Skocz do zawartości

Polecane posty

jonek98    868

Mnie też poziom niektórych po prostu dziwi ten portal dawno upadł a po  wypowiedziach niektórych śmiem twierdzić że poziom jest poniżej dna.

Edytowano przez jonek98

knox777    4

jahooo    244

Chcesz siewnik żeby wogóle zasiać, czy masz jakieś wymagania ? Bo ja na przykład robię ścieżki, więc trzeba skorelować siewnik z opryskiwaczem. Poza tym, potrzebuję drobny wysiew (rzepak). Do samego zasiania zboża wystarczy poznaniak.

hm no gorczyca by pasowała na poplon, nie chce mi się z wiaderkiem chodzić a tak bym miał równo zasiane, a tak by było ok, ogólnie do zboża pasuje mi i ze ścieżkami też, opryskiwacz belka 12 m to jaki szeroki najlepszy kropi się nawet 4 razy to bardzo wydeptane jest w tedy, jak z siewnikami nordsten dobre są, i czy można nadbudować do poznaniaka żeby więcej wsypać

speeeder    32

Tylko po to zeby z wiaderkiem nie latac, to wystarczy ci jakis najtanszy poznaniak na te 3-4ha.

Jesli chcesz, abys mial dobrze i rowno posiane, to lepiej Nordsteina albo Amazone.

pawel885    376

Kup sobie mazura 4 albo ewentualnie 3 metry i po problemie, tani, pojemna skrzynia.

jahooo    244

Do opryskiwacza 12m można dokupić siewnik 2,5m. W 3 przejeździe robisz ścieżki. Wprawdzie 5x2,5 daje 12,5m, ale pryskałem tak w tym roku i nie zostały pasy niedopryskane. Ja sałem isarią (seria 60xx), plusem jest dość dokładny wysiew, jak ustawisz na próbie kręconej, to tyle wysieje. Poznaniakiem też sieję, ale tu kłania się dbanie o sprzęt, żeby redlice nie latały na boki, denka były równo ustawione itp. Zadbany poznaniak też dość równo sieje. Wadą jest brak ścieżek, trzeba dorabiać.

Z tego co się orientuję to nordsten i fiona są dość lekkie, dobre do C-360 nawet w wersji 3m.

izydor6280    464

na 5ha spokojnie wystarczy poznaniak, tylko szukaj na docisku, 

ścieżki można zawsze dorobić, a i rozstawienie na 3m nie jest trudne, zbiornik też bez problemu sobie powiększysz

zachodni oczywiście, ale kupić stary i wyklepany, póżniej szukać części niewiadomo gdzie to trochę nie halo

Panowie a tak plus minus ile może kosztować remont takiego poznaniaka, na co zwracać uwage kupując bardziej na stan blach czy przekładni, jak sprawdzić czy gdzieś nie ma uszkodzonej przekładni, to chyba najdroższy element

jahooo    244

Zwróć uwage na stan blach skrzyni zasypowej, czy nie ma dziur i nadmiernej korozji, bo resztę można dokupić. Wszelkie ceny znajdziesz w necie. Do skrzyni biegów też części mozna dostac.

przemol87    41

Panowie a tak plus minus ile może kosztować remont takiego poznaniaka, na co zwracać uwage kupując bardziej na stan blach czy przekładni, jak sprawdzić czy gdzieś nie ma uszkodzonej przekładni, to chyba najdroższy element

poznaniaka ocenia sie po stanie "dziobów" redlic a póżniej na łączeniu skrzyni

Mikruss    55

jak chcesz poznaniaka w dobrym stanie napisz do mojego brata chuck00 bo na pewno będzie sprzedawał bo kupił nowy siewnik, fakt że starszego typu ale w pełni sprawny i od pierwszego właściciela (ZAWSZE garażowany, zero rdzy), ceny też nie będzie miał raczej wygórowanej ;)

URSUS16    245

Jakie modele przyczep cieszą się dużym zainteresowaniem? Pytam o przyczepy używane polskie

pawel885    376

Z przyczepami jak z zetorami czy ursusami, za wymalowaną D 47 kupisz HL8011 w oryginalnym, wyblakłym lakierze co wykipruje 2x tyle. Ale odradzam, bo jak w niej siądzie głupi odbój resora to gospodarki zabraknie żeby go kupić ;)

Edytowano przez pawel885

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się