Skocz do zawartości

Polecane posty

stuart    37

Może kilku się zgada, ale faktycznie nie przyjrzałem się ogłoszeniu i też zastanawiam się nad sensem. Tylko że u nas jest problem z obornikiem bo wsio idzie na litwe. Więc takie kompresowanie obornika do  dalekobieżnego transportu może ma sens...

Agrest    347

Powiem wam że taki obornik ma jakiś tam zbyt wśród sadowników. Sypią pasowo pod rządki.

Widzę że w ciągu dwóch lat cena zjechała z 950-1000zł, więc chyba to świadczy o zbycie tego towaru. Kiedyś próbowałem się zagłębić w temat, ale jak przeczytałem, że tona granulatu zastępuje 15 ton świeżego obornika to dałem sobie spokój. 

Przeliczając cenę za 1 tonę obornika mam ponad 350kg  polif.6, która to na głowę bije obornik pod względem zawartości  P i K. A ile tej materii organicznej mam w 1 tonie? - tyle co nic. Dodatkowo nie wiadomo czy coś z mikroflory podczas przeróbki tego obornika zostało.

stuart    37
Napisano (edytowany)

A co z boku przecinakiem się nie da?

Tak patrzę po necie i może byś znalazł jakieś chińskie pół razowego użytku  rzemiosło za 170zł ale muszę ciebie zmartwić że za mniej jak 50€ czegoś dobrego nie dorwiesz. 
A do czego tak a pro po panu potrzebne? :) 

Edytowano przez stuart

Konrad_Duda    2

Też był mi potrzebny taki klucz do odkręcenia rotora brony wirowej- przecinak nie jest dobry bo aż ręce odpadają. Wykonałem go własnoręcznie i działa. 4 płaskowniki przyspawane na około rurki.

jahooo    246

Jak nakrętka schowana, to nie podejdziesz. Czasem wystarczy kawałek rury i cztery wkręcone śruby a u góry otwór w poprzek na pokrętło.  Zazwyczaj jest to klucz do jenej maszyny

Napisano (edytowany)

No u mnie jest schowana. W dynamicznych błotnikach przednich w NH. Nie chcialem robić rzeźby ale za 200 zł to już lekka przesada...

Edytowano przez alvaroalvaro78

stuart    37

Tylko że ja panowie takie uparte rzeczy to młotem udarowy z płaskim dłutem. :) 

stuart    37

Szwabska przyczepa, proszę-o :) 
Tak poza tym zawsze podczas transportu pół płynnych materiałów wiąże pasem w koło skrzynie przyczepy. :) 

stuart    37
Napisano (edytowany)

Moim zdaniem strażacy powinni od razu spłukać te ściany puki mokre. 

Edytowano przez stuart

izydor6280    464

też miałem problem z nakrętką łożyskową, skończyło się na wyspawaniu z kawałka rury i płaskownika

simson2812    356

Jd 3040 ile jest warty? Od znajomego, przód do roboty bo 3 lata w kraju robił w turze, do tego podobno trzeba wymienić pompę niskiego ciśnienia bo w lato przy pracy w ładowaczu niedziała jak potrzeba, no i wiadomo w środku trzeba by zrobić porządek bo i obicie odłazi...

Thomas2135    1190

Wg olx te ceny 23-35 tyś. Naprawa przodu sporo wyniesie. Ktoś tu pisał, že tarczki do napędu to koszt ok 2,5 tyś. Ta pomka coś ok 2 tyś kosztuje. Więcej jak 25 bym nie zapłacił, nawet z ładowaczem. Nie wiesz czy coś jeszcze nie wyskoczy przy naprawie.
Tu ciekawy temat.
http://www.agrofoto.pl/forum/topic/29351-3140-odwieczny-problem/

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się