Polecane posty

kotwczapce    30

https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-ford-4600-CID757-IDkL6pA.html#44a7d18df6

Co sądzicie o takim pomocniku dla mtza 82 na 13 ha łak i 10.70 ha pola ornego i około 20 sztuk byków do kosiarki, rozsiewacz ,do przetrząsacza i wogóle do prac lekkich ?

 

30 lat temu jeździłem takim trochę większym fordem, i byłem w szoku w porównaniu do mojego mf255

 


.trzeba być szalonym, żeby nie zwariować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Podobny do fortschritta A215 którego kupisz za 2-3 tys w oryginale a nie odmalowany jak ten 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9201

Mi też się wydał podobny do Saxonii, zwłaszcza skrzynia przekładniowa. A Saxonię można kupić za połowe mniejsze pieniądze, chociaż przyznam, że w ogłoszeniu ładny stan .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

nie wiem jak do tego Forda, ale do mojego(niemal to samo) nie mam większych problemów z częściami. Robiłem w nim pompe wody i na 2. dzień miałem w sklepie i zapłaciłem 280zł. Robiłem też wtryski i mechanik powiedział, że są typowe i zrobił od ręki. Teraz wymieniłem stacyjke i zapłaciłem 40zł. Ja na niego nie narzekam :) Ogólnie fajny ciągniczek, zwrotny, mało pali, w  miare szybki, mocny podnośnik :P Ja mam na swoim ładowacz i 600kg saletry + masa wideł podnosi na wolnych obrotach(ok 800/min).

Edytowano przez rafal4610

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Mi też się wydał podobny do Saxonii, zwłaszcza skrzynia przekładniowa. A Saxonię można kupić za połowe mniejsze pieniądze, chociaż przyznam, że w ogłoszeniu ładny stan .

Świeżo malowany, zobacz na łańcuch czy na sworznie zaczepowe - wszystko w kolorze, nowe naklejki, tabliczka, brak osłon i wielu innych rzeczy , taki siewnik kosztuje na zachodzie 2x więcej - jednym słowem odnowiony złom  http://www.proplanta.de/Landtechnik/Drillmaschinen/Rabe---Rabewerk-Multidrill-M300_la-4860137300.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19686

https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-ford-4600-CID757-IDkL6pA.html#44a7d18df6

Co sądzicie o takim pomocniku dla mtza 82 na 13 ha łak i 10.70 ha pola ornego i około 20 sztuk byków do kosiarki, rozsiewacz ,do przetrząsacza i wogóle do prac lekkich ?

 

Na pomocnika jak najbardziej bo na główny zbyt mała masa, w kosiarce ,prasie kostce super-wałek bez sprzęgła bo olejowy, super zwrotny ciągniczek

największą wadą jak dla mnie jest to ,ze ma bardzo małą masę i większego sprzętu nie podczepisz

Użytkuję takiego samego już 8 lat, w tej chwili z powodu zakupu właśnie większych sprzętów jest na sprzedaż za trochę więcej niż połowa tego z ogłoszenia-ciągnik posiada dwa komplety kół

Podobno to twarde i udane ciągniki, ale ich twardość kiedyś się skończy, i czy wtedy znajdziesz do niego części?

części???sklep 8 km ode mnie i w 24-48h jest a jak nie to

http://agronaprawa.pl/czesci/ford_4600-ciagnik1379.php

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

kwestia co on tym turem robi i ile? bo że 3 lata temu zamontował...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Oj tam , oj tam , a wyobraźnia od czego ? Resztę można sobie zwizualizować B) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cashpoint    16

https://www.olx.pl/oferta/kolumna-c-360-wspomaganie-CID757-IDl1UrG.html wszyscy piszą ze wspomaganie elektryczne do tura nie nada, a tu na aukcji co innego, co sądzicie?

 

czemu niet ? znajomy ma założone elektryczne w 60 od jakiegoś renault od paru lat i śmiga, czasami się nie załączy przy odpaleniu, wystarczy zgasić i zaplić jeszcze raz, tyle ze kosztowało go to około 400 zł plus własna robocina wiec cena trochę przesadzona moim zdaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28742

czemu niet ? znajomy ma założone elektryczne w 60 od jakiegoś renault od paru lat i śmiga, czasami się nie załączy przy odpaleniu, wystarczy zgasić i zaplić jeszcze raz, tyle ze kosztowało go to około 400 zł plus własna robocina wiec cena trochę przesadzona moim zdaniem

tylko pytanie czy kolega ma tura na ciągniku, bo ze do c360 nada i będzie działać to wiem, ale wszyscy piszą ze z Turem ma za ciężko, i teraz pytanie czy faktycznie ma za ciężko, czy daje rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    317

czyli co raczej dać spokój. Szukam usilnie czegoś za tego mojego złoma i nie ma w czym wybierać.

Edytowano przez migacz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

czemu niet ? znajomy ma założone elektryczne w 60 od jakiegoś renault od paru lat i śmiga, czasami się nie załączy przy odpaleniu, wystarczy zgasić i zaplić jeszcze raz, tyle ze kosztowało go to około 400 zł plus własna robocina wiec cena trochę przesadzona moim zdaniem

Szczerze to nie wiem czy bardziej śmieszą mnie takie wypowiedzi czy drażnią.... 400zł plus własna robocizna... Po co najmować koparkę do wykopania stawu za tysiące zł jak wystarczy szpadel za 30zł plus własna robocizna :)  To samo teksty typu puszka farby i chce na przyczepie zarobić nie wiadomo ile  - doczyść, odtłuść, kup farbę i pomaluj to zobaczymy. Nie handluje sprzętem ale wiem ile to jest roboty... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28742

Tez tak uważam, tutaj dostajesz coś co w ciągu dwoch-trzech godzin zamontujesz, i jeszcze możesz sprzedać stara kolumnę. Samemu kombinować to znaczy wyjąć kolumnę, pociąć ja, i jak coś nie wypali zostać bez traktora, wtedy kiedy będzie najbardziej poyrzebny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj