Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
koczas    80

Witam mam takie pytanie jaki rozsiewacz wybrać marki amazone aby równo siał na 12m, nie musi mieć dużej pojemności bo i tak big-bagów nie sypię. Jest sporo typów i nie wiem wktóry uderzyć

 

Nie wiem cenowo ile chcesz przeznaczyć, ale ja mam amazone zaf 604 r i sieję ursusem 330 i sieje idealnie na 12 metrów nawet w pszenicy w dawce na kłos(mocznik też sięgnie). Takie coś za 3500 zł kupisz w bardzo dobrym stanie. Sąsiad ma zaf 602 i nie sięga, a 604 to nowszy model. To takie najtańsze rozwiązanie z amazone, saletrosan, saletrzak, polifoska poleci nawet 15 metrów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

A te takie 400l co chodzą około 2 tyś co są warte?


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

to o tych samych modelach myślimy


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wini    59

to są dobre rozsiewacze, tylko trzeba sprawdziś podczas kupna czy saletra nie będzie przelatywała wzdłoż wałka na talerz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DUCH1986    3

Co ty mówisz, w umowie sobie możesz wpisać nawet 1zł a urząd skarbowy i tak po swojemu oszacuje "wartość" pojazdu. Ja kupiłem samochód za 7500 i tak było w umowie, a podatek musiałem zapłacić od kwoty 10900 bo tak mają w katalogu.

 

Kiedy ostatnio rejestrowałeś coś?  Ja kupiłem motocykl, kilku poprzednich właścicieli go nie rejestrowało a umowy były wszystkie poniżej 1k i żadna nie była w skarbówce. Ja kupując wpisałem 5k poszedłem zapłacić podatek, wziąłem wszystkie umowy, ale ich interesuje tylko ostatnia - czyli ta moja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

chodzi co o ten wałek co napędza mieszadło?


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wini    59

tak o ten wałek który wchodzi do skrzyni zasypowej. jeżeli będzie luz pomiedzy tym wałkiem a skrzynia zasypową to tamtędy będzie uciakał nawóz. Najlepiej przy kupnie podłączyć go do ciągnika i wsypać trochę nawozu. jak nie ucieknie to brać, bo skrzynia przekładniowa jest chyba niezniszczalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

no i stan korozji też ważny bo jak strasznie zgnity to nie ma co brać

  • Like 1

W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    631

Ja tez bede przymierzał sie do zmiany rozsiewacza i chciałbym zapytac co sadzicie o tego typu rozsiewaczach? Akurat nie o te konkretnie mi chodzi ale o tego typu. :)

 

http://olx.pl/oferta/rozsiewacze-amazone-400l-2-talerzowe-CID757-ID8lDj1.html#231974fce0

 

http://olx.pl/oferta/rozsiewacz-nawozu-amazone-CID757-ID6ZyIZ.html#231974fce0

 

upieracie sie tutaj wszyscy na te amazonki....

powiem że miałem kiedyś coś podobnego i jest to jeden wielki shit....

siał nierówno, na 12m nie dorzucał, robił takie pasy nawozu że było widać fale na zbożu gdzie więcej a gdzie mniej....

Sprzedałem to gów...o i kupiłem uzywany Bogballe DZ500 z nadstawką na 750kg.... i powiem tak - w porównaniu do tej zaf 602 to niebo a ziemia...

jest tu zastosowana kompletnie inna technologia rozsiewu nawozu (4 krotne pokrycie łanu nawozem) tarcze obracają się w przeciwnym kierunku czyli od zewnątrz do wewnątrz co powoduje że nawóz za rozsiewaczem się krzyżuje i lepiej pokrywa pole. Do tego posiada wysiew graniczny polegający na zmianie łopatek na jednym talerzu a na drugim zmiana kąta normalnych łopatek (operacja zajmuje 2min)

możliwość rozsiewu od 12 do 18m... teraz będę przechodził na ścieżki 15m to nie będzie z nim najmniejszych problemów....

lata z nim c 330 i miałem już w nim usypane 650kg (ciapek ma dodatkowe obciążniki w przodzie, bo inaczej niebo ogląda)...

Rama pozwala na modyfikację w postaci nadstawek chyba nawet do 1,5t....

reasumując firma naprawdę godna polecenia, specjalizująca się w rozsiewaczach, wystarczy zobaczyć jaką mają halę i urządzenia do testowania dokładności wysiewu:

żeby stwierdzić że marka ta wcale nie wypadła sroce z pod ogona.

Poza tym chyba panuje mainstreamowe przekonanie że amazone to wszystko co najlepsze i w większości tak może jest, ale jeśli chodzi o rozsiewacze to poważnie bym polemizował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
orzel7    0

propo rozsiewaczy to znajomy handlarz kilka lat temu przywiózł mi rozsiewacz PZ z wtrząsami skrzyni o ładowności 700kg  , pracuje bez zarzutu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hopper5    85

http://olx.pl/oferta/sprzedam-kombajn-zbzowy-massey-ferguson-507-CID757-ID92jnt.html#8f817cf8cb

 

Stanowczo odradzam. Gościu sobie ja.ja robi. Heder urwany, złapany na pasie. Dziury w zbiorniku, silnik cały mokry, przewody hydrauliczne pourywane  i wiele innych usterek nie pozwalających wyjechać w pole. Najlepsze jest to że twierdzi iż pracuje nim trzeci sezon a tak naprawde kupił go w zeszłym roku. Porażka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekzet    78

A w osadniku tak jakby czerwony nektar  :)

 

Edytowano przez kris14
Pkt. 1.1 +1p. ostrzeżeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DUCH1986    3

Opony niezłe :D ciekawe co on robił z takimi kołami. Cena nie taka zła, koła trzeba by opchnąć i założyć mu normalne - pewnie jakiś grosz by z tego został. Ale jego pochodzenie (francja) nie wróży mu dobrze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AndyB    12

A w osadniku tak jakby czerwony nektar  :)

Jeśli sprowadzony z Francij  to napewno czerwona ropa, bo tam paliwo rolnicze jest właśnie barwione.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj