Skocz do zawartości

Polecane posty

bratrolnika    1861
Napisano (edytowany)

nie za tyle, za niewiele więcej masz d50, choć nie wiem czy warto kupować przyczepę sztywną w takiej cenie, osobiście szukałbym rozrzutnika 2os. w gorszym stanie, sprzedał wałki, taśmy i przekładnię i postawił burtę 100-150cm

https://www.olx.pl/oferta/rozrzutnik-obornika-CID757-IDn4JCA.html#20f60fb89a

A ja rozrzutnik bym odpuścił, po sprzedaży niepotrzebnych gratów zostanie paka z dziurami, i jeszcze te nieszczęsne przednie zawieszenie, kranc bardziej wytrzymały, bezobslugowy, luzu po paru latach od zrobienia nie dostanie, i nie będzie latał po całej drodze za ciagnikiem. No i nadal nie wiemy do czego kolega potrzebuje ta przyczepę. D44 która wyżej polecił kolega @jahoo w moich okolicach kupisz ok. 3tys.zl,kolo 4 odmalowana i z kwitem Edytowano przez bratrolnika

pawel885    376

Trafiłeś w samo sedno, a to tylko dowodzi że ludzie w tym wieku są nieodpowiedzialni i nie wiedzą co robią.     :)

No jeszcze tego by brakowało byś miał pomocnika by wciskał Ci sprzęgło.    :P     :D

Miałem ponad 180cm i ponad 80kg więc nie było problemu. To nie dziś że 60 kg w klasie maturalnej to wyczyn ...  Nie widzę powiązania między wiekiem a mądrością - Ja w życiu nie wpuściłem żadnego dzieciaka na kombajn - obok starzy kombajniści wozili nawet po 3 bachorów bo gospodarz chciał im frajdę zapewnić.... 

lukasz222    2342

A tam, szkoda na nich szczmpić ryja, takim i tak nie przegadasz, okopali sie na swoich pozycjach i ciskają gównem we wszystko co sie ruszy. B)

Jeżeli na mnie mówią "fanatyk zetora" bo go sobie chwale po za spalaniem, że sie świetnie spisuje i to bez prawie żadnych awarii, po za kolumną przez 11 lat nie robione prawie nic, jeżeli oni twierdzą że uszczelnianie podnośnika, odkleszczanie dźwigni prędkości wałka i wymiana widłaka przystawki napędu w celu uszczelnienia to awarie to no dla mnie to są po prostu idioci. Nie wiem jak to inaczej nazwać. Po prostu nie mogą przeżyć że posiadacz zetora jest z niego bardziej zadowolony niż posiadacz jakiegoś fenda, dżondyra, czy renowki ze swojej maszyny. B)

Tak bardzo ich boli że jakiś zetor może służyć tyle lat bez awarii (tak jak jakiś kolega pisał, przeprowadzany był tylko serwis) a pewnie ich zachodnie super eygodne ciągniki co 5-10 hektarów orki do remontu bo coś ciągle siada.

Sokoro u mnie według nich takie wielkie awarie to pewnie przepalony bezpiecznik w mf 30x0 to już tylko na złom, no bo jak inaczej. B)

A że komuś sie psuje zetor to może zasada "jak dbasz tak masz" ja dbam i sobie chwale i sie nie psuje, a drugi od nowości na jednym oleju, nie szanuje maszyny, wszystko robi przez siłe to zaś ma, i wypisuje w necie, albo jeszcze te teksty że "ŁE BO ZETORY SOM AWARYJE WJEM BO WUJEK KOLEGI KUZYNA OD STRONY MAMY MA I MOWI ŻE SIE PSUJE" B)

A skoro ja jestem "zetorowiec" to posiadacz mtz'a który mu sie dobrze sprawuje to jest "mtz'owiec" czy "fanatyk mtz'a"?

I to samo z innymi markami?

To po kij tego "ryja szczympisz"? Robisz gównoburze i szukasz kolegów do poklasku, zapominasz tylko dodać, że Twój zetor ma do obskoczenia 12ha ornych i 2 inne ciągniki do pomocy, to czego ty chłopie chcesz. Wstyd by był jakbyś go co chwile naprawiać musiał. A nie, przepraszam, zdaje sie że Twój ojciec jest jego właścicielem.

Mari82    10

Ojcy właścicielami jak większości pewnie jelonków,df,mf.valtr itp

daron64    103
Napisano (edytowany)

Kolega mechanik robił skrzynie w swoi.7211 na ori częściach. Poszlo 8 tys zl....

Co ona tam wymieniał? U siebie w 7011 poszło koło 3-3.5 tys zł, nie pamiętam dokładnie, musiałbym faktur poszukać. Dwa wałki, część synchronizatora, chyba 3kola zębate, wszystkie łożyska. Najdroższy jest synchronizator-1500zl kompletny. Nawet jakby kompletnie wszystko wymieniał to by chyba tyle nie wyszło. Cena z robocizna? Bo jak same części to nie wiem czy jakiś wynalazek z importu(ktoś tu pisał jakie to drogie/dziwne części na zachód szły), czy mu się kompletnie wszystko naraz wysypało?

Edit

Nie doczytałem, że kolega to mechanik. Czyli za same części 8tys zł? Podpytaj go, co aż tyle kosztowało. Tak całkiem z ciekawości pytam. U mnie na części poszło j/w pisałem, a skrzynia nie była od nowości ruszania. Tak naprawdę to konieczność to były walki, dwa łożyska, jedno koło i ta część synchronizatora.

Edytowano przez daron64

quxfrix    1

5tys.zl za stara d44? U nas bez papierów kupisz taka za 2-2,5tys.zl, pomalowana poniżej 4, gdzie 5tys.zl za to padło. Co chcesz na niej wozić?

Przyczepa potrzebna mi jest do wożenia praktycznie wszystkiego np. zboże, nawóz, rzepak itp. Budżet na jej zakup mam ograniczony do 5 tys. Między czasie znalazłem coś takiego: https://www.olx.pl/oferta/przyczepa-4t-jak-nowa-CID757-IDn1Xzc.html#57079f5268 Może ta byłaby lepsza?

bratrolnika    1861

Przyczepa potrzebna mi jest do wożenia praktycznie wszystkiego np. zboże, nawóz, rzepak itp. Budżet na jej zakup mam ograniczony do 5 tys. Między czasie znalazłem coś takiego: https://www.olx.pl/oferta/przyczepa-4t-jak-nowa-CID757-IDn1Xzc.html#57079f5268 Może ta byłaby lepsza?

Nie lepiej poszukać wywrotki? Nawet takiej d35 wywracanej na boki, za 4tys.zl kupisz coś do poprawek, a skoro kwitów nie potrzebujesz to wybór powinien być niezły. Z autopsji wiem ze przyczepa sztywna to przeżytek, żałuję tylko ze jak parę lat temu remontowalismy d44 to nie dolozylismy jej wywrotu, teraz wszystko trzeba łopata zrzucać, a najlepiej jak w żniwa kombajn na polu, a zboże lopatujesz na czas, bo kombajn czekac nie będzie za darmo

Jarek1893    7

No z lekka dużo. Ale lepiej nie mówić źle na Zetory bo znów będzie afera

Tomasz78    286

MF sprzeda. ja swoją w przyszłym roku sprzedaję ,87 r wizualnie dużo lepiej wygląda ,na orginalnej farbie ,.ale jak stan tech. dobry to cena ok.

zetorki12    1932

A co do Zetorów , to zapomniałem dodać , że oprócz tego że są najlepsze , to i palą bardzo mało . Moim zdaniem , to jeden z bardziej ekonomicznych traktorów . Mój potrafi spalić podczas głębokiej orki spalić mniej niż 10 l\ha .

Sean    229
Napisano (edytowany)

A co do Zetorów , to zapomniałem dodać , że oprócz tego że są najlepsze , to i palą bardzo mało . Moim zdaniem , to jeden z bardziej ekonomicznych traktorów . Mój potrafi spalić podczas głębokiej orki spalić mniej niż 10 l\ha .

Pewnie,     :D   zwłaszcza jak orkę robisz na 10 cm.      2smiech.gif

Edytowano przez Sean

zetorki12    1932
Napisano (edytowany)

A gdzie tam - na 30 - jak bum cyk dydy . :ph34r:

Edytowano przez zetorki12

Tomasz78    286

jahoo ruski sprzęt ,gniotsja nie łamiotsja :P  jak ma papiery to calkiem dobry temat

Sean    229
Napisano (edytowany)

A gdzie tam - na 30 - jak bum cyk dydy .  :ph34r:

Na 30 cm.?     :D   ale co, pchasz go drugim, czy ciągniesz?    :P    

Edytowano przez Sean

jahooo    244

Sąsiedzi mają takie, to bardzo fajne przyczepy, tylko ich nowszy typ na obrotnicy. Robi to Rostelmasz, ten sam co ruskie kombajny DON.

A ktoś tu szuka - ja bym wolał taką niż D-44, chociaż cięższa, to ładowniejsza o tonę , wywrotka , niska i mniej podatna na przewrócenie

zetorki12    1932

To może spróbuj coś nowego napisać . Nie bój się , ból głowy po myśleniu wkrótce ustąpi .

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się