Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
soltys48    19709
1 minutę temu, jahooo napisał:

Znajomy ma Areskę tej wielkości kilka lat. Ciągle ja ma, więc chyba nic strasznego się z nią nie dzieje. Ma ze 40ha więc raczej do kościoła nia nie jeździ

chodzi mi o opinie dokładnie o tym modelu.

O areskach mam swoje zdanie i opinii w pip bo dookoła jest tego full ale takiego modelu brak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7969

Sołtys to jak te 4 garowe typu 550 556 566 się sprawują ? ma ktoś u Ciebie w okolicy to ? Jak tak jezdze po komisach to te renówki o wiele mniej styrane jak JD a i roczniki młodsze i tańsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3229
38 minut temu, jarecki napisał:

Wiesz jak jest z przeglądami ? zresztą sam robie przegląd na wygodnej mi zmianie , jak cie nie przepusci na przeglądzie to pojedziesz do drugiego punktu i tyle kiedyś z rodziny pracował na stacji to mówił że z połowa samochodów nie powinna przejsc przeglądu a przechodziła ,   kiedy ustawiałeś  zbieżnosc kół  w swoim samochodzie Wiesio ?

jak chce to sie przyczepi do 20 latka jak i do 2letniego auta i śmie watpic ze do rocznego 

Edytowano przez DANDYS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7969

te kanciaki nie podobają mi się jakoś, a i klimy nie mają, bo w areskach to praktycznie w każdej. Do tura to ma być sprzęt, jeszcze trochę na valtry patrze i może MF, woła z niego nie będzie ale w turze prawie nic nie spali a robotę i tak zrobi.  JD serii xx20 super do turka ewentualne nawet xx10 ale co oglądam to wytłuczone masakrycznie no i ta cena za 20 letni traktor albo i starszy ponad 100 tyś i jeszcze często laczki do wymiany to już koszty zrobi konkretne oczywiście jak jeszcze nie trzeba będzie skrzyni ruszać albo silnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

uziu szkoda ze do mnie tak daleko. Wsuadl bys sobie w moja valtee 6350 i sobie pojezdzil to mysle ze bys mocno poszedl w te strone. Moja ma jeszcze miekki przod na pneu.atyce wiec i ma uklad pneumatyczny prosto z fabryki a nie dorabianiec u dilera. Moja ma 11 tys h przywieziona ponad rok temu z francji, zrobilem ok 500 h i palcem nie dotykalem procz malowania maski i kol. Na calym bloku ori farba i jeszcze zadna sruba nie dotknieta kluczem. Valtra dosc specyficzny ciagnik i zdaje sobie sprawe ze czesto sie nie podoba z wygladu, ale jest kat na robote.

Ps. moja ma ten sam tyl i skrzynie biegow co moja druga t170 wiec mozesz sie latwo domyślić ze 100 km silniczek szybko tego tylu nie rozwali a pompa ma 70L wiec mala tez nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, soltys48 napisał:

Tu już zapitala

 

Pomysł wydaje się ciekawy jako samojezdny ładowacz zamiast cyklopa czy unhz, ale wydajność tragiczna.

@soltys48 a 715 mocno się różni od 710? @giziulek ma 715, może jego zapytasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7969
31 minut temu, Mikruss napisał:

uziu szkoda ze do mnie tak daleko. Wsuadl bys sobie w moja valtee 6350 i sobie pojezdzil to mysle ze bys mocno poszedl w te strone. Moja ma jeszcze miekki przod na pneu.atyce wiec i ma uklad pneumatyczny prosto z fabryki a nie dorabianiec u dilera. Moja ma 11 tys h przywieziona ponad rok temu z francji, zrobilem ok 500 h i palcem nie dotykalem procz malowania maski i kol. Na calym bloku ori farba i jeszcze zadna sruba nie dotknieta kluczem. Valtra dosc specyficzny ciagnik i zdaje sobie sprawe ze czesto sie nie podoba z wygladu, ale jest kat na robote.

Ps. moja ma ten sam tyl i skrzynie biegow co moja druga t170 wiec mozesz sie latwo domyślić ze 100 km silniczek szybko tego tylu nie rozwali a pompa ma 70L wiec mala tez nie jest.

te starsze specyficzne są wlaśnie, te nowsze już optycznie ładnie np c90, jedną oglądałem ale styrana była, w środku fajnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

c90 jest mniejsza gabarytowo od 6xxx i nki. Slabsza przednia os ale caly tyl czyli skrzynia podnosnik to tak jal reszta czyli 6x50 nki i seria t. Plus w seri t bo ma rozbudowana hydrauloke w podlokietniku i wszystko na elektrozaworach i maly joy do tura. Minus jest taki ze jedna para elekteozaworow ok 5 tys zl i malo kiedy jest szansa by to malym kosztem uruchomic bo cewki sa bardzo specyficzne, wąska  kabina i brak amortyzowanej osi w tej serii.

Jezeli juz bedziesz takiej  szukal to szukaj na common rail bo silnik zrywniejszy jak na vp30 boscha i zarazem mniej problematyczne i mniej sterownikow po drodze.

Jezeli chodzi o serie n to pierwsze roczniki to wnetrze idento jak w mojej 6350, zreszta cala skorupa kabiny jest taka sama chyba nawet cos do ok 2015 roku ale mialy inny kokpit boczny od 2007 roku. Ale co by nie bylo kanciaki z ostatnich lat produkcji trzymaja lepiej cene jak pierwsze nki a c90 sa dosc tanie bo jest ich malo i malo popularne a mechanicznie niemal identyczne jak wieksze modele wiec o czesci nie trzeba sie bac (o dostepnosc bo cena jest ze hoho).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8521
14 godzin temu, bratrolnika napisał:

Każdy prywaciarz dorobkiewicz taki jest, chłopaki-pracownicy jeżdżą najczęściej 20-letnim busem, na sznurki powiązanym, a szef musi mieć nowe auto, oczywiście nie Skodę, tylko marka premium, a chłopakom płaci 12/h, bo "pieniędzy nie ma, on do tej firmy cały czas dokłada"

opisałeś firmę budowlaną w mojej wsi 🤬

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682
11 godzin temu, jarecki napisał:

no niestety jeszcze wróce do tematu , w związku z tragicznym wypadkiem dzisiaj , ja wiem wyobraznia itd . itp , ale auto co ma 200 tys najechane lub 10 lat nie trzyma sie drogi tak samo jak młodsze , a naprawić można wszystko ale .....

Ale masz fantazję. Moje auto ma 11lat, 250000km przebiegu i w pełni oryginalne i w 100% sprawne zawieszenie. Co do trzymania się drogi, to bez problemu objeżdżam 90% nowych. Przeglądy od x lat robię na stacji, gdzie sprawdzają wszystko bardzo dokładnie, łącznie ze spalinami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28756
9 godzin temu, witejus napisał:

opisałeś firmę budowlaną w mojej wsi 🤬

w każdej wsi jest taka firma, nie zależnie czy budowlanka, czy skup złomu, czy cokolwiek innego, bus najczęściej kupiony 20-letni, progi z pianki, silnik z patelnią pod spodem żeby olej zbierała, ale na boku okleina za 2tys.zł że ''najlepsza firma w okolicy''

prezes oczywiście jeździ klasą premium, jak go już stać to nową, w leasingu żeby koszty robiła, jak jeszcze go nie stać to starą-ale koniecznie limuzyna albo suv, koniecznie na dużej feldze-bo wszyscy wiedzą że to znak wysokiego statusu

 

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
44 minuty temu, jacek1296 napisał:

Moje aut. Co do trzymania się drogi, to bez problemu objeżdżam 90% nowych. 

Co to dokładnie znaczy? Bo ostatnio co chwilę pokazują takich co objeżdżają wszystkich A lądują na przystankach 😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
55 minut temu, jacek1296 napisał:

Ale masz fantazję. Moje auto ma 11lat, 250000km przebiegu i w pełni oryginalne i w 100% sprawne zawieszenie. Co do trzymania się drogi, to bez problemu objeżdżam 90% nowych. Przeglądy od x lat robię na stacji, gdzie sprawdzają wszystko bardzo dokładnie, łącznie ze spalinami.

to ok . wiec wygląda na to że tylko  w mojej okolicy stacje przeglądy robią niektórym po znajomosciach . a spalin nigdy nie miałem robionych , 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

Nie, u mnie też takie są, tam jeżdżę z innymi pojazdami, ale samochód musi być na tiptop.

Ursus, może mało precyzyjnie się wyraziłem. Moje stare 11letnie auto dużo lepiej trzyma się drogi niż 90% nowych. Nigdy nie siedziałem nawet w rowie, mimo że wolno to ja raczej nie jeżdżę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

Temat się bardzo rozwkleł - zamykam i zapraszam do kontunuacji dyskusji: 

 


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj