Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
soltys48    19551

Tak właśnie zakładałem do wału przedniego w uprawowo siewnym i zero różnicy ok 250 ha na 2,5m i koniec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaruss820    1543
8 godzin temu, slawek74 napisał:

Po kiego giabła sześdziesiątkę męczyć dyskówką duży wcale więcej nie spali a i komfort lepszy szybciej pojedzie i nie trzeba piłować

A czytałeś słowo klucz? "teść"- człowiek który myśli że jest najmądrzejsza osobą w domu. Co zrobię dobrze to nie pochwali ale jak coś z****e to afera na pół wsi. On belarusem nie umiałby robić z jakąkolwiek maszyną napędzana z wom bo zawsze albo 4011 albo perkinsem robił. Wtedy ja musiałbym robić ale kontrola po każdym pokosie by  pewnie była. Dodatkowo 2011 roku to nie rozdziewiczony nawet,do tej pory zaślepka założona na wałku,ale działa bo kilka razy włączałem to się kręci 😀

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9111

Cóż, jak nie zaczniesz z wysokiego C to całe życie będziesz pod pantoflem

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28702

Od 11r. to i tak nie rekord, brat dwa lata temu jak c330m kupił z 87r to też miała zaślepkę, bo człowiek od którego kupował też nic napędzanego wom nie miał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4224
1 godzinę temu, soltys48 napisał:

Tak właśnie zakładałem do wału przedniego w uprawowo siewnym i zero różnicy ok 250 ha na 2,5m i koniec

Ło panie, jak ja mam 15ornego, to do emerytury mi wystarczy 😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
5 godzin temu, bratrolnika napisał:

Po mojemu to albo dobrze albo wcale. Ty będziesz wiedział że trzeba uważać i będziesz uważał, pożyczy sąsiad i zaraz przedobrzy....

wystarczy założyć linki przy siłownikach i siłownik tylko tyle sie wysunie ile mu linka pozwoli ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16681

podczepisz do czegoś z silną hydrauliką i linki nie pomogą. Przerabiałem to u siebie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4224
1 godzinę temu, soltys48 napisał:

a złoma z jesiennego zakupu Złożyłeś?

 

No skąd :) a i już niedlugo potrzebny bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28702
1 godzinę temu, Rolnik7343 napisał:

wystarczy założyć linki przy siłownikach i siłownik tylko tyle sie wysunie ile mu linka pozwoli ;)

Ale linka nie pomoże na to że cieńszy siłownik będzie wysuwał się szybciej

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4224
23 minuty temu, soltys48 napisał:

to widzę ,ze taki zrywny Jesteś jak ja🤣

Chłopie..myślałem że okres gdzie wszystko się pier**li na potęgę mam już za sobą. A tu taki uj. Mały zetorek już z rok stoi i dopiero po żniwach wstawię go do garażu, 60tka - plecak spierniczony, wziąłem na wymianę - ramiona nie reagują w ogóle, opryskiwacz - jak złożyłem po zimie, to coś mam przy zaworze spierniczone, nie mam pojęcia co to może być, do tego cały czas porządki w warsztacie, bo się wizja zmieniła, w dużym zetorku chyba rozdzielacz zaczyna mi przepuszczać, dwa budynki mam do rozbiórki w planach i jeden dach do zrobienia...aaaaa no i wisienka na torcie - rekord. Jeszcze parę drobniejszych rzeczy by się pewnie znalazło. Doba ma stanowczo za mało godzin. Choć w dużej mierze to pewnie kwestia organizacji pracy.

Jeszcze "zawsze coś" drzewo dla matuli kupiłem i miałem ciąć - moja dzwoni, czy mogę pojechać do mieszkania bo chyba żelazka nie wyłączyła, no to Darek leci 20km, żeby zobaczyć że żelazko wyłączone, to moja do lekarza,to matkę do lekarza, to babkę do lekarza, to ciotkę do lekarza, to z małą do dentysty, to z roboty dzwonią, że się grafik zmienił. Tak w kółko cały czas. Jak mam czasem nieliczne dni, że mogę stanąć i cały dzień coś robić, to fajnie ubywa roboty, ale najczęściej chwilę coś poronienia zaraz "coś". Żeby chociaż był ktoś do pomocy, a tak to slabo.

Edytowano przez daron64
  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaruss820    1543
3 godziny temu, jahooo napisał:

Cóż, jak nie zaczniesz z wysokiego C to całe życie będziesz pod pantoflem

Na bizonie 4 sezon będzie jak robię to ciągle kontroling słomy i tekst że gubi,a dwa sezony były takie że wykosilem połowe i mnie w*****ł to sam kosił ale teraz się męczę z ziemią i słomą w zbożu,ale on jest tego zdania że idealnie kosi. Trafia mnie coś ale jak się odezwę to zaraz obraza,więc wolę zamilknąć. Zobaczymy jak w tym roku będzie 😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4224

@soltys48

U nas potrafią przełożeni przyjechać na kontrol takze z tym trzeba uważać. A roboty jeszcze nikt nie przerobil. Dziś skończyłem o 6rano, na wieś, bo matce jakieś cielaki na pastwisko wypuścić, potem pryskac i teraz do domu zjechałem dopiero, a na 5do roboty. I tak cały czas.

@2 x up

A to u twsciow siedzicie, czy tylko im "pomagasz"?

Edytowano przez daron64

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12084

Belaruss820 a ty nie możesz się obrazić ? Strzel pięścią w stół i spytaj kto tu rządzi 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturooo    126

@bratrolnika masz jeszcze jakieś sprężyny do dyszla zbędne na sprzedaż? Założyłbym do mojej d46 bo mam dość dźwigania a i na polu łatwiej samemu podpiąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj