Skocz do zawartości

Polecane posty

Thomas2135    1194

Prasa prosta jak cep. Nawet jak niesprawna to za tę cenę jeszcze opłaca się kupić, ale tylko do słomy przez wąski podbieracz. W sianokiszonce trzeba się natrudzić, żeby bela wyszła ładna. W stałokomorowych to mniejszy problem.
Najważniejsze są dla mnie pasy, im mniej spinek i pęknięć tym lepiej. Najlepiej to w polu wyprobować czy zgniot działa, bo często wysiada po latach. Części dość drogie, ale dostępne od ręki. W sumie to tylko łożyska, palce i prowadnica podbieracza mogą być wytłuczone i do wymiany na już.

robert812    51
Napisano (edytowany)

Zdjęcia  tak  robione , żeby nic nie było widać .

Tyle widać że  wąskie koła , wąski podbieracz .

Trzeba obejrzeć na żywo,

Byłem wczoraj na miejscu i oglądałem. Wiadomo, cena niska to i stan ogólny średni ale wszystko działa, kręci się, nie tłucze, nie hałasuje. Klapa się podnosi, ma zamki, siłowniki suche. Pasy mają co najmniej po 2 łączenia na każdym. Nigdy wcześniej nie miałem prasy więc ciężko mi cokolwiek określić samemu. Ale za te pieniądze może warto...?

Edytowano przez robert812

Thomas2135    1194

A sprzedaż ją potem, bo z wąskim będzie trudno. Masz karuzelę do grabienia?

robert812    51

A sprzedaż ją potem, bo z wąskim będzie trudno. Masz karuzelę do grabienia?

Tak, mam karuzelę Niemeyer RS330 D Super

Thomas2135    1194

W takim razie masz już łatwiej mając nawet wąski podbieracz. Zgrabisz szeroki wałek to łatwiej będzie boki dobić. Ja swoją sprzedałem sprawną za 11 tyś i trochę lepszym stanie, ale pasy już miała słabe. Za 8 tyś pewnie odda a na plus ma koła podgrabiające przy podbieraczu. W sumie nie kupisz lepszej prasy w tych pieniądzach więc wybór masz ograniczony. A patrzyłeś jakie połączenia ma na pasach? Titan05, Mato, MS25 czy druciane? Musisz być przygotowany na ewentualną wymianę spinek jak są druciane lub inne są naderwane.

AdeXZet    40

typowa do trociny mocniejszych burt nie trzeba, a swoją drogą sam się zastanawiałem bo wymiary paki ma w sam raz do bel, i bort 60 i więcej mi nie trzeba 

jahooo    251

Ale bez przesady, kilka razy nasyp zboża i zrobi się z burt jajko.

stuart    37
Napisano (edytowany)

Ja w swojej cynko-met paka 2.1 na 4m a borty 2X500mm i tak łapię pasem w koło po środku bo wysadza.

Edytowano przez stuart

Xawier    32

Chyba w Gogolinku niedaleko Bydgoszczy gość robił solidne przyczepy w przystępnej cenie

akowicz111    125
Napisano (edytowany)

Panowie, nie chcę zakładać nowego tematu więc zapytam w tym. Może ktoś kojaży w czym było takie koło pasowe. Średnica 180mm , klin pasów 3x17 i otwór na wieloklin identyczny jak końcówka WOM w ciągniku (bodajże 35mm).

Edytowano przez akowicz111

jahooo    251
Napisano (edytowany)

Kosiarka OSA ?? Jedno koło na pewno ma taką średnicę wew , ma nawet otwór z frezami na WOM

Rotacyjna małe koło - ma około 140mm  a otwór z tego co pamiętam fi 25

Edytowano przez jahooo

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się