Skocz do zawartości

Polecane posty

KlimekPL    122

Ale wynalazek za darmo bym może i wzioł żeby  na złom sprzedać. Bo raczej nic więcej to nie wartę, 5 metró szerokości roboczej.

A mi się podoba konstrukcja tego rozsiewacza, on ma służyć do wapna a więc zakładam, że pyliste łatwo by się rozsiewało i nie byłoby problemu ze zwiewaniem

Thomas2135    1194

Mi ten rozsiewacz do wapna się podoba. Jak wspomniano wysiew jest pewnie dokładniejszy niż w talerzowym. Szerokość robocza 5 m to nie tak mało a nie wapnuje się przecież co roku. Jakby miał ze 100 ha do rozsiania to by o niego raczej nie pytał. Ciekawi mnie tylko czy pyliste wapno jak Radkowit Premium nie będzie się zawieszać. Ślimak jest, ale nad nim może się zbijać.

maromar    13

https://www.olx.pl/oferta/wypas-po-sam-pas-niemieckie-walce-mlynskie-silnik-11-kw-CID757-IDlphBm.html#6ecd66045c

Tak że, ten tego... Na sierp Mieszka I też się nie chciała zamienić

to jest gniotownik, mam też taki przywieziony z poniemieckiego młynu, służył tam do robienia płatków owsianych (chyba). Bardzo solidna i masywna konstrukcja, nie ma co się śmiać, nowe gniotowniki wymiękają przy tym

jahooo    251

Takie same konstrukcje są w naszych młynach - to po prostu walce młyńskie, jedne mają gładkie, inne ryflowane. Konstrukcja stara, to fakt, ale do gniecenia ziarna idealne, spora wydajność i trwałość na lata

pawel885    376

Gniecie i rozciera przez różną prędkość walców z tego co młynarz mówił, super maszyna jak ktoś ma same bydło, mam podobny na oku tylko wysoki zasyp mnie przeraża 

soltys48    315

Mi ten rozsiewacz do wapna się podoba. Jak wspomniano wysiew jest pewnie dokładniejszy niż w talerzowym. Szerokość robocza 5 m to nie tak mało a nie wapnuje się przecież co roku. Jakby miał ze 100 ha do rozsiania to by o niego raczej nie pytał. Ciekawi mnie tylko czy pyliste wapno jak Radkowit Premium nie będzie się zawieszać. Ślimak jest, ale nad nim może się zbijać.

jednak ja bym był za talerzowym , ziemi nie mam dużo wapna sieję rocznie ok 100t i nie wyobrażam sobie siać takim czymś........

Thomas2135    1194

Lubię nietypowe, ale proste maszyny jak np ten rozsiewacz czy mój siewnik Tume. 100 T tylko na swoje czy z usługami? Przy ładowności 6 T rozwieziesz to w 16 kursach.

soltys48    315

na swoje, z usługami ok 300.

Też lubię nietypowe ale nie wszystko......

Mam polski talerzowy o powiększonej skrzyni ładunkowej-wchodzi ok 4,5t,mam zmodyfikowane talerze i hydromotory i rzuca mi ok 14m(poprzedni właściciel miał ścieżki technologiczne na 28 m i chciał tak zrobić żeby ścieżkę robić na 2 razy)jak mam wysypane do 3-4km od pola to w ciągu dnia jestem wstanie rozwieść 4-5 składów

Mikruss    57

Zwyklym rcw 50 ton w jeden dzien bez spinania sie a tez podobne odleglosci

jahooo    251

Zależy jeszcze, jakie masz drogi. Ja zwykłym RCW (2,5-3t) w jeden dzień rozwiozłem jedną wanienkę 25t, ładowałem ładowaczem, na pole około 2-3km  w jedną stronę po zwykłych, nieutwardzonych drogach. Tak że taki pomiar nie jest miarodajny, zależy od zbyt wielu czynników. Mam znajomego co śmiga MF-em po 40km/h z ładowaczem 4,5t to w jeden wieczór rozsiał wanienkę wapna. Najbardziej jednak mi było szkoda tego rozsiewacza.

Grabcio    23

Taa oryginalny lakier na tej C-330M. Ciekawe czemu ładowacz w takim samym kolorze jak ciągnik. Poza tym wiem jak wygląda C-330 po rozsiewaniu nawozów lejkiem to niech koleś nie wciska kitu, że nie malowany.

bratrolnika    1864

Mam do tego Zetora i C330 nie daleko, na upartego bym pojechał się pośmiać z tego właśnie oryginalnego lakieru, ale w tamtej miejscowości to sami najmadrzejsi, "elyta" polskich rolników, co to wszystko wiedzą najlepiej, na jednego normalnego 10"madrych"

soltys48    315

Zależy jeszcze, jakie masz drogi. Ja zwykłym RCW (2,5-3t) w jeden dzień rozwiozłem jedną wanienkę 25t, ładowałem ładowaczem, na pole około 2-3km  w jedną stronę po zwykłych, nieutwardzonych drogach. Tak że taki pomiar nie jest miarodajny, zależy od zbyt wielu czynników. Mam znajomego co śmiga MF-em po 40km/h z ładowaczem 4,5t to w jeden wieczór rozsiał wanienkę wapna. Najbardziej jednak mi było szkoda tego rozsiewacza.

Masz racje nie miarodajne........dodać tylko mogę aby rozjaśnić ładuje ładowaczem czołowym łyżka 1,8m,wożę mtz 50 drogi różne ale w większości polne co nawet Pan Bóg o nich zapomniał.U siebie idzie mi szybciej bo znam pola mam równo itd a na usługach to różnie bywa jednak usługa siania mi bardzo odpowiada ;)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się