Skocz do zawartości

Polecane posty

jahooo    254

Właśnie obawiam się czy taki agregat da radę ciągać MTZ bez przodka, dlatego pytam. Bo mam podobny 2,8m też w okolicy, z tym na pewno da sobie radę. Tylko nie wiem, jak sobie radzą te krótkie łapki na gliniastej ziemi.

szymon09875    95

Klimek daj sobie spokój z ta talerzowka lepiej kup cos używanego ale nie to O.o robilem taka 3.15 i co chwile pekala, rama to z jeszcze jakos sie trzymala ale te profile co trzymają talerze i zmienia sie nimi kat talerzy to jak z miodu... Po dwóch latach użytkowania z 90 konnym ciągnikiem wszystko powyginane

marian7k    5

Kol @ jahooo za chiny nie będzie MTZ z tym latał chociaż niektórzy mają "bardzo mocne MTZ-y" . Mam podobny szer 3,30 i MF 595 (88KM) na glinie ma co robić a druga sprawa że łatwo go zapchać nawet na czystym polu i pulchnym. Mój ma 62 łapki na tej szerokości a te na wysokich łapach połowę tego , tak że jest co ciągnąć i nad czym się denerwować ale efekt uprawy b.ładny.

KlimekPL    122

Klimek daj sobie spokój z ta talerzowka lepiej kup cos używanego ale nie to O.o robilem taka 3.15 i co chwile pekala, rama to z jeszcze jakos sie trzymala ale te profile co trzymają talerze i zmienia sie nimi kat talerzy to jak z miodu... Po dwóch latach użytkowania z 90 konnym ciągnikiem wszystko powyginane

No dobra, ale co używanego? Wszystko co używane w podobnej cenie to ta sama konstrukcja tylko, że starsza i ze zużytymi elementami roboczymi... Z używanych nawet nie mogę znaleźć wersji z dwoma rzędami ciętych talerzy a dokupywać osobno średnio mi się uśmiecha. Polecasz coś konkretnego?

jahooo    254

Ja mam brone strumyk z nacinanymi talerzami. Raczej jej nie oszczędza i nic się z nią nie dzieje.

migacz    2

A gdzie można znależć namiar na tych co wykonują brony na zamówienie

szymon09875    95

Nie wiem może ta mala i z nie dużym ciągnikiem wytrzyma więcej ta 3.15 wykonana tak samo a obciążenia duze wieksze

KRISS75    39
Napisano (edytowany)

A gdzie można znależć namiar na tych co wykonują brony na zamówienie

Mówisz i masz:

Kolega KlaQ24 i matias95 je robią jak się nie mylę.Napisz do nich.

[galleryimg=679280]?st=10#commentsStart

Edytowano przez KRISS75

daron64    106

A ile, mniej więcej, taka rama na 4-5 pol hydraulicznie rozkładana?

matias95    74

Wszystko jest zależne od materiału, jego cen, a także ceny siłownika/siłowników, węży itd

bratrolnika    1864
Napisano (edytowany)

Jak ja lubię takie odpowiedzi. Podobno już takie robiliście to powinieneś choć w przybliżeniu pamiętać czy wyszło 1000zl czy 3500. Na oko na solidna rame trzeba ok 20m profila, 80x80x5, cena za mb strzelam 25zl,do tego siłownik z 300zl, węże, końcówki 150zl, elektrody i tarcze do szlifierki 100zl, farba 150zl, inne typu wiercenie większych otworów, sworznie, zawleczki itp. przyjmuje 200zlmax. Do tego robocizna 500zl,i tyle w temacie. Wszystko Wypisałam z głowy, ceny mogą się nieznacznie różnić, ale cena końcowa wyjdzie bardzo podobna. Razem 1900zl za rame bez pól, która przeżyje nie tylko ciebie ale i twoje dzieci, wszystko z nowego materiału, jak załatwisz taniej profil czy siłownik używany to będzie odpowiednio taniej

Edytowano przez bratrolnika

matias95    74

robiliśmy 4, nie 5. Wykonanie ramy pod brony 4-ro polowe jeśli dobrze pamietam wyniosło ok. 1200 bez farby, węży, siłownika bo to dostarczył właściciel. Dokładnie nie można z góry powiedzieć ceny...

bratrolnika    1864
Napisano (edytowany)

Kolega wyżej napisał ze robicie takie, myślałem ze to nie produkcja jednostkowa,ze wyszło juz od was kilka sztuk. Myślę że moja wycena powyżej jest ok, max 150zl mniej/więcej. Kolego daron jak bardzo będziesz chciał to mogę jutro zrobić ci dokładna wycenę, prawie że co do złotówki, co jak i za ile. Jak coś daj znac

Edytowano przez bratrolnika

matias95    74

Zrobiliśmy kilka sztuk i jak do tej pory nikt nie marudzi
Przy wycenie weź pod uwagę +/- 200-300 zł. bo co region kraju, skład stali stało to ceny są różne

daron64    106

Coś trzeba powoli myśleć, bo szkoda kregoslupa na wieczne ciąganie tych pól 20stek. Do ciągnika 80km to chyba raczej 5pol by wypadało?

Thomas2135    1194

Mówią, że brony to przeżytek, ale do rekultywacji łąki niezastąpione o orce. Na wiosnę też szybciej przesuszą jak ktoś ma mokro. Tak ram to pestka i każdy powinien sobie poradzić ze spawaniem.

Ursusc385    514

Bo brony to przeżytek szczególnie do odsiewania traw, ale jak ktoś lubi zbierać kamienie to niech sobie bronuje.

Dobra orka i agregat, a brony na złom.

pawel885    376

Czasami się przydaje tak jak i kultywator. Bronami niszczysz chwasty po uprawkach pożniwnych i odsłaniasz nowe, przybronujesz poplon siany rozsiewaczem itp

Na moich ziemiach agregat na cienkich łapkach się nie nadaje bo wyciąga mokrą ziemie na wierzch a łapki się łamią jak zapałki w mojej okolicy albo uprawiają bronami albo broną aktywną 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się