Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
NOWY
sladan    8
2 godziny temu, PRIMO napisał:

Jak ja szukałem to byłem u niego i powiem że stan zadowalający tyle że szukałem ze zmienną szerokością orki. Czego konkretnie szukasz? 

Szukam czegoś na lekkiej ramie, zabezpieczenie może być kołek. Wystarczy mi 4x40, nie musi mieć więcej. Do traktora 6cyl, 105 koni. 

20 minut temu, jahooo napisał:

Wydaje się być dość ciężki. Jak z częściami do takiego czegoś? 

Jutro zamierzam tego vogel&noota na pelnych odkladniach obejrzeć

Edytowano przez sladan

jahooo    263

Dziś elementy robocze można dostać praktycznie do wszystkiego i to w przyzwoitej jakości, na zamówienie. Odkładnie wyglądają jak Fenet/Steeno

sladan    8

Widziałem, jakoś nie przemawiają do mnie tego typu wynalazki. Brak ścinaczy czy przedpłużków, płozy też już słabe się wydają. Wygląda na masywny bardzo

jahooo    263

Obawiam się, że będzie nosić przód, jak zasypiesz skrzynię. Ja mam isarię 2,5m i po zasypaniu na full C-360 3p ma problemy z ruszeniem pod górkę na orginalnym zestawie obciążników, amazone jest cięższy.

hardkor113    19

Własnie sie tego obawiam, planuje coś na przód założyć cięższego bo nie mam żadnych.

Ciekawie ile może ważyć talerzówke 700kg podnosiła troche ją znosiło ale dało sie jechać

jahooo    263

Sam siewnik 3m około 550-600kg w zalezności od konfiguracji plus zasyp

jan34533    16
7 godzin temu, sladan napisał:

https://www.olx.pl/oferta/plug-vogel-noot-CID757-IDpzLOR.html

Ten coś naprawiany między 1. a 2. skibą, koleś mówi, że 4 czy 5 piór możnaby wymienić (więc pewnie i więcej się znajdzie do wymiany)

Jakieś opinie o tych pługach?

jak zgubiłem na polu jedno pióro to zaraz założyłem normalne odkładnie , pióro to jakby jednometrowy bagnet

szmergiel    195
1 godzinę temu, kedziorek napisał:

Haha ale kit, gość kupił 1634 na 15 ha... ta jaaasne

https://www.olx.pl/oferta/ursus-1634-CID757-IDoXzMg.html#25c13955ce

pewny jestes ze kit? sprzedalem niedawno forterre 135 we fullu jak nowa za kupe kasy na 7ha ornego ,pewnie tez duzo ludzi by nie uwierzylo a bedzie sobie robil gora 50 godzin w roku.

jahooo    263

Za dobre pieniądze sam bym kupił 1224 czy 1604 na 15ha - żeby miał tylko orac i chodzić w agregacie uprawowo-siewnym oraz pościągać przyczepy w żniwa.

szczypka    58

możliwe że gościu kupił 16 ponieważ były często tańsze niż 12 czy 10

danielhaker    823
1 godzinę temu, szmergiel napisał:

pewny jestes ze kit? sprzedalem niedawno forterre 135 we fullu jak nowa za kupe kasy na 7ha ornego ,pewnie tez duzo ludzi by nie uwierzylo a bedzie sobie robil gora 50 godzin w roku.

Też sprzedałem "za kupę kasy" (najwyższa cena na allegro za czerwoną) piękną prasę Sipmę na 5ha słomy rocznie. Po miesiącu okazało się, że był to handlarz, który ponownie ją wystawił na allegro za jeszcze wyższą cenę ;) 

kedziorek    79

Cóż, po prostu nie wierzę, ze ktoś kupił gada 160 koni na 15 ha, po pierwsze po co, co miałby nim robić, po drugie czym po trzecie nie byłoby go stać.

lukbold    411

Mam za miedzą 190KM na 10ha, 2 tyg temu nowy KUHN 5 skib i 14 ton przyczepa (nówka). Hobby takie ;) Niektórzy swoje ciężko zarobione $- oczywiście z poza gospodarki -wydają na przyjemności a niektórzy topią je w złomie. Jak mówiłem hobby takie bo inaczej tego nie nazwiesz żeby nie wyśmiać

jahooo    263

Tak jak napisałem - do orki, agregatu siewnego i ciągania większych przyczep ze zbożem. Taką 1224 turbo można wyrwać za 30 tys.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez silver95
      jestem szczesliwym posiadaczem simsona s51b z 1984r. i chicalbym wiedziec czym inni jezdza ???
    • Przez Adrianos
      szukam samochodu, najlepiej jakiś suv i wtedy 7osób ewentualnie jakiś duży sedan, nie chce kombi,
      kryteria to:
      -silnik między 2a3 litra pojemności
      -diesel
      -skrzynia manual 6biegowa
      -cena max 100tyś im taniej ty lepiej:D
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
    • Przez GroszekCukrowy
      Cześć.
      Podczas spokojnej jazdy na pole nagle silnik w moim Ursusie zaczął głośno stukać. Ciągnik zaczął mocno dymić. Wystraszyłem się i zgasiłem go. Nie chciał już odpalić. Rozrusznik nie mógł okręcić. Zapalił dopiero na zapych. Stukot zelżał trochę ale nadal był słyszalny.
      Zagrałem się za remont. Stopniowo zacząłem odkręcać silnik. W misce olejowej znalazłem takie części? Co to może być? Pokazywał w sklepie z częściami i zaprzyjaźnionemu mechanikowi od Ursusów ale nie mieli pojęcia co to.
      Nie chciałbym rozkręcać całego silnika aby znaleźć miejsce ubytku? Może kojarzycie skąd te fragmenty pochodzą. Są aluminiowe lub z jakiegoś podobnego stopu, bo zdecydowanie lżejsze od żelaza.
    • Przez magik503
      Hej
      Chciałbym poznać waszą opinie na temat tego samochodu: http://szukaj.pl.mobile.eu/pojazdy/showDetails.html?id=152997173
      Potrzebuję kupić jakiś samochód do jeżdżenia na uczelnie , mam troszkę daleko o pociągi nie jeżdżą już tak jaki kiedyś..
      Jakie są wasze opinie na temat tego Opla?