Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
daron64    4223

Materiałoznawcy pomóżcie

Potrzebuje budżetowo zrobić łącznik centralny od kultywatora do bron (wzmocniona rama od lekkich bron zawieszanych i 3pola 20tek)i może od kultywatora do siewnika(ale to takie mocno może, ale nawet jakbym próbował, to siewnik lekki nordsten 2.5m).

Całość, gdzieś ~170cm. Chciałem rozciąć stara śrubę centralna i wspawac ja na końcach rury (ścianka 5mm) w środek pręt, i to zespawać. Wytrzyma takie coś?

Edytowano przez daron64

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4223

Pręt na łączeniu rury z połowa śruby. Nie przez całą rure

Choć w sumie racja w pionie siły nie będzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9103

daj rurę o większej średnicy na wierzch tego starego łącznika. Ja czasami wiercę w takiej rurze na wierzchu dziury i łączę spawem punktowo dodatkowo na zakładce . Tzn nawiercam np 10 czy 12 wiertłem tylko zewnętrzną rurę i potem daję w tym miejscu punktowy spaw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Najlepiej większą średnicę rury i na wierzchu spawać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279
16 minut temu, bratrolnika napisał:

Do czoła lepiej nie spawać, albo w środek wpuścić albo na wierzchu

Ukosujesz oba elementy albo zostawiasz szparkę 2mm i spawasz , po co kombinować 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, pawel885 napisał:

 szparkę 

To mają kobiety 😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12080
daron64 napisał:

Materiałoznawcy pomóżcie

Potrzebuje budżetowo zrobić łącznik centralny od kultywatora do bron (wzmocniona rama od lekkich bron zawieszanych i 3pola 20tek)i może od kultywatora do siewnika(ale to takie mocno może, ale nawet jakbym próbował, to siewnik lekki nordsten 2.5m).

Całość, gdzieś ~170cm. Chciałem rozciąć stara śrubę centralna i wspawac ja na końcach rury (ścianka 5mm) w środek pręt, i to zespawać. Wytrzyma takie coś?

nic nie rozcinać tylko łańcuchem przedłuż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianbor    124

Co do tego gościa spod Kraśnika to ja kupowałem u niego na podwórku i wtedy miał kilka ciągników na olx. Teraz nie wiem i nie mogę sprawdzić bo coś olx mi na telefonie nie działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397
2 godziny temu, daron64 napisał:

Pręt na łączeniu rury z połowa śruby. Nie przez całą rure

jak dasz taki gruby pręt to nie ma problemu taki fi 25-30 , albo taką samą rurę jak masz cięgło na styk zespawać i dać 15-20 cm długości 3 pręty fi 12 wzdłuż rury na tym złączeniu . Tylko z rurami problem znaleźć grubościenną te od wody to za cienkie . Albo do samych bron łańcuch starczy jak wyżej ktoś wspomniał . A ramę wzmocniłeś kiedyś do kultywatora były podczepione brony 20 i rama w tym pierwszym nie wytrzymała przy wieżyczce pękł odciąg i na dole wygieła się rama i pękła przy mocowaniu bolców do belek 

https://sprzedajemy.pl/rozrzutnik-przyczepa-samozbierajaca-jadwinow-2-e30984-nr58735861

to to dopiero wynalazek dla małych gospodarstw kiedyś jak znalazł bo teraz to nieopłacalne 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28702

Takim rozrzutnikiem-przyczepa samozbierającą to przejeżdżasz po kanale gnojowym i od razu na pole możesz wywozić, samo zbierze w oborze, samo na polu rozrzuci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
16 minut temu, sebe1033 napisał:

jak dasz taki gruby pręt to nie ma problemu taki fi 25-30 , albo taką samą rurę jak masz cięgło na styk zespawać i dać 15-20 cm długości 3 pręty fi 12 wzdłuż rury na tym złączeniu . Tylko z rurami problem znaleźć grubościenną te od wody to za cienkie . Albo do samych bron łańcuch starczy jak wyżej ktoś wspomniał . 

 

 

Jak to będzie wyglądać , takie ulepione  z tymi prętami 😏. Rury piecowe są dostępne na składach są wytrzymałe i mają grubsze ścianki 

3 minuty temu, Bananek napisał:

Jak siano na łące zgnije to jak znalazł 😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16681
2 minuty temu, Ursus932 napisał:

Jak siano na łące zgnije to jak znalazł 😊

Ty mnie nie strasz bo 4ha skoszone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
9 minut temu, Rolnik7343 napisał:

Ee tam, tu koło 6ha mokło przez 4 dni 

Pewnie twoje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj