Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
NOWY
Agrest    410

No fakt, mi to nie grozi :D

Tak niby szukam, a nie szukam do zboża. W tym roku mam większość obok domu to obskoczę tym co mam, ale garaż prawie postawiony, to by się przydała jedna większa i zamieszkać miała by gdzie. 

Czy czasem ona nie ma tych samych wymiarów co d- 55? 

Sadek    450

W jakiej to maszynie sprawne i dobrze nasmarowane łożysko nagrzewa się do 130 °C?

Łożysko w normalnej pracy osiąga max 70 stopni np. w kombajnie.

Na swoim przykładzie stosowałem wspominany łt 43 ktoś mi polecił benterm i teraz smarując w tej samej częstotliwości smaru "wpycham" mniej.

W jakiej to maszynie sprawne i dobrze nasmarowane łożysko nagrzewa się do 130 °C?

Na swoim przykładzie stosowałem wspominany łt 43 ktoś mi polecił benterm i teraz smarując w tej samej częstotliwości smaru "wpycham" mniej.

Ten drugi to szerokość podana dwóch przejazdów.

pawel885    380

:blink: A jakiego ciągnika Ty się spodziewasz za tą cenę??? 

Jarecki88    183
Napisano (edytowany)

dokładnie pytam o handlarza ??

Ale co chcesz o nim wiedzieć? Czy ma ładną żonę, czy może gratis dorzuci mało używany filtr oleju do Bizona? Bo chyba nie chcesz zapytać, czy picuje sprzęt do sprzedaży :lol:  Pytanie byś sprecyzował. 

Edytowano przez Jarecki88

daron64    111
Wywrot, z papierami, poniżej 5tys zł. U mnie nie do pomyślenia :)
Jak przywieziesz pod dom, to po dopłatach biere :)

A tak poważnie - ceny większych używek zabijają. W moim zwykłym promarowskim 400l padła pompa-lepiej kupić nową pompę, czy taka używkę jak Twój pilmet?

Thomas2135    1224

Co Ty masz z tą pompą? Rozkręć, wymień części i dalej w pole. Sam mam promara i nie narzekam a pompa już 6 lat nie rozkręcana. Możesz równie dobrze kupić inną pompę i nie bawić się w rozkręcanie. Teraz sprzęt Mikrussa niewiele różni się od promara, bo na rozdzielaczu z agroplastu złożony. Duży plus za 5 sekcji i osobne filtry.

Mikruss    71

Wczesniej bylo 10 m i 2 sekcje i rok ten wszystko przerabialem. Koszt wyszedł niewiele mniejszy od kwoty ktora chce za caly opryskiwacz

daron64    111

Gdzieś tu już pisałem/pytałem. W tamtym roku pryskalem do końca w tym na wolnych obrotach pulsacyjnie daje na dysze, a jak tylko doda się gazu to ciśnienie znika i musi chwilę postać to wtedy to samo. Paru znajomych wymieniali membrany i słabe efekty. Nawet tuvna forum ktoś pisał, że po wymianie chodziło rok. U mnie 7lat bez dotykania i bachhh. Przydałby mi się większy ale drogie to to w cholerę i się zastanawiam co zrobić.

jahooo    263

Sprawdzałeś ciśnienie w "powietrzniku" ? Powinno wynisić połowę ciśnienia roboczego (jak pryskasz zazwyczaj na 2 bary, to tam  powinno być 1). Jak za wysokie źle na wysokich obrotach, jak za małe źle na wolnych, z tego co pamiętam.

damo    26

https://www.olx.pl/oferta/przyczepa-pronar-t672-8-tonowa-CID757-IDmQ3GO.html#a431e95c87

Warta uwagi i ceny, czy może coś jej dolega i ktoś wprawnym okiem ze zdjęć odczyta?

Często obserwuję ogłoszenia tego handlarza i zawsze ma sprzęt  "ładny i młody", ale jeszcze nie byłem nic oglądać.jej

jeśli chcesz ciągać ją  40 km/h  to opony  do wyrzucenia bo pękają jak  balony na weselu...wymiana na 22,5  z tyłu  mała już jakieś przygody i zastanawia mnie czemu  ma zwykłe resory jak moja starsza  i ma paraboliczne ...przy  siłowniku lubią pękać przy  spawach ramy tylko jeszcze 3 burty by jej się przydały... i 13~14 ton zboża śmiało sypiesz  warto wspawać w zaczep tulejkę bo mają  bardzo  duży luz  i w transporcie tak napeir****  i szarpie...ale przyczepa godna polecenia

Na  smarach łt  miałem bardzo duże problemy w nowej sieczkarni John Deere  7300  podczas  pracy  na 3 zmiany dopiero prof który naucza tribologię doradził i nagle problem znikł... 

stuart    37

Tak patrze po silniku i tylnym moście i robi pozory że 30 bardziej skomplikowana niż on.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez oszukana
      Poszukuję osób poszkodowanych w sprawie sprzedaży traktorów sprowadzonych z Hiszpanii przez firmę gospodarstwo rolne Katarzyna Cupał a także ich wspólników podajacych się za allegro sabinusia127@wp.pl
    • Przez silver95
      jestem szczesliwym posiadaczem simsona s51b z 1984r. i chicalbym wiedziec czym inni jezdza ???
    • Przez Adrianos
      szukam samochodu, najlepiej jakiś suv i wtedy 7osób ewentualnie jakiś duży sedan, nie chce kombi,
      kryteria to:
      -silnik między 2a3 litra pojemności
      -diesel
      -skrzynia manual 6biegowa
      -cena max 100tyś im taniej ty lepiej:D
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
    • Przez GroszekCukrowy
      Cześć.
      Podczas spokojnej jazdy na pole nagle silnik w moim Ursusie zaczął głośno stukać. Ciągnik zaczął mocno dymić. Wystraszyłem się i zgasiłem go. Nie chciał już odpalić. Rozrusznik nie mógł okręcić. Zapalił dopiero na zapych. Stukot zelżał trochę ale nadal był słyszalny.
      Zagrałem się za remont. Stopniowo zacząłem odkręcać silnik. W misce olejowej znalazłem takie części? Co to może być? Pokazywał w sklepie z częściami i zaprzyjaźnionemu mechanikowi od Ursusów ale nie mieli pojęcia co to.
      Nie chciałbym rozkręcać całego silnika aby znaleźć miejsce ubytku? Może kojarzycie skąd te fragmenty pochodzą. Są aluminiowe lub z jakiegoś podobnego stopu, bo zdecydowanie lżejsze od żelaza.