomę jęczmienną bez problemu, pszenżytnią udało się sprasować ale już ciężej, a żytniej nie mogę uprasować. Problem jest taki iż prasa zaczyna wciągać słomę i w pewnym momencie tak jakby pasy się ślizgały po słomie i początek beli, rdzeń wcale nie chce się obracać i zapycha, ale już jak uda jej się złapać i wszystko idzie jak trzeba to zbija bele że nie idzie włożyć nawet palcy od dłoni. 

Zdaje się że z rosą koledzy prasują jak problem , ale pewien nie jestem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolo11    41

Tylko właśnie wróciłem z pola, i już nie mam na nią nerw. Przez 2 godz zrobiłem 3 belki słomy żytniej, i więcej się nadenerwowałem na nią niż sprawowałem.

Edytowano przez kolo11
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Rozumiem . Poszukaj na spokojnie . Coś było o problemach z pasówkami w słomie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Do słomy powinny być gumowe listwy na walcu napędzającym belę. Da się robić i na stalowych listwach o ile nie są zużyte a te przez lata mogą być niższe nawet kilka milimetrów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolo11    41

Tylko u mnie na walcu niema listew, i poprzedni właściciel też nie miał a robił nią ponad 600 sztuk słomy rocznie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak to nie ma listew? Same pręty naspawane w spiralę? Taki rok na słomę i nie poradzisz. Kupisz listwy lub dalej będziesz się męczył. Innych sposobów nikt nie próbował. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolo11    41

Tak to niema i nie było. Dokładnie tak same pręty na spawane w spiralę. 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tylko miejsca i otwory są chyba przygotowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2185

 Od 19 do 9 rano,pole do popisu 😉. Trzeba robić z klejem [rosą];),albo od razu po kombajnie,a jak się chce przesuszoną,to tylko łańcuchowa, Chociaż nowe prasy tną i jakoś owijają.

Edytowano przez kizak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolo11    41
6 godzin temu, Thomas2135 napisał:

Tylko miejsca i otwory są chyba przygotowane?

Tak, tylko miejsca i otwory są a listew brak. Byłem o 5 rano zobaczyć czy pójdzie i bez zmian czy z rosą czy bez, rdzeń się nie obraca w komorze a pasy o nim się ślizgają. 

  • Haha 1
  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16828

moze trzeba dobrac predkosc jazdy do predkosci pracy podbieracza? nie jezdzisz czasem zbyt wolno?


ja swoja rivierka pasowa beluje bez problemu czy to sucha sloma zytnia czy rzepaczanka czy trawa zielona. wystarczy dobrac predkosc tak aby material byl podawany w tym tempie co obraca sie bela. wtedy nic sie nie zatrzyma.


dodam, ze mija prasa ma gladkie (!) pasy i idzie bez problemu.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj