Polecane posty

Hiszpi    4

/Jeden z naj mniej chodliwych ciągników, kawał byka z małym silnikiem z  którego nic więcej sie nie wyciągnie.

Sąsiad dwa lata temu  za takiego z turem oryginalnym dał 68 okazał się za duży i ponad rok go sprzedawał, zarobił może z  5  tyś.

Tak się zastanawiam nad JD 7600 (ew. 7700) a Case CS 150. Miałeś styczność?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Jak już to tylko 7700 a Case to MX lub Magnum 7120 ale te są od 190 km CS i MXM to nie zbyt udane modele. Mam MX, a koniecznie chciałem 7710.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

Jaki  wał  wybrać  w  tego  typu  agregacie?  rurowy  czy  Packera? 

 

Ziemie  raczej  lekkie   głównie  V  klasa  ,  trochę VI i  trochę  IV

 

Zęby  lepiej wygięte  jak  wyżej  ? 

 

czy proste  jak  np  tu 

208138995_1_644x461_nowy-agregat-uprawow

 

na lekkiej ziemi rura lub gumowy, packer jak dla mnie to porażka, ciężki i niewiele daje, lepiej dopłacić własnie do gumy czy żeliwa

 

łapki raczej wedle uznania, gięta może więcej wyciąga do góry, prosta tylko przedrapie


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik2517    387

za 10 gr to nie porozmawiam jak to w orange 

bardziej chodziło mi o to że ktoś nie postawił przecinka i powinno być 7,5 tyś a nie 75 tyś  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FROG1979    11

na lekkiej ziemi rura lub gumowy, packer jak dla mnie to porażka, ciężki i niewiele daje, lepiej dopłacić własnie do gumy czy żeliwa

 

łapki raczej wedle uznania, gięta może więcej wyciąga do góry, prosta tylko przedrapie

 

Mam taki agregat Agromaszu i osobiście zamieniłbym go chętnie na talerzowy. Agromasz mam 5 lat. sieje ok 40h rocznie(bezawaryjnie-odpukać). 1 i 2 wałki strunowe. Współpracuje z Poznaniakiem. Wady to mała masa agregatu, który skacze po bryłach. Lekką ziemie trochę skruszy i "przegarnie". Rędzinę nawet nie tknie. Zawsze bronuje przed siewem w poprzek pole to ładnie idzie. A po orce to tylko raz siałem i źle to wspominam. Zęby wygięte lubią wyciągać resztki....

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przed e wszystkim jest to seria 7011 , a nie 7211.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

 W    1984  roku  kończyli  serię 70xx , a  zaczynali  serię 72xx , 70xx  miały taki  garb  na  masce, więc jeśli maska  oryginał  to  7011  to nie  jest .

Zresztą  różnic  wielkich nie  ma  miedzy tymi  seriami  , więc  nie  ma  to wielkiego  znaczenia  ,  ważny   stan 

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hiszpi    4

MXM 175 i 190 są awaryjne ale cala mniejsza reszta z 155 włącznie są jak najbardziej OK

Case CS 150 ponoć mają słabe skrzynie i awaryjną elektronikę. Jak to się ma do rzeczywistości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9228

Raczej nie, mam taki talerz w swoim lejku i równomiernie sieje na max 12m, na 15 dorzuci, ale to bez sensu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Popieram kolegę powyżej jak dobrze ustawisz to na te 12m w miarę równo rozsieje. Powyżej to tylko bajka w warunkach jak to się mówi laboratoryjnych.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj