Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
NOWY
szymek    1

miał by pracować na 40 ha. chodzi o to że przy 16tce siada podnośnik, co pół roku trzeba robić. seria 61xx będzie dużo słabsza od 16? ziemia dość ciężka w uprawie

jahooo    288

Seria 81xx to moim skromnym zdaniem porażka. Ta 61xx spokojnie zastąpi 16xxx zetora. Podnośnik o wiele mocniejszy. Lepiej zestopniowana skrzynia (o ile w 16xxx można mówić o jakimś stopniowaniu w porównaniu z MF-em). 

pawel885    432

To możesz się rozczarować mocą w stosunku do 16.Szukaj 150 km.

Masz rację, 16-stka ma ich co najwyżej 120 - koni użytecznych a nie teoretycznych więc rozczaruje się że tu koni mniej a bystrzejszy w polu :lol:

jonek98    902

Ja znam kolesia który ma jd chyba 6630 i "16" i mimo że jasiek ma 15 mniej czy 20 to ursusa obskoczy dwa razy.Jakby w zetorze czy ursusie umieli wymyślić dobrą skrzynię to te 150 km mogło by pójść na koła a nie być tylko w teorii i by dało się je wykorzystać a tak przez skrzynię ursus przegrywa wydajnością nawet z traktorami 20-30 km słabszymi 

maromar    13

Masz rację, 16-stka ma ich co najwyżej 120 - koni użytecznych a nie teoretycznych więc rozczaruje się że tu koni mniej a bystrzejszy w polu :lol:

czemu 16tka ma 120 koni użytecznych?? czyżby turbo padło czy wąskie laczki i się grzebie? zawsze uważałem te ciężkie ursusy za woły do najcięższych robót nie wymagających zwrotności, bo o niej nie ma mowy w tych traktorach

kolego jonek 98 zgadza się z tymi skrzyniami, niestety

tomek73    195

Pytanie jaka 16 była, bo zdrowa, dobra i zadbana 16  to niestety podobnie co MF 135 km, ale co do skrzyni i podnośnika to nie ma co porównywać.Nie raz  się spotkałem że te 135 km zachodnich to  podobnie co Polska 16.

Osobiście wszystkim odradzam Ursusy, żeby nie było że chwale to coś.

jonek98    902

Do Ursusa według mocy to można by już czepiać porządną 4 obracana a nawet 5 tylko podnośnik szlak trafi

szymek    1

nie chodzi tu o moc bo tej  nie brakuje. tylko podnośnik co pół roku trzeba robić, nie wyrabia po prostu z tymi maszynami za ciężkie są. i dlatego padł pomysł na coś około 130km tylko żeby hydraulika była mocna.

lukbold    436

teee jo Ci sprzedom takigo za 7tys z oryginalną farbą ino se jedna odkładnica wyminisz

LsGelu    24

http://olx.pl/oferta/rozrzutnik-obornika-le-boulch-woj-lodzkie-idealny-CID757-IDasijz.html#d14739ab4e

Panowie mam parę pytań do tego rozrzutnika:

Czy łańcuchy od posuwu są wpuszczane w podłogę czy taśma chodzi po wierzchu?

Czy C-360 dałaby radę w takim rozrzutniku?

Jak z częściami do tych rozrzutników?

Czy warto interesować się tym konkretnym ogłoszeniem?

Buszido007    46

teee jo Ci sprzedom takigo za 7tys z oryginalną farbą ino se jedna odkładnica wyminisz

Narazie tylko oglądom - jak bydzie tak daleko to sie zgłosza :P

jahooo    288

Nie wiem, ze zdjęć wynika, że górna rama pęknięta, czyli nieźle przeładowywana była, te przyczepy są w orginale na 5,7 tony bez nadstawek, więc swoje chyba już przeszła. Nic nie pisze o możliwości rejestracji. Cena zbyt wysoka moim zdaniem, a śledzę temat przyczep od conajmniej roku, bo sam szukam. Takie przyczepy bez nadstawek chodzą w ogłoszeniach po 5 tys z papierami, koszt nadstawek to 1500zł metalowe.

Kris94    23

No tak. Wg mnie też nie warto. Tyle pieniędzy za przyczepę max 5-6 ton. Więcej ładowności raczej nie ma bo widać po dość cienkich osiach jak i samym rozmiarze kół. Chyba że bardzo zależy Ci na hydraulicznie otwieranym tyle ale wg mnie niezbyt przydatne, jeśli też byś tego zbyt dużo nie używał to lepiej poszukać jakiejś ładnej HL-ki w tej cenie już możesz dostać 8011 w niezłym stanie 8 ton a w rzeczywistości przy dobrym kole wytrzymuje sporo więcej.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Baartus
      Witam posiadam silnik ifa el 150 stacjonarny benzyna potrzebuje wartosc z jaka powinien byc ustawiony zaplon.
    • Przez kellyq
      Cześć, przymierzam się do zakupu ciągnika tylko że z drugiego końca Polski, jak technicznie rozwiązać kwestię transportu? Tak żeby nie było za drogo i żeby mnie nikt nie oszukał. Słyszałem o pustych przejazdach, że czasami tak jest że ktoś gdzieś jedzie z jakimś transportem i potem wraca na pusto. Dzięki temu można trochę przyoszczędzić.''
      Dobrze by było gdybym pojechał obejrzeć ciągnik, kupił go ale pozostawił u gospodarza aż załatwię transport? Można to jakoś tak zrobić żeby ten ciągnik był potem w miarę bezpieczny?
      Jestem w tym temacie zielony, pomóżcie
    • Przez oszukana
      Poszukuję osób poszkodowanych w sprawie sprzedaży traktorów sprowadzonych z Hiszpanii przez firmę gospodarstwo rolne Katarzyna Cupał a także ich wspólników podajacych się za allegro sabinusia127@wp.pl
    • Przez silver95
      jestem szczesliwym posiadaczem simsona s51b z 1984r. i chicalbym wiedziec czym inni jezdza ???
    • Przez Adrianos
      szukam samochodu, najlepiej jakiś suv i wtedy 7osób ewentualnie jakiś duży sedan, nie chce kombi,
      kryteria to:
      -silnik między 2a3 litra pojemności
      -diesel
      -skrzynia manual 6biegowa
      -cena max 100tyś im taniej ty lepiej:D