Skocz do zawartości

Polecane posty

mfek3050    59

OK, ale waga ma wpływ tylko na podnośnik i sterowność ciągnika, nie widzę różnicy w pracy z wałem strunowym czy rurowym, a pierścieniowym, opory  agregatu będą w pracy podobne, bo zapotrzebowanie na moc robią głownie łapy z podcinaczem i talerze, wał leci po wierzchu i ugniata, a także utrzymuje głębokośc pracy.

Nalezy jeszcze wziąc pod uwagę, że testy na filmie były robione przy ładnej pogodzie, gdy było sucho i uślizg ciągnika minimalny, a takie warunki nie występują zawsze. Zalecany jest zapas mocy ciągnika, a nie praca na 100% z mizernym skutkiem.

Optymalne zużycie paliwa dla silnika spalinowego występuje przy obciążeniu w granicach 80-90% mocy nominalnej. Długotrwała praca na 100% obciążenia prowadzi w końcu do przegrzewania się silnika.

Ja kieruję się zasadą, że zakupuje się maszyny , które ciągnik jest w stanie agregować na każdym posiadanym polu w każdych warunkach, które mogą mnie spotkać.

Mój MTZ bez przodka jest w stanie na suchym, równym kawałku pociągnąć 5x35 UG  w podorywce czy orce siewnej, ale wystarczy niewielki opad deszczu i nici z orki.  Dlatego ciągam 3x35, bo pojedzie w każdych warunkach na moich górkach.  Tak samo z talerzówką - półzawieszaną można ciągać nawet 3,5m po ściernisku, ale na wiosnę po roli nie da rady. Optymalna to 2,2 czy 2,4m.

Aha rozumiem, do tej pory myślałem że jak mniejsza waga to mniejszy opór dla ciągnika.

Ale chyba nie powiesz mi że nawet 2,6 m jest za duży? Jaka była ziemia na ty teście? Bo pamiętaj że ja mam bardzo słabe ziemie zarazem bardzo lekkie, w dodatku pola równe jak stół. Przecież do 105 km nie kupię 2,2 m...

Edytowano przez mfek3050

witejus    111

kup dziecko to znaczy niech tata kupią lemkena smaragd 7 używke ,105 KM poradzi bez problemu 12 km/h i 12 cm głęboko :ph34r: 2,6 m

Edytowano przez witejus

mfek3050    59

No cóż dzięki za wszystkie rady które pomogły, kupimy 2,6 m, i mam nadzieję że to będzie mandam, bo z tego co czytałem to są naprawdę dobre. I przepraszam za tą całą dyskusję, ponieważ to faktycznie nie jest miejsce na ten temat. Pozdrawiam wszystkich ;)

Edytowano przez mfek3050

toorano    12

... weszłem w program ekologiczny ...

musiałeś mieć blisko lub szedłeś na skróty !!!!

bartekm66    25

... weszłem w program ekologiczny ...

musiałeś mieć blisko lub szedłeś na skróty !!

:D ;)to akurat "on"  szedł :P

normalnie sprawa dla prokuratora... zajumał Ci opis... straszne

"prawa autorskie" jakieś mam :P

a tak poważnie... po ch*j kopiować cudze opisy maszyn... spodobało mu się czy co?

no chyba że te same naprawy wykonał? :ph34r:

Kris94    23

Prawda, bo to jest normalna cena za jaką powinniśmy kupić belarusy ale po sprowadzeniu, zapłaceniu cła, podatku itd. później są ceny jakie są. Ale czy w polsce sprzedaje za tą cenę już po opłatach to wątpię.

Edytowano przez Kris94

Kris1976    11

Sprowadzenie + cło na pewno nie wyjdzie 100 tys za ciągnik. zastanawiam się czy nie zadzwonić jutro i zapytać 

Edytowano przez Kris1976

cyprian1219    364

No dobra, ale dlaczego stan techniczny: uszkodzony?

Edytowano przez cyprian1219

a1fe26c2    36

http://allegro.pl/nauszniki-ochronne-sluchawki-z-radiem-fm-am-i6318750682.html

co  myslicie o takich słuchawkach do c 360 po całym dniu głowa puchnie a nic tak nie meczy jak hałas

Zastąpisz hałas ciągnika hałasem z radia, a ból głowy pozostanie. Wersja bez radia jest w porządku używałem takie za 9 zł przez 4 lata, raz nawet sąsiad przejechał po nich kombajnem ziemniaczanym i jakoś to przetrwały.

Po całym dniu jazdy na C360 i tak będziesz zmęczony, ale na stare lata nie będziesz tak głuchy jak twardziele zasuwający bez słuchawek ochronnych.

Peteer18    0

Stara ciężka seria ursusa nie jest porażką bo osiągi tego ciągnika ograniczone są przez nie rozbudowaną skrzynie mam 6 z 1985 i unia ibis 4xls idzie jak burza gruber 7 łap od 5 do 15 cm też jestem zadowolony i osiągi w spalaniu są podobne do zachodnich.

Scappy    6

http://sprzedajemy.pl/ciagniki-mtz-82-belarus-nr15837242   ciekawa oferta ciekawe czy to prawda ???

Opis dziwny . Dlaczego ? Pisane jak z translatora zamiast Fabrycznie to Fabryka Nowe zamiast Nowy itd . Jeśli ktoś już takie coś sprzedaje to raczej przywiązuje uwagę do tego co pisze . I takie zdania "Wszędzie w zmian smarów" .

Wali tutaj translatorem :D

lukbold    397

to sie zakłada styczniki czy coś takiego a nie katuje włączniki bez sensu. 100A? idź z tym do elektryka bo to nie są przelewki

Kris1976    11

Opis dziwny . Dlaczego ? Pisane jak z translatora zamiast Fabrycznie to Fabryka Nowe zamiast Nowy itd . Jeśli ktoś już takie coś sprzedaje to raczej przywiązuje uwagę do tego co pisze . I takie zdania "Wszędzie w zmian smarów" .

Wali tutaj translatorem :D

To co dać sobie spokój?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się