Skocz do zawartości

Polecane posty

KlimekPL    122

Jeśli chodzi o spalanie to Ursusy/Zetory też mogą być oszczędne, ja akurat mam 5211 i z czystym sumieniem mówię, że w orce ugoru na 20cm trzyskibowym Overum wyszło mi spalanie 9-10l/ha, podczas pracy z agregatem 2.8m (ciężkie brony + podwójny wał) zmieściłem się spokojnie w 6l/ha, siew siewnikiem 3m też okolice 5-6l. O opryskach już nie wspominam, bo tak mały ubytek paliwa ciężko miarodajnie zmierzyć. Części niedrogie i ciągnik w miarę niezawodny jak nie jest zajeżdżany na śmierć dlatego taki ciągnik jak mój mogę szczerze polecić jak ktoś ma niezbyt duże gospodarstwo albo szuka czegoś do lekkich prac w większym.

zetorki12    1932

No i tu już mogę potwierdzić że kolega napisał prawdę . B)

izydor6280    464

cena takiego zetora duża, spalanie jak widać też nie małe, bo 10-12 to mi 100KM MWM wciąga przy 4x40 na lżejszych glebach po niewielkich gókach

Mikruss    55

Zle zamontowany. Przy samej kabinie i bylo by lepiej

Mikruss    55

Czysto rasowy amerykaniec. Ogolnie nie do zarzniecia ale jezeli silnik ma juz nawalone godzin i tuleje do roboty to jeden gar to 2 tys zl i tylko w oryginale. W lutym u jednego mechanika taki stal i mowil ze przy remoncie silnika pustoszy kieszen...

corrado    217

Zacznijmy od tego że zazwyczaj im ciągnik większy im więcej nowych rozwiązań, a zarazem bardziej skomplikowanych tym droższa jest naprawa. Więc nic dziwnego że ceny są wysokie. Takiego sprzętu nie kupujesz żeby stał. Więc to że ma sporo nakręcone to norma w takich maszynach praktycznie 600-700mth rocznie to żaden wyczyn dla nich.

krzysiek1979    33

Za granica w ciagu roku srednio 2 tys godzin robia maszyny i to nie jest jeszcze max. Jestem traktorzysta w UK i nie wazne jaka pogoda i jaka pora roku zawsze cos sie ciagnikiem robi taka jest nasza praca min 8 godzin przez 5 dni w tygodniu .A w sezonie 7 dni w tygodniu po 14-16 godzin .Tam liczy sie tylko pogoda oraz zrobione hektary a nie maszyna . Panowie podchodzcie z duzym dystansem do przebiegow maszyn sprowadzanych z zachodu .

corrado    217

Problem polega na tym że jest masa osób które wierzą że ciągniki bądź samochody itp. mają faktycznie takie małe przebiegi jakie podają handlarze. 

jahooo    246

Duży przebieg to nie problem. Sęk w tym, że przez to krecenie nie wiadomo, jakiego się bać, a jaki jest akceptowalny dla danego silnika. W jednych 8-10 tys motogodzin to padaka, w innych dopiero "ledwo dotarty"

cyprian1219    364

Czy ja wiem czy te zetory tak mało palą... Moją opinie o tym i moje doświadczenie znają już chyba wszyscy tutaj... B)
Dla przypomnienia 7745 turbo 4x40 śr. 24L/h rekord 30L/h głęboka orka (zobaczymy ile teraz spali w nowym pługu obrotowym 3x35), w turze bierze mało, a wałek na 1000 i nie trzeba gazować bo podnosi aż szarpie B) w gruberze 2.2m około 8-10 na hektar a w twardym ściernisiu solidne 10 (oczywiście na 2 biegu) a w uprawowym 2.6 na 3 biegu nawet nie mierzyłem... Nie wspominając o tym jak w nim stęka B)

jahooo    246

Nie wiem czy nie z kombajnów NH

zetorki12    1932
Napisano (edytowany)

Kabina bida , bo wersja kabrio i nie może być z 94r . Po za tym trzeba by obejrzeć i wypróbować , by ocenić . No widać też że od ładowacza świeżo oderwany .

Edytowano przez zetorki12

patrykjd    2

Stuart jest na forum gdzies watek o tym handlarzu bo chetnie bym poczytal. Kiedys mial niezlego jd ale jak zadzwonilem to juz go nie bylo i widze ze sporo a maszyn.

stuart    37

https://www.olx.pl/oferta/zetor-7711-CID757-IDfsLjl.html#c8ae691018 

Co z nim może być nie tak?  7211 wystawione za 25 000 szybko znikają a to ogłoszenie to co najmniej raz 

było odnawiane.

Temat ogłoszeń widmo był już tutaj poruszany. 

Nie jestem pewny czy to tyczyło akurat jego ale ktoś pisał że nawet silnika nie chciał odpalać bo ukraina weźmie bez palenia... Ale podkreślam że nie jestem pewny czy to o nim.. Paliwo nie jest drogie, przejedź się może bd miał szczęście i trafi ci się sztuka ok i się dogadasz...

michal8011    6

Ten podpicowany 7711 jest wart nie więcej jak 20 tysięcy głownie przez tą wiejską kabine. Nikt normalny więcej za niego nie zapłaci dlatego nie ma chętnych.

jahooo    246

Sztywny przodek, kabina dokładka do cabrio (były takie wersje)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się