Skocz do zawartości

Polecane posty

WHATEVER
Wybrane dla Ciebie
galeria
NOWY

No wiadomo coś za coś kolega do grudziąckiej 2 kupił lemiesze nie za 25 zł tylko za 65zł chyba waryńskiego w tamtym roku na tych tanich zaorał 3/4mniej pola i były do wymiany a na tych jeszcze jest czym orać.

jahooo    257

Ale co to za argument ? Po zaoraniu 100ha zostanie z samego paliwa na kilka kompletów lemieszy do zachodniego. Ojcu lemiesze w UG2 wystarczają zwykle na rok te po 30-40zł/szt. Ja w swoim obrotowym za komplet dam 6x70zł, czyli 420zł. Jak kupiłem plug, to te co były (używane) wystarczyły mi na 4 lata orki kilkunastu ha.

Argument z ceną jest nietrafiony tak samo jak z ceną części do Ursusa. Co z tego, że 2x tańsze, jak się 4x częściej psuje. Traci się czas, nerwy, plony przez ciągłe naprawy.

Ktoś tu przytoczył przykład starego Mercedesa i miał rację.

Komfort w ciągniku jest bardzo ważny. Po 40 latach na ursusie można się dorobić opadnięcia żołądka, problemów z kręgosłupem, choroby wibracyjnej, głuchoty, pylicy.

O naderwanych ścięgnach i przewianych korzonkach nie wspomnę.

Każdy sprzęt miał swój czas. Czas c-3(x)0 już niestety przemija.

XMK13    365

Większym problemem starych pługów UG jest brak zabezpieczenia. Jak walniesz w kamienia, to czy lemiesz za dychę, czy za stówę, to i tak go wywalisz. A jak lemiesz wytrzyma, to rama się wygnie i wtedy to dopiero koszty... Jak ktoś ma sporo ha, to lepiej niech zainwestuje w nowszy UG lub jakiś zachodni.

Ja przy swoim UG czasem nowy lemiesz  kupie i muszę  wymienić poprzez te kamienie a poza tym tak jak jahooo napisał że czasy starej poczciwej c-330 czy 360 mijają i wcale się nie dziwię .

Janusz342    62

W moich okolicach mało kto chce kostkę kupic i sprzedać jak ktos ma to trzyma sam mam podobnie mam i rolke i kostkę ale jej nie sprzedaje chociaż nic nie robi :)

cashpoint    14

17 tysięcy za prasę kostkującą ?! serio? za taką cenę ma się porządna welgerkę z owijaniem na siatkę, nawet jak ktoś ma małe gospodarstwo to zwyczajnie się nie opłaca kupować prasy za taką kasę no bo po co ?robotę zrobi sipma za 6 tysięcy,a jedną i drugą trzeba bedzie naprawiać w trakcie sezonu a bo to igły itp itd,sąsiad ma starą fortsshrittkę k442/1,dał za nią 2 tysiące i chyba mu się spłaciła już 5 razy,bo obrabia u siebie i na usługach,prasa rozklekotana niemiłosiernie,jedyne co umie zrobić ten człowiek to prostować gwoździe,ale prasa chodzi,fakt,że żal patrzeć na nią ale działa,więc tym bardziej nie rozumiem takich horrendalnych cen maszyn

Dasiekk    27

Ja się w tym roku pozbyłem z gospodarstwa podobnej kostki. Tyle że z początku lat 90, w stanie idealnym - cena 3 razy mniejsza.

lukbold    411

chcieć to sobie może za te prase... jeszcze trzeba znaleźć kogoś kto tyle da. 5-cio hektarowca zapewne i tak nie będzie stać a większy nawet nie spojrzy na kostke.

Dasiekk    27

Cena trochę niepoważna , ale czy większy niż 5ha nie zechce? Moja poszła od nas (ponad 60ha tyle że już z 7 lat nie była używana) do rolnika z 40ha. Jak to mówią -każda potwora znajdzie amatora;)

URSUS16    245

Szkłem du*y nie utrzesz. Nie wszystko co lemken super orze. Co do ścinaczy to zgadza się, że ładnie zaorzesz, ale nie tak ładnie jak przedpłużkach. Znawce ? Kolega sie pyta to odpowiadam. Czytaj ze zrozumieniem wszystkie posty, nie tylko ostatnie :D

izydor6280    483

zobaczcie ile cenią za nową kostkę i będziecie wiedzieć dlaczego tyle cenią używki

swoją drogą kto wywali ponad 40tys, na taką maszynę jak za 10-15 można znaleść lux i z lepszego materiału

Luke16    156

To nie mój ale drugi od tego człowieka co kupowałem :P ogólnie z tym buja się z dobry rok już ale cena powala...

Edytowano przez Luke16

pawel885    380

Na Ukrainie taka prasa to rarytas na skalę największego bambra we wsi, z czasem pójdzie tam jak znajdzie się amator

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez silver95
      jestem szczesliwym posiadaczem simsona s51b z 1984r. i chicalbym wiedziec czym inni jezdza ???
    • Przez Adrianos
      szukam samochodu, najlepiej jakiś suv i wtedy 7osób ewentualnie jakiś duży sedan, nie chce kombi,
      kryteria to:
      -silnik między 2a3 litra pojemności
      -diesel
      -skrzynia manual 6biegowa
      -cena max 100tyś im taniej ty lepiej:D
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
    • Przez GroszekCukrowy
      Cześć.
      Podczas spokojnej jazdy na pole nagle silnik w moim Ursusie zaczął głośno stukać. Ciągnik zaczął mocno dymić. Wystraszyłem się i zgasiłem go. Nie chciał już odpalić. Rozrusznik nie mógł okręcić. Zapalił dopiero na zapych. Stukot zelżał trochę ale nadal był słyszalny.
      Zagrałem się za remont. Stopniowo zacząłem odkręcać silnik. W misce olejowej znalazłem takie części? Co to może być? Pokazywał w sklepie z częściami i zaprzyjaźnionemu mechanikowi od Ursusów ale nie mieli pojęcia co to.
      Nie chciałbym rozkręcać całego silnika aby znaleźć miejsce ubytku? Może kojarzycie skąd te fragmenty pochodzą. Są aluminiowe lub z jakiegoś podobnego stopu, bo zdecydowanie lżejsze od żelaza.
    • Przez magik503
      Hej
      Chciałbym poznać waszą opinie na temat tego samochodu: http://szukaj.pl.mobile.eu/pojazdy/showDetails.html?id=152997173
      Potrzebuję kupić jakiś samochód do jeżdżenia na uczelnie , mam troszkę daleko o pociągi nie jeżdżą już tak jaki kiedyś..
      Jakie są wasze opinie na temat tego Opla?