Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
NOWY
Ursusc385    519

Nie ma takiej opcji. To jest Welger

Albo mi się zdaje, albo na tabliczce z przodu pisze metal szajs :blink:

romek6340    203

Napisy porobił to i tabliczkę mógł. Na tabliczce pod osłonami jest Welger (czarna na ostatnim zdj)

cashpoint    14

to Welgerka, mam identyczną, tylko ze ojciec dawał 10 tysięcy jakieś 5-6 lat temu za taką , ogólnie prasa dobra, nie ma problemu z naprawą tylko wąski podbieracz no i praca w słomie pozostawia wiele do życzenia, chociaż w zeszłym roku pomogło posmarowanie wałów żywicą epoksydową i posypanie ich  drobnym przesianym piaskiem, moim zdaniem za taką kasę jak z tego ogłoszenia to wolałbym coś co przynajmniej obwiązuje siatką bo sznurkiem to szału można dostać

kizak    65

Goła welgerka w biedzie [bez blach ,siatki ,smarowania czy odrzutnika] ;)

bratrolnika    1892

a to nie jest przypadkiem stary ruski paszowóz???łańcuchy w nim kręciły się od tyłu do przodu (odwrotnie niż w rozrzutniku) i z przodu kolejna taśma poprzeczna wyrzucała paszę do żłobów

bergman31    10

Agromet produkował paszowóz na podwoziu rozrzutnika dwuosiowego z dodatkową taśmą poprzeczną z przodu. Jakieś 15 lat temu był jeszcze w ofercie.  

bochniak    10

jak z takim przyrządem tnącym poruszać sie po drodze??

jak ktoś zapierdzielał przez 26 lat i nie miał problemu to po co się pytasz?  widocznie gość miał pole wkoło domu to nie miał problemu  "sołtys" czasami naprawdę dobrze piszesz masz tych postów w hu... ale to jest maszyna sprowadzona  nie wymiarowa raczej dla niektórych rolników co mają pole przy domu  ?  dopasowana może do danego gospodarstwa ?  bez komentarza 

kizak    65

Bez nerwów ;) , Sołtys zobaczył potencjalną wadę  to podpowiedział. Znam przykład zakupu prasy 150 z myślą o 120,i tam nie było komu pozwolić przejrzeć na oczy.Jest prasa i problem [bele kiszonki] :mellow:

jahooo    263

Szerokość tego hederu to faktycznie problem. Nie wszędzie policja jest tak tolerancyjna, że przymyka oko na tak szerokie maszyny rolnicze na drodze. A nie widzę, żeby był składany, chociaż na pewno są wersje składane, bo widziałem.

slawek74    144

znawców tylu na agrofoto a żaden niewie ż ten heder w siczkarni jest składany . oj młodzieży !!!

jahooo    263

Nie jestem specem od sieczkarni samobieżnych - w mojej okolicy nikt nie sieje kuku na koszonkę, a sieczkarnię w okolicy widziałem jedną, Claas-a ze składanym hederem.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez oszukana
      Poszukuję osób poszkodowanych w sprawie sprzedaży traktorów sprowadzonych z Hiszpanii przez firmę gospodarstwo rolne Katarzyna Cupał a także ich wspólników podajacych się za allegro sabinusia127@wp.pl
    • Przez silver95
      jestem szczesliwym posiadaczem simsona s51b z 1984r. i chicalbym wiedziec czym inni jezdza ???
    • Przez Adrianos
      szukam samochodu, najlepiej jakiś suv i wtedy 7osób ewentualnie jakiś duży sedan, nie chce kombi,
      kryteria to:
      -silnik między 2a3 litra pojemności
      -diesel
      -skrzynia manual 6biegowa
      -cena max 100tyś im taniej ty lepiej:D
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
    • Przez GroszekCukrowy
      Cześć.
      Podczas spokojnej jazdy na pole nagle silnik w moim Ursusie zaczął głośno stukać. Ciągnik zaczął mocno dymić. Wystraszyłem się i zgasiłem go. Nie chciał już odpalić. Rozrusznik nie mógł okręcić. Zapalił dopiero na zapych. Stukot zelżał trochę ale nadal był słyszalny.
      Zagrałem się za remont. Stopniowo zacząłem odkręcać silnik. W misce olejowej znalazłem takie części? Co to może być? Pokazywał w sklepie z częściami i zaprzyjaźnionemu mechanikowi od Ursusów ale nie mieli pojęcia co to.
      Nie chciałbym rozkręcać całego silnika aby znaleźć miejsce ubytku? Może kojarzycie skąd te fragmenty pochodzą. Są aluminiowe lub z jakiegoś podobnego stopu, bo zdecydowanie lżejsze od żelaza.