Polecane posty

Fendt308lsa    424
51 minut temu, griga napisał:

Bardzo ciężki brytyjski pług. Części na pewno są dostępne, robocze pewnie w 24h gorzej z nietypowymi bo te pewnie trzeba by kupować w UK

Właśnie tego się obawiam, pług wygląda jakby długo stał i nie wiem czy warto w to się pchać mimo bardzo niskiej ceny. 

Dużo waży, na kamieniste pola powinien się sprawdzić? Wiesz może ile on ma plus minus szerokości roboczej bo na internecie nie mogę znalezc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sladan    319
37 minut temu, Fendt308lsa napisał:

Właśnie tego się obawiam, pług wygląda jakby długo stał i nie wiem czy warto w to się pchać mimo bardzo niskiej ceny. 

Dużo waży, na kamieniste pola powinien się sprawdzić? Wiesz może ile on ma plus minus szerokości roboczej bo na internecie nie mogę znalezc

Nie lepiej do gościa z ogłoszenia zadzwonić i zapytać?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5592

Czy taka bardzo niska cena...?

Nie wydaje mi się. 

Pług solidny i masywny ale to stara konstrukcja więc jak będzie 35 cm. na korpus to raczej max. Długie i niskie odkładnie sugerują, że  jest to pług na gleby ciężkie i zwięzłe. Gdyby miał wszystkie kroje i do tego takie same to idealnie nadawałby się do wyorywania łąk o pastwisk.

7 minut temu, sladan napisał:

Nie lepiej do gościa z ogłoszenia zadzwonić i zapytać?

Jeszcze się nie spotkałem z tym żeby handlarz przez telefon powiedział prawdę...czyli w tym wypadku podał faktyczną szerokość roboczą...zawsze takie parametry są zawyżane a maszyny odmładzane 😆

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1075
1 godzinę temu, Fendt308lsa napisał:

Właśnie tego się obawiam, pług wygląda jakby długo stał i nie wiem czy warto w to się pchać mimo bardzo niskiej ceny. 

Dużo waży, na kamieniste pola powinien się sprawdzić? Wiesz może ile on ma plus minus szerokości roboczej bo na internecie nie mogę znalezc

https://www.dowdeswell.co.uk/ploughs/dp8a-dp8b-dp8b-hydrawidth-dp8d

A tu masz ceny różnych części  https://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_from=R40&_trksid=m570.l1313&_nkw=dowdeswell&_sacat=11748

Całkiem ciekawa sztuka https://www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-amazone-bbg-s300-CID757-IDB5bHK.html#bad6bcecb5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przedwczoraj też mi wywaliło na główną takie ogłoszenie. Było jeszcze jedno. W pół godziny od dodania ponad 3 tys wyświetleń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fendt308lsa    424
53 minuty temu, griga napisał:

Dzięki wielkie, pług sprzedaje mój znajomy i okoliczny handlarz. Problem w tym że on sam nie wie nic o tym pługu. 

Jutro wezmę go na test w polu i się zobaczy jak się sprawdzi. Brakuje w nim ogólnie jednego kroju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4224
1 godzinę temu, Thomas2135 napisał:

Przedwczoraj też mi wywaliło na główną takie ogłoszenie. Było jeszcze jedno. W pół godziny od dodania ponad 3 tys wyświetleń.

Dzisiaj w nocy w robocie odpalam olx a tam od uja takich ogłoszeń. Znajomy odpala u siebie i to samo. Nad ranem już były usuniete

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5592
1 godzinę temu, Agrest napisał:

Jak rolnik wspomni w ogłoszeniu coś o innym przedmiocie, który ma również do sprzedaży lub w inny sposób "naruszy" regulamin to "moderator" olx nawet nie dopuści do emisji a zwykłe k**estwo przechodzi i wsi na ogłoszeniach czasem po kilkanaście godzin...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25256

Pewnie sam korzysta to po co będzie usuwał. Mi ogłoszenia z sadzonkami od razu usuwali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5592

Ile mi olx zjadł nerwów przy dodawaniu ogłoszeń to tylko ja wiem. Skargi i zażalenia nic nie dają. W wielu wypadkach nie da się nawet porządnie opisać sprzedawanego przedmiotu bo już coś im nie pasuje. 

k**estwo oraz na przykład przedmioty kultu ideologii faszystowskiej są mimo zakazu ciągle dostępne na olx mimo ich zgłaszania...

Gdyby była jakaś alternatywa to bym ten portal ogłoszeniowy olał...ale nie ma i nasza potężna kasa idzie do barbarzyńców z Holandii...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matisz    121

Mam szybkie pytanko, czy groch podziurawiony przez strakowca bedzie miał jakas sile kiełkowania? Wysłałem ojca po nasiona na poplon, nie przyjzał sie i kupił takie dziadostwo dosłownie co 2 pogryziony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28702

Jakby napisał że ładowność 4t to by nikt tego nie kupił, bo gabaryt do c330 za duży, a duży gospodarz nie kupi popierdziawki 4t ładowności. Liczy na frajera który zachwyci się nowa paką, i nie spojrzy w dokumenty przy zakupie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19551
25 minut temu, asharot napisał:

Gość chyba przesadził z ładownością, mam taką samą z oryginalná tabliczką znamionowa i obciążenie osi jest po 3250kg, ładowność wychodzi około 4,3t

https://www.olx.pl/oferta/przyczepa-rolnicza-8t-jak-nowa-CID757-IDAM1aS.html

Ona ma jeśli dobrze kojarzę to 5.7t dmc

Edytowano przez soltys48

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25256
39 minut temu, matisz napisał:

Mam szybkie pytanko, czy groch podziurawiony przez strakowca bedzie miał jakas sile kiełkowania? Wysłałem ojca po nasiona na poplon, nie przyjzał sie i kupił takie dziadostwo dosłownie co 2 pogryziony.

Szału nie będzie. Jak strąkowiec usytuował się przy kiełku to ziarno stracone, jak trochę dalej to jest szansa w sprzyjających warunkach że wyrośnie. Jak będzie sucho to choć skiełkuje to braknie mu substancji odżywczych nim korzeń sięgnie głębszych warstw.

Ogólnie jak jest możliwość to oddać towar albo zwiększyć normę wysiewu.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5592

Dmc 5,7t. mają te ze zdecydowanie delikatniejszą ramą (mam taką Krone) i przy odpowiednim traktowaniu wytrzymują ładunek 6 t. Ta z linku jest zbudowana na bazie przyczepy o większej dmc ale trzeba pamiętać, że oryginalna drewniana zabudowa ważyła 1/4 tego co na foto. Do tego te stare "niemki" mają bardzo wąskie osie...co zresztą sprzedający umiejętnie "ukrył" robiąc fotki pod odpowiednim kątem. 

Generalnie to fajne przyczepy ale robić nową przyczepę z czegoś co ma ok. 50 lat to trochę przegięcie a kupić to z przekonaniem iż to nówka to już głupota. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25256

Ale na co liczysz, że jak będzie warto to się podzielę z innymi?😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
5 minut temu, slawek74 napisał:

sprawdź i podziel się opinią 😀 ostatnio pojawiały się tym podobne

niech weźmie na testy 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12083
Agrest napisał:

Ale na co liczysz, że jak będzie warto to się podzielę z innymi?😁

A co tortem się nie podzielisz? zemdli Cię od tej słodkości😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25256

Lubię słodkości jak mało kto. 

Ma ktoś karczownik do porzeczek do opylenia? Potrzebuję tani i dobry. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj