Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
arektom    0

koledzy czy kupował ktoś z Was w firmie MOREŃ Artur Moreń? prosze o opinie na temat handlarza.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25235

Tak mi się wydaje.

Ta jest ładna ale chyba bez papierów https://www.olx.pl/oferta/przyczepa-tandem-8-ton-3-strony-lub-zamiana-na-dwu-osiowa-CID757-IDeoILB.html#515b7fc1d5

A w ogóle to jak się tym pracuje? Wygoda czy kłopot względem klasycznej dwuosiówki?

 

Tu z papierami ale drogo https://www.olx.pl/oferta/przyczepa-wywrotka-tandem-warfama-dobre-miasto-t-042-CID757-ID2yt5T.html#e5b8d9c506

Edytowano przez Agrest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

ja mam 10 tonowy tandem i ciągam go 1224 - miało być super a wyszło jak zwykle - strasznie rzuca ciągnikiem na nierównym asfalcie (mam nadzieje że po dociążeniu przodu lepiej bedzie się jeździło). plusy: łatwość manewrowania, wywrot na 3 trony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25235

To mój Case jx 70 chyba  nie będzie miał lekko w takich 8 t?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

A  dlaczego  żeś  sie  na tandem uparł? Jedyny plus  -to łatwość  manewrowania - jak kolega wyżej pisał .

Traktor ma praktycznie 70 koni - więc z przyczepą  8 tonową , problemów mieć nie powinien ,

 

na twardym gruncie oczywiście

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

z ciągnięciem nie będzie problemów tylko ciągnik będzie podskakiwał - strasznie ciśnie na zaczep i przednie opony się wycierają jak skręcasz na miejscu. jak drugi raz miałbym kupować tandem to tylko na wyższych kołach - przy wysypie na tył łatwo pogiąć tylną bortę jak wysoko podniesiesz i nie odjedziesz. ja za swoją dałem 18tys rok temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25235

Nie uparłem się. Ciągle jestem na etapie planowania. Na pewno coś 3W, ale taki tandem wszedłby w każdą dziurę w garażu.

Masz resorowany tandem? Te 18 tys to z papierami czy bez?

Edytowano przez Agrest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Gabaryty  są nie mniejsze niż  w dwuosiowej - więc  dlaczego tandem by wszedł  a 2 ośka  nie ?


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

Gość pisze że tandem nie wymaga rejestracji. Ściemnia czy faktycznie tak jest?

https://www.olx.pl/oferta/tandem-8t-3-strony-lub-zamienie-na-prase-CID757-IDefQmL.html#515b7fc1d5

kolego nie jest to ściema -pojazdy wolnobieżne nie wymagają rejestracji ( są wyjątki ) ale przyczepa użytkowana w rolnictwie nie ma obowiązku rejestracji 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Krzysztof nowe przepisy gdzieś znalazł :blink: :lol:,powodzenia w eksploatacji na drogach

a pojazdy wolnobieżne mimo że nie trzeba ich rejestrowac podlegają ubezpieczeniom komunikacyjnym B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To jest pewne, bo kto kupiłby z takim stanem licznika? Przyznam, że nie wszystkie znieniają stan. Popatrzyłem na Same Laser u nas i na traktorpool. Ceny są różne, ale często takie same lub wyższe niż u nas. Przebiegi 6-13 tyś. a w tych, które są u nas w większości nie podają. Są jednak ogłoszenia, że podają przebieg 6-9 tyś czyli niewielka różnica. Jak patrzyłem to Laser w Niemczech kosztuje 34-40 tyś a w Austrii kosztował ok 50 tyś. Skąd te różnice cenowe i dlaczego za granicą są droższe i nadal drogie. Myślą, że znajdą naiwnych i Polak kupi wszystko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    783

Gabaryty  są nie mniejsze niż  w dwuosiowej - więc  dlaczego tandem by wszedł  a 2 ośka  nie ?

 

To chyba proste, zwyczajnie łatwiej jest wymanewrować tyłem takim tandemem niż zwykłą przyczepą, dzięki czemu w każdą dziurę wjedzie się z zamkniętymi oczami.

Też się zastanawiałem nad takim tandemem, ale poza łatwością w cofaniu to w porównaniu z normalną przyczepą ma chyba same wady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickboss    1

Przyczepa tandem sprawuje sie dobrze, ale trzeba w ciagniku miec zaczep typu hitch. Na normalnych fabrycznych zaczepach ursus czy zetor jest problem z jazda. Zaczepy wyginaja sie potrafia nawet sie zlamac, a przod podnosi do gory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25235

kolego nie jest to ściema -pojazdy wolnobieżne nie wymagają rejestracji ( są wyjątki ) ale przyczepa użytkowana w rolnictwie nie ma obowiązku rejestracji 

Tandem to przyczepa, a nie pojazd wolnobieżny, który z samej nazwy wolno bieży, a więc posiada silnik i napęd.

Pod ten przepis na pewno go nie podciągniemy,

Z tym wjechaniem w każdą dziurę to  - tak chodzi mi o łatwe i szybkie cofnięcie w ciasną lukę np pomiędzy dwa słupy i wykiprowanie do tyłu.

Z dwuosiówką w wielu przypadkach mamy ograniczone pole do manewru no i na skręconym dyszlu też ryzyko kiprować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1671

Tandem jest super na pole i krótkie wycieczki po utwardzonym podłożu. Ponieważ naciska na zaczep, ciągnik ma lepszą trakcję. Łatwe manewrowanie. Wady: buja ciągnikiem na asfalcie, zdzierają się opony.
 Klasyczna dwuosiówka lepsza na asfalt.
 Osobiście klasycznej już nie kupię.
Przyczepa, nie ważne tandem czy zwykła, nie jest pojazdem wolnobieżnym i podlega normalnej rejestracji. Na zachodzie jest inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj