Polecane posty

Uziu92    7974

są wylewki gdzie podają że przy 0,5 bar na 12 m pryska, więc może zależy od średnicy dziury w wylewce i ustawienia blaszki.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
2 godziny temu, Thomas2135 napisał:

Pompa próżniowa nie wytworzy takiego ciśnienia, żeby lać wachlarz na 12 m. 6 m dla starszych beczek to max. Z zalet to prosta budowa a regeneracja ogranicza się do roztoczenia cylindra i wymiany łopatek. Bez sensu jest zakładać nowe łopatki jak cylinder jest nieobrobiony. O zalewowych czy śkimakowych nie wiem nic poza tym, że jak się zepsuje to jest kłopot z naprawą.

I tu cię zaskoczę bo moja beczułka 1973 rok daje na 14 metrów max a minimum 9 metrów a to zależy jak mam ustawioną wlewkę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2200
11 godzin temu, Uziu92 napisał:

na poczatku myślałem o dużej 10-12 tysl do MF, ale to spora kasa już za taki sprzęt no i dla mnie zamrożenie kasy, bo do niczego innego jej nie wykorzystam, jak podlewanie bo hodowli brak, także jest pomysł kupić coś 6-7 tys litrów i próbowac to c 360 targać.

Tomasz dzięki za sugestie, w jednym ogłoszeniu nawet ktoś napisał że napełnianie trwa 2 minuty, czyli pompa zasysa 3000 l cieczy w minutę, chyba przesadził ?

  80 sekund,beczka,, Jako'' 4000,30 cm.pod beczkowozem, z 2 m trwa to 2 razy dłużej.c 360   1500 obr. Gdyby jeszcze złączenia szczelniejsze,można było by to przyspieszyć. Tak że nalewanie zależy od kilku czynników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Moja młodsza, bo z 87 i za szeroko nie dmuchnie. Ze 2 m na boki od beczki więc z 6 m. Wylot poziomo ok 80 mm i wylewka z płaskiej blachy. Jak ustawię bardziej pionowo talerz to szerzej poleje, ale do 12 m daleko. Kompresor czeka na remont. 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682
13 godzin temu, Narko napisał:

Ciagnik macalem.

Bardziej interesuje mnie opinia czy ten ciagnik jest wart tej kasy biorac pod uwage,ze stan jest odzwierciedlajacy przebieg,ktory jest orginalny.  Zapytam inaczej czy kupilibyscie taki ciagnik za taka kase znajac jego historie? Czy w ciagniku,ktory ma te 23 lata to nie beda juz puszczac jakies uszczelniacze z racji wieku ciagnika,ktory wiecej w zyciu stal niz jezdzil… mysle tu o uszczelniaczach w skrzyni na walku sprzeglowym itp. 

Jeżeli faktycznie znasz historię i rzeczywiście ma 4300mth, to faktycznie masz zgryz. Fakt 23 lata, o uszczelniacze się nie martw. Seria xx00 i xx10 to najlepsze JD w historii, takich ciągników już nie ma. Miałem teraz elektryka do swojego JD, ma on 6300 z przebiegiem 37000mth i jest bardzo zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pp1208    706

https://www.olx.pl/oferta/kverneland-plug-obrotowy-4-skibowy-CID757-IDyp25Q.html jak by ktoś szukał. Cena do negocjacji oczywiście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mate12345    29
21 godzin temu, Y635 napisał:

ja ciagałem kiedyś 5tyś litrów 3p po drodze jeszcze to jakoś szło ale na polu był problem brokowalo mocy

 

ojciec kiedyś 3p ciągał 5 tyś. , nawet na oranym dawała radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Albo na zaoranym kilka lat wcześniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A moja taka duża😜 i 60 nawet nie czuje😊 i to na oranym

20190320_140430.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28757
8 minut temu, Ursus932 napisał:

A moja taka duża😜 i 60 nawet nie czuje😊 i to na oranym

20190320_140430.jpg

Tak z ciekawości, ile to ma pojemności???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Przed chwilą, bratrolnika napisał:

Tak z ciekawości, ile to ma pojemności???

Dokładnie 2360 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7974

byłem w terenie, jest jedną beczka, baniak w ocynku, wąż do zasysania i wylewka, pompa próżniowa praktycznie nowa włoska, opony ładne z 2001 roku, beczka nie wiem z którego ale raczej nie z roku opon, światła i jeszcze może wałek dorzuci, pojemność 6200 l, cena 12 tys, warto czy nie warto?, jest jeszcze druga z tą pompa zalewowa ale gość nie wie jak to uruchomić, stan też ładny za 11 tys,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029
12 godzin temu, Uziu92 napisał:

są wylewki gdzie podają że przy 0,5 bar na 12 m pryska, więc może zależy od średnicy dziury w wylewce i ustawienia blaszki.

ja mam zawór 120mm i blacha  w odległosci 50mm ,,przy obrotach ok 1600 leje na 6m bez problemu ,

ale teraz ciekawostka mam drugi zawór 50mm pod wąz ogrodowy i lipa,

ciśnienie niewiele wyższe od tego głównego ,fakt jak podlewam ogród to tego weza jest z 20m  ale o tej samej srednicy ( strażacki )

jak oglądasz Uziu to pstryknij fotkę i wrzuć  ,łatwiej bedzie doradzić,

a i jeszcze podpytaj sprzedającego czy sporo używana czy nie   ,im wiecej tym lepiej dla zbiornika   ,a nie oszukujmy sie nikt do środka nie zagląda co by ja myc i konserwować,na dłuższy przestój w pracy  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj