Polecane posty

Gość   
Gość

"miękki przód" - te dwa słowa działają na fanatyków starych Ursusów/Fetorków tak samo jak "kupię ci" na niektóre kobiety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    317

No właśnie jak jest naprawdę to nie wiem. Jeden mówi to samo co ferguson a drugi że nie i nie warto się pchać i człowiek głupieje potem

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255
Napisano (edytowany)
16 godzin temu, Partyzant85 napisał:

"miękki przód" - te dwa słowa działają na fanatyków starych Ursusów/Fetorków tak samo jak "kupię ci" na niektóre kobiety.

Albo jak "bez kwitów" na partyzanta 😛

 

Pamietacie jak mówiłem, że koleś ma przyjechać po złom - w międzyczasie pytał czy może po polu koło drogi pochodzić z wykrywka. Pozwoliłem bo myślę złom sobie zabierze, jeszcze podobno jakieś działko tam stało to może jakiś syf znajdzie no i faktycznie jakieś pociski znalazł, to saperzy zabrali, no i przez telefon mówię mu żeby tylko porządek po sobie zostawił, on że oczywiście bla bla bla. Wczoraj od drogi chodziłem obkaszalem wszystko, patrzę a ten ch*j złamany co bezwartościowego wykopal, to mi k**wa w trawie zostawił. Najgorsze, że nie zapisałem jego numeru i nawet zj***c go nie mam jak. Muszę czekać aż po te prasę sołecka przyjedzie. Jeszcze dam mu szanse, może wtedy to Bierze jak będzie dostawczakiem. I weź tu bądź dobry dla ludzi.

Dobra wyzalilem się.

 

Pytanie z innej beczki - robię sobie przejazd, będzie szła.rura taka typowa do przepustów. Ile trzeba na nią nasypać (do dyspozycji żwir, kamienie, gruz z dachówek i cegieł, żużel) żeby w miarę bezpiecznie jeździć ciężkim sprzętem - tzn jakiś ciągnik z dużą przyczepa, może w przyszłości tir? Macie z tym jakieś doświadczenie?

Edytowano przez daron64

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905

Jak będziesz kupował przepusty to się zapytaj do jakiego tonażu jest bo są różne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Beton najtaniej wychodzi tylko dłuższa robota.Przepusty zależy jakiej średnicy bo jak 100cm w środku lub większe to tylko beton bo takie przepusty są drogie a jak jakiś malutki 40cm to może być przepust.Lub można kupić coś na formę,rurę staro beczke lub 2 po 2000l i oblać to betonem, jak pod tiry to podwójne zbrojenie i min 30cm betonu.

On jeszcze nie raz będzie chodził po tym polu nawet jak coś wykrył to przy tobie nie wykopał.

Znam przypadek ze kolo takiemu pokazał miejsce bitwy i prz nim wykopywał tylko łuski a potem tamten był tam z 4 razy, inni ludzie widzieli i wykopał monety,guziki i zarobił na tym 15tyś.

Oni lubią stare łąki jak ktoś za orze w czasie suszy bo na gruntach ornych kupę nakrętek i śrub z maszyn uprawowych

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255

A nawet nie wiedziałem, że są na różny tonaż. Rura jest 300mm kawałek 4m(bo taki mieli na miejscu w sklepie) i to by szło na środek przejazdu, a na boki dałbym rury betonowe, bo mam dwie, tylko niezbrojone - średnica zewnętrzna ~270-280mm także weszłyby w tą plastykowa. No i w zasadzie przepust to za duże słowo w poprzek drogi przepływa mi taką strużka wody i na drodze jest zagłębienie w tym miejscu. Niby nieduże, ale jak popada, to osobówką, czy dostawczakiem tam się nie wjedzie i już parę lat się za to zbieram (jak za wszystko). W sumie na razie to tylko pod ciągnik by było, bo później jak pod większe auta to i tak chyba kupował bym płyty betonowe, żeby drogę wyłożyć, ale.to już odległy plan, bo to musiałbym od drogi w okolice garazy łącznie koło 100m wyłożyć, a to narazie nie jest nigdzie w budżecie uwzględnione :)

Tylko nigdy na plastyku/betonie żadnych takich przepustów nie robiliśmy i nie wiem czy wystarczy podsypać trochę drobnym kamieniem, potem że 20-30cm żwiru, na to przepust i od góry to samo że 20cm żwiru i po wierzchu wtedy tym gruzem/żużlem warstwę drugie tyle i starczy powiedzmy pod ciągnik z przyczepą 14t (bo takimi mi zboże odbierają), czy pod takie obciążenie trzeba więcej sypać?

A ten koleś na razie w sumie dobrze moze, że nie mam numeru. Poczekam aż przyjedzie po prasę, zapłaci za nią i jak weźmie ten złom to nic nie będę mówił, a jak zostawi, to opierdole i pogonie z podwórka. Mnie nie było jak kopał, matka dzwoniła że ktoś po polu chodzi (zapomniałem jej powiedzieć, że mu pozwoliłem) no i wtedy rozmawialiśmy przez telefon. A ja wczoraj kosze i patrzę co to kuzwa za złom leży, dopiero potem się zjazylem, że ta menda kopała.

Jeszcze rozmawiałem z kolesiem z roboty co też z wykrywka chodzi, to powiedział, że tamten to swego czasu na złomie w ch*ja walił ludzi i że podobno te ich stowarzyszenie jeszcze nie ma na ten rejon zgody na kopanie. Jak to prawda, to kolesia musowo opierdolic i pogonić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Ja bym do oblał z 20 cm betonu i nasypał na to gruzu bo gruz czy kamienie mogą uszkodzić rurę plastikowo.No chyba ze będzie głęboko z 60cm lub wiencej to żwirem obsypać i na to gruz.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    517
Napisano (edytowany)
3 godziny temu, daron64 napisał:

A nawet nie wiedziałem, że są na różny tonaż. Rura jest 300mm kawałek 4m(bo taki mieli na miejscu w sklepie) i to by szło na środek przejazdu, a na boki dałbym rury betonowe, bo mam dwie, tylko niezbrojone - średnica zewnętrzna ~270-280mm także weszłyby w tą plastykowa. No i w zasadzie przepust to za duże słowo w poprzek drogi przepływa mi taką strużka wody i na drodze jest zagłębienie w tym miejscu. Niby nieduże, ale jak popada, to osobówką, czy dostawczakiem tam się nie wjedzie i już parę lat się za to zbieram (jak za wszystko). W sumie na razie to tylko pod ciągnik by było, bo później jak pod większe auta to i tak chyba kupował bym płyty betonowe, żeby drogę wyłożyć, ale.to już odległy plan, bo to musiałbym od drogi w okolice garazy łącznie koło 100m wyłożyć, a to narazie nie jest nigdzie w budżecie uwzględnione :)

Tylko nigdy na plastyku/betonie żadnych takich przepustów nie robiliśmy i nie wiem czy wystarczy podsypać trochę drobnym kamieniem, potem że 20-30cm żwiru, na to przepust i od góry to samo że 20cm żwiru i po wierzchu wtedy tym gruzem/żużlem warstwę drugie tyle i starczy powiedzmy pod ciągnik z przyczepą 14t (bo takimi mi zboże odbierają), czy pod takie obciążenie trzeba więcej sypać?

A ten koleś na razie w sumie dobrze moze, że nie mam numeru. Poczekam aż przyjedzie po prasę, zapłaci za nią i jak weźmie ten złom to nic nie będę mówił, a jak zostawi, to opierdole i pogonie z podwórka. Mnie nie było jak kopał, matka dzwoniła że ktoś po polu chodzi (zapomniałem jej powiedzieć, że mu pozwoliłem) no i wtedy rozmawialiśmy przez telefon. A ja wczoraj kosze i patrzę co to kuzwa za złom leży, dopiero potem się zjazylem, że ta menda kopała.

Jeszcze rozmawiałem z kolesiem z roboty co też z wykrywka chodzi, to powiedział, że tamten to swego czasu na złomie w ch*ja walił ludzi i że podobno te ich stowarzyszenie jeszcze nie ma na ten rejon zgody na kopanie. Jak to prawda, to kolesia musowo opierdolic i pogonić.

Wg. Prawa to szukanie z wykrywaczem  jest zabronione bodajże od roku 

Edytowano przez Marecki2922

Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Temat rzeka.... Teoretycznie zabronione jest szukanie zabytków bez zgody konserwatora ale co jeśli szukając lemiesza znajdziesz jakiegoś talara?

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    517

Cza uczciwie zgłosić , oddać co się znalazło wyrazić skruchę i poddać się karze 😄


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9228

jak nikt nie widział, to nigdzie nie zgłaszać, bo jak pójdziesz i zgłosisz, to wtedy na pewno się przyp.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154
22 godziny temu, Partyzant85 napisał:

"miękki przód" - te dwa słowa działają na fanatyków starych Ursusów/Fetorków tak samo jak "kupię ci" na niektóre kobiety.

nowe kompletne z ciężkiego, tylko wsunąć i przykręcić koło oraz drążek widziałem po 700zł, więc gdzie sens i logika ?


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomorzanin1222    117

Ja pierdziele toz on może kupić gospodarstwo gdzie chce i jakie chce uprawiac lub hodowac co chce i reszte kasy włacić na konto przynajmnmiej ja bym tak zrobił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj