Polecane posty

Gość onyyy   
Gość onyyy

Ktoś poleci jakiś sprawdzony typ wózków do rozjazdu ciagnika ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258
1 godzinę temu, bratrolnika napisał:

teraz liczę zrobić taką 1,85x3m, burty 60cm, akurat na jeden zbiornik z rekorda, za dwa miesiące do odbioru, chyba że mi się nie będzie chciało to za trzy

Odnośnie dyskusji o spawaniu przyczep - miałem pisać ostatnio do znajomego - razem pracowaliśmy, ale rzucił to w cholere i ma firmę zajmująca się spawaniem konstrukcji, ponoć zapierdziel ma z robotą ostry - chciałem się rozeznać w sprawie ogrodzenia, a tu patrzę na jego stronie zdjęcia zabudowy przyczep :) czyżby mój problem się rozwiązał? Formę ma 30km ode mnie :)

Swoja droga nie myślałeś, żeby zająć się tym na poważnie? Znajomy zaczynał w sumie chyba że 2 lata temu, godzil spawanie z pracą, ale z czasem dostawał tyle zleceń, że w pizdu zostawił te robotę za ~3k na rękę i zajął się tylko spawaniem. Patrząc po zdjeciach, to chyba musi już parę osób zatrudniać, bo sam by tego nie ogarnął. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
1 godzinę temu, sladan napisał:

@Rolnik7343 kupiłeś pług? Wszyscy zapewne są bardzo ciekawi tego tematu 😂

zetor jeszcze czeka na chipa :P
a tak na prawdę ... na razie nie kupuje bo nie ma funduszy na to ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170
14 minut temu, daron64 napisał:

Odnośnie dyskusji o spawaniu przyczep - miałem pisać ostatnio do znajomego - razem pracowaliśmy, ale rzucił to w cholere i ma firmę zajmująca się spawaniem konstrukcji, ponoć zapierdziel ma z robotą ostry - chciałem się rozeznać w sprawie ogrodzenia, a tu patrzę na jego stronie zdjęcia zabudowy przyczep :) czyżby mój problem się rozwiązał? Formę ma 30km ode mnie :)

Swoja droga nie myślałeś, żeby zająć się tym na poważnie? Znajomy zaczynał w sumie chyba że 2 lata temu, godzil spawanie z pracą, ale z czasem dostawał tyle zleceń, że w pizdu zostawił te robotę za ~3k na rękę i zajął się tylko spawaniem. Patrząc po zdjeciach, to chyba musi już parę osób zatrudniać, bo sam by tego nie ogarnął. 

W jakiej miejscowiści ta firma , remontuje przyczepy ? Daj jakieś namiary .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28757
16 minut temu, daron64 napisał:

Odnośnie dyskusji o spawaniu przyczep - miałem pisać ostatnio do znajomego - razem pracowaliśmy, ale rzucił to w cholere i ma firmę zajmująca się spawaniem konstrukcji, ponoć zapierdziel ma z robotą ostry - chciałem się rozeznać w sprawie ogrodzenia, a tu patrzę na jego stronie zdjęcia zabudowy przyczep :) czyżby mój problem się rozwiązał? Formę ma 30km ode mnie :)

Swoja droga nie myślałeś, żeby zająć się tym na poważnie? Znajomy zaczynał w sumie chyba że 2 lata temu, godzil spawanie z pracą, ale z czasem dostawał tyle zleceń, że w pizdu zostawił te robotę za ~3k na rękę i zajął się tylko spawaniem. Patrząc po zdjeciach, to chyba musi już parę osób zatrudniać, bo sam by tego nie ogarnął. 

no i byłoby git, nie będziesz musiał do mnie przez pół Polski gnać, pieniądze na lawetę zaoszczędzone

a co do spawania zawodowo, nie mam miejsca, swojego mam tylko działkę 1000m2 z domem, trzeba byłoby coś kupić, potem coś tam postawić, i 100tys.zł już nie ma-ile przyczep trzeba byłoby zrobić żeby to się wróciło???

no i zarabiam trochę lepiej niż 3k na rękę, tu jest właśnie największy problem, jakby człowiek ledwo wiązał koniec z końcem, żył od pierwszego do pierwszego, to byłby to może bodziec żeby zaryzykować i iść na swoje, a że jest tak że nie mam złych zarobków to się trzymam roboty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258
1 godzinę temu, fezoi napisał:

W jakiej miejscowiści ta firma , remontuje przyczepy ? Daj jakieś namiary .

Po południu może do niego napisze i coś podpytam. Remontować to raczej nie, podejrzewam, że bardziej dajesz wymiary, mówisz co chcesz i oni Ci to spawaja. Do tego raczej od przypadku do przypadku takie zlecenia, bo tylko jedno zdjęcie jakieś było i z tego co słyszałem to oni bardziej ogrodzenia, balustrady, konstrukcje. Jak z jakością to nie wiem, bo nic w ich wykonaniu nie widziałem. 

http://spawex.org.pl/

Strasznie zamula strona. 

55 minut temu, bratrolnika napisał:

no i byłoby git, nie będziesz musiał do mnie przez pół Polski gnać, pieniądze na lawetę zaoszczędzone

a co do spawania zawodowo, nie mam miejsca, swojego mam tylko działkę 1000m2 z domem, trzeba byłoby coś kupić, potem coś tam postawić, i 100tys.zł już nie ma-ile przyczep trzeba byłoby zrobić żeby to się wróciło???

no i zarabiam trochę lepiej niż 3k na rękę, tu jest właśnie największy problem, jakby człowiek ledwo wiązał koniec z końcem, żył od pierwszego do pierwszego, to byłby to może bodziec żeby zaryzykować i iść na swoje, a że jest tak że nie mam złych zarobków to się trzymam roboty...

Znajomy też nic nie miał z tego co wiem. No ale, każdy sobie swoją drogę wybiera. Ja nie mam zdolności manualnych, to trzeba się trzymać roboty + parę złotych z gospodarki, a jak każdy wie rolnikowi samo rośnie i jakos można związać koniec z końcem :)

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28757

@daron64 akurat jak kiedyś się myślało żeby jak najwięcej zrobić i zarobić, to teraz doceniam bardziej spokojne życie, odbębnić swoje 8ha w robocie, i czekać na wypłatę...

 

 

Edytowano przez bratrolnika
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25618

Mam 6 lat  tylko wersję fruit kupioną za 15500 i zapewniam że kwasówka.

Tu jak ktoś chce podnieść wartość swojej c 360 o 50- 70%

https://www.olx.pl/oferta/ursus-c-362-4x4-przedni-naped-c-360-c-355-c-4011-robur-najlepszy-CID757-IDxIQPr.html

 

A tu tania paka przyczepy

https://www.olx.pl/oferta/skrzynia-ladunkowa-CID757-IDy3FIo.html

Tu tańszy napęd😁

https://www.olx.pl/oferta/ursus-360-3p-4x4-przedni-naped-4011-komplet-c-355-nowy-gwarancja-CID757-IDu2xoz.html

Edytowano przez Agrest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

Agrest  a to niejest rozsiewacz włoski z systemem wibracyjnym tylko pom augustow daje swoją etykietkie  c 360 da rade z tym rozsiewaczem i czy rowno sieje ?                                          to ile według was taniej powinien kosztowac ten rozrzutnik  rok 2014 http://www.leboulch.com/pl/dostepne-maszyny/E01263H061?nbs_occas=3&ca=EP    i czy cena dobra 

Edytowano przez jarecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25618

Tak to jest włoski sprzęt spotykany też pod marką gaspardo.

Dno wibracyjne. Sieje równo. Standard to 600l plus nadstawka do 1000l

Sam siewnik bardzo lekki 170kg plus 30 kg nadstawka. Kolega pod 330 podpina tylko nie wiem czy sypie całe 500kg.

Compact powinien mieć łopatki na 18m, mój fruit ma 12m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258
21 minut temu, bratrolnika napisał:

@daron64 akurat jak kiedyś się myślało żeby jak najwięcej zrobić i zarobić, to teraz doceniam bardziej spokojne życie, odbębnić swoje 8ha w robocie, i czekać na wypłatę...

Ja akurat nigdy nie patrzyłem na zarobki.  A teraz to w robocie zrobić dobrze swoje, nie olewac sobie, ani żył sobie nie wypruwac bo i tak nikt tego nie doceni w żaden sposób. Choć ja akurat z tych co się tam troszkę choć staraja(nie mylic z byciem wynikowcem). Wypłata z etatu idzie na życie, a po pracy można się spełniać w rolnictwie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28757

osobiście zawsze wolałem nie zarobić, i zrobić coś za darmo niż żeby ktoś mógł o mnie źle powiedzieć "o ten co mówił że będzie tanio, a zdarł kasę"

a markę trzeba sobie wyrobić, żeby cię docenili, i chyba dobrze to robię, bo z której bym roboty nie odszedł to zawsze po paru tygodniach dzwonili żeby wrócić, bo wali się wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

a to w agencji towarzyskiej pracowałeś?

no bo waliło się wszytko 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28757
20 minut temu, kopin napisał:

a to w agencji towarzyskiej pracowałeś?

no bo waliło się wszytko 😉

jakby to była agencja i by się waliło to by nie dzwonili, bo by było wtedy ok

3 minuty temu, jarecki napisał:

bratrolnika-nie przekręcaj proszę mi nicku

 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258

Mały ciągnik i załadowana tył przyczepy i pewnie za daleko by nie ujechal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj