Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
NOWY
Gospodar55    2
lukbold    413
Napisano (edytowany)

podstawa to 2 korby przy napędzie przenośnika i 4 łańcuchy przenośnika, zdrowa rama.. resztę można zrobić tanim kosztem

Edytowano przez lukbold

bratrolnika    1893

Moje zdanie jest takie, że warto dołożyć z 1000-1500zl,i kupić coś mniej wytluczonego, za 4000-4500zl można kupić niezły stan, z nową podłogą, szczelnymi burtami. A takie rozrzutniki raczej za szybko nabywców nie znajdują, wiec może warto znaleźć coś lepszego, i wyczekac sprzedającego,cena z czasem spadnie

Mirek900    0

Witam

Chciałbym dowiedziec sie o wasze opinie na temat kombajnu do ziemniakow grimme jak na zdj ponizej. Czy warto za 3tys kupic bo mam okazje niedaleko domu, jak z czesciami czy lepiej polowac na anne :) No i czy c360 da temu rade :)

Dziękuję i pozdrawiam 586060162_1_1000x700_kombajn-do-ziemniak

Thomas2135    1224

3 i 4 do wożenia kukurydzy są najlepsze, bo dzięki 2 korbom rozrzutnik opróżnia się momentalnie. Taśma prawie się nie zatrzymuje przy max posówie. Mam taki sam typ i zapłaciłem 2700. Wyje... wszystko, ale działa świetnie.

jan34533    16
izydor6280    485

szukaj starszego typu, czyli takie jak te 2 ostatnie, lub dozbieraj i szukaj czegoś 6t z jedną osią czy tandem

marian7k    5
Napisano (edytowany)

Mirek@ moje zdanie 3 tys wart jeżeli ma dobre taśmy. Mankamenty to na wyższą przyczepę trudno kiprować i w przypadku awarii taśm trudno dobrać polskie pasy o takim skoku w sumie można poszukać annę trochę droższą od tego ale części dostępne blisko a w czasie wykopków czas się liczy.

Edytowano przez marian7k

witejus    123

3 i 4 do wożenia kukurydzy są najlepsze, bo dzięki 2 korbom rozrzutnik opróżnia się momentalnie. Taśma prawie się nie zatrzymuje przy max posówie. Mam taki sam typ i zapłaciłem 2700. Wyje... wszystko, ale działa świetnie.

gdzie tam widzisz dwie korby ? bo ja widzę jedną :blink:

jan34533    16

Witam

Chciałbym dowiedziec sie o wasze opinie na temat kombajnu do ziemniakow grimme jak na zdj ponizej. Czy warto za 3tys kupic bo mam okazje niedaleko domu, jak z czesciami czy lepiej polowac na anne :) No i czy c360 da temu rade :)

najważniejsze są taśmy, ten kombajn wad nie ma,same zalety, jest lekki c360 bez problemu radzi sobie z pełnym koszem,

na przyczepę z zakładkami kipruje jeszcze z zapasem, robiłem kiedyś i anno i nie ma porównania,  coś jak by porównywać bizona do 514

pawel885    380

Znając życie taki zestaw kosztuje w opcji fabrycznej połowę - tak jak swego czasu za stare przodki do ursusa 914 krzyczeli 10 tys a nowy zetor chciał 7 tys dopłaty do 4WD  ale fanatycy i tak łykali te starostwa jak świeże bułeczki 

Thomas2135    1224

Przyjrzyj się dobrze rozrzutnikom z 3 i 4 linku. Oba mają ten sam typ mechanizmu. Jedna korba pociąga za koło zębate a druga korba pcha. Mam identyczny rozrzutnik to poznaję.

gdzie tam widzisz dwie korby ? bo ja widzę jedną :blink:

simson2812    356

Prawdziwy przebieg w tym 2812 ? Też tylko do sklepu używany ? :huh:

prawdziwy, do sklepu nie jeźdił ale liście woził

migacz    2

Mam pytanie w imieniu kuzyna czy jest jakiś kombajn którym można jeździć z hederem nie łamiąc przepisów? Wkurza go bizon bo nie daje rady sam tego odpiąć a w jego rejonach gonią za to. Wiecie może ile można max mieć szeroki heder albo czy w ogóle można tak jeździć? Jest jakaś max szerokość zespołu żniwnego bo niektóre od nowości wózka nie miały z tych mniejszych. Miał nawet mały incydent przy odpinaniu znajomemu palec zmiażdżył ale się zrasta na szczęście. coś może podpowiecie w tym temacie?

Napisano (edytowany)

JA ma Sampo Rosenlew 500 i heder po wierzchu ma 3 metry to można legalnie jeździć ale odpukać policja się nie czepia wielkich kombajnów  do miasta mam 30 km  

Ładnie szpachli naklejone https://www.olx.pl/oferta/wladimirec-t25-a3-CID757-IDotpbm.html#5f828e12fe

Edytowano przez przybyslawice5211

izydor6280    485

według przepisów to każdy powinien mieć zdemontowany zespół tnący, ale w przypadku mniejszych jest to niemożliwe czy raczej bardzo uciążliwe

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez oszukana
      Poszukuję osób poszkodowanych w sprawie sprzedaży traktorów sprowadzonych z Hiszpanii przez firmę gospodarstwo rolne Katarzyna Cupał a także ich wspólników podajacych się za allegro sabinusia127@wp.pl
    • Przez silver95
      jestem szczesliwym posiadaczem simsona s51b z 1984r. i chicalbym wiedziec czym inni jezdza ???
    • Przez Adrianos
      szukam samochodu, najlepiej jakiś suv i wtedy 7osób ewentualnie jakiś duży sedan, nie chce kombi,
      kryteria to:
      -silnik między 2a3 litra pojemności
      -diesel
      -skrzynia manual 6biegowa
      -cena max 100tyś im taniej ty lepiej:D
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
    • Przez GroszekCukrowy
      Cześć.
      Podczas spokojnej jazdy na pole nagle silnik w moim Ursusie zaczął głośno stukać. Ciągnik zaczął mocno dymić. Wystraszyłem się i zgasiłem go. Nie chciał już odpalić. Rozrusznik nie mógł okręcić. Zapalił dopiero na zapych. Stukot zelżał trochę ale nadal był słyszalny.
      Zagrałem się za remont. Stopniowo zacząłem odkręcać silnik. W misce olejowej znalazłem takie części? Co to może być? Pokazywał w sklepie z częściami i zaprzyjaźnionemu mechanikowi od Ursusów ale nie mieli pojęcia co to.
      Nie chciałbym rozkręcać całego silnika aby znaleźć miejsce ubytku? Może kojarzycie skąd te fragmenty pochodzą. Są aluminiowe lub z jakiegoś podobnego stopu, bo zdecydowanie lżejsze od żelaza.