Polecane posty

Agrest    25596

Przy spalinowej wiertnicy powinno się w dwie osoby robić. Trzeba mieć trochę krzepy i wyobraźni jak się samemu robi, bo ręce można połamać. Ale na łąki to chyba lepsze rozwiązanie niż ciągnikowa.   

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    517

Panowie jak myślicie , pompa z takiego cuda popchnie zboże ?

weinbau-035zm-10-254x168.jpg


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mom    19
1 godzinę temu, Wiesi0 napisał:

Chodzi mi o dołownik świder spalinowy coś macie i polecacie, po te paliki cienkie gniją a jak by tak powiercił doły to by walnął kołki po 20cm lub betonowe ze słupów energetycznych, to by postały, chodzi mi o ogrodzenie  do pastucha.

Zależy ile chciałbyś kasy przeznaczyć bo świdrem spalinowym możesz się zajechać przy tych dołkach i jeśli ma być 20 cm średnicy to spalinowa dostanie po "tyłku". 
Za 5-6 stówek masz chinola, za np makitę powiedzą pewnie z 3-3,5 tys a w tej cenie kupisz już wiertnicę ciągnikową. Więc sam sobie odpowiedz na pytanie co bardziej ekonomiczne się wydaje. Przy świdrze Ciągnikowym na pewno się nie nadźwigasz i nie naszarpiesz, a przy chińskim spalinowym to nawet tam na "górze" nie wiedzą.
 

1 godzinę temu, bratrolnika napisał:

Znajdź kogoś z otwornicą taka sadowniczą, do ciągnika, na wom. Taka bida spalinowa to chyba tylko na miękki grunt, a nie na ostatnią skamielinę po suszy.

Chyba że cię stać to taka kup

Jeśli kolega Wiesi0 pisał że pod pastuch wnioskować możemy że chodzi raczej o bardziej miękkie (mokre?) ziemię. 😎

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25596

A to nie przyczepa do winogron? 

To jednak ma lżej na mokro niż popchnąć ciężkie zboże.

No i czy tam jest pompa czy napęd łopatek z przekładni napędzane wom?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28757
8 minut temu, mom napisał:

Jeśli kolega Wiesi0 pisał że pod pastuch wnioskować możemy że chodzi raczej o bardziej miękkie (mokre?) ziemię

Nie wiem jak u ciebie, ale u nas ostatnio susza, i to miałem na myśli pisząc o skamielinie.

Poza tym wcześniej napisał też że ma do wbijania kołki przy nasypach kolejowych i drogowych, więc tam może być twardo

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25596

Generalnie jak krzepy nie będzie miał zagapi się, czy trafi na korzeń to oberka zatańczy. Targnie nim jak Reksio kością.

Pamiętam jak pierwszy raz uruchomiłem zacieraczkę do betonu. Jak mną rzuciła to nie wiedziałem jak ją podejść żeby  złapać .

Zupełnie jak czasem swoją żonę😂

  • Thanks 1
  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

jeśli idzie o ogrodzenie to ja zapie... z młotem 😁😫, dość popularny sposób w okolicy 😉. Kołki drewniane  olchowe bo mam dużo tych drzew , trochę postoją , wierzbowe jak zdrowe to i porosną , najdłużej to dębowe się trzymają , 

Można jeszcze pokombinować z turem albo ładowarką też idzie łychą docisnąć 😋 tylko trzeba uważać bo jak sucho to może pęknąć kołek ... Jakby dorobić jakieś sensowne mocowanie do tefgo 

 

Co do bielenia zawsze mordowaliśmy się z ręczna pompką jeden bieli drugi pompuje to się zapycha do tego , raz próbowałem opryskiwacz nawet szło (starym) 

 W końcu kupiłem takie coś do farb sie nadaje do i do wapna https://allegro.pl/oferta/agregat-malarski-hydrodynamiczny-dedra-ded7421-7617317721

teraz robota idzie i nie ma że sie zapcha . Tylko jedna uwaga trzeba dyszę kupić do gęstego bo ta co dają w komplecie  to się zapycha .

A te na sprężarkę to nie wiem jak wy tym bielicie rozumiem ściany da się rady ale sufit na drabinie 🤔 i do tego ja daję 100 l na oborę ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mom    19

bratrolnika Jak by nie było nie zmienia to faktu że musi się trochę pozasuwać przy tych dołkach i skoro napisałeś że dochodzą skarpy (czego nie doczytałem) to coraz bardziej racjonalny robi się świder przy ciągniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9231

Świder do ciągnika można samemu wyczarować niewielkim kosztem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Młotem można wbić taki 8 cm zaostrzony ale już mnie wkur ta nie ustana robota przy tych ogrodzeniach, chciałbym zrobić solidnie,ze jak co to mi jakiś łoś przerwie linkę a pale będą stały nadal.I prędko nie zgniją nawet jak gdzieś bym dostał słupów z rozbiórki to też by byli ok.

Mam gdzieś przekładnie kontową solidną taką 60kg od razu miała wyjście pod wałek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28757

No to potrzebujesz jeszcze kawałek ramy i świder, i za cenę chińskiego wiercidelka masz sprzęt do ciężkiej roboty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Podkładów kolejowych kup na słupki. Widziałem takie niedaleko w ogrodzeniu, ale z drutem kolczastym. Nie przeżyjesz tego. Pod pastuch wystarczyłoby tylko jakąś drewnianą łatę drutem przywiązać do izolatora. Zamiast samemu lepić to może kupić gotowe wiertło.

https://www.olx.pl/oferta/wiertlo-do-swidra-wiertnicy-glebowej-do-ziemi-fi300-800mm-30-80cm-CID628-IDwYhkz.html

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9231
Napisano (edytowany)

Na łosie nie ma rady. Podkład kolejowy jest za krótki, takie ogrodzenie to on przeskoczy. Najlepszy byłby PK/PKS sterowany fotokomórka obsadzone na rogach ogrodzenia :-)

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To lepiej jak przeskoczy i pobiegnie dalej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

W najbliższym czasie robię do ciągnika wszystko mam tylko pospawać, przekładnia okazała się delikatniejsza i co gorsze ma przełożenie 1:1 ale nie będę kupował.Kupie tylko wiertło bo nie mam.

 

20190505_123023[1].jpg

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15370

Też mam takiego, stoi w zastronku z  8 lat nie czepiany.

Ale niech stoi jeść niechce, potem ktoś na złom wywiezie i na browara będzie miał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)
37 minut temu, farmtrac8244 napisał:

Z tego ludzie robią v-rake jak ktoś ma czas to jeszcze kawał dobrej maszyny można z tego zrobić za nie duże pieniądze.

 

Jest dużo tego typu przeróbek na YouTube jedna z firm myślała nad produkcją v-rake ale koszt by był 20tyś w dobie karuzelówek, ryzykowny interes.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28757

Nie potrzebuję ktoś felg pod opony balonowe??? Tylko ET mają inne, zakładając je w miejsce standardowych zmniejszamy rozstaw

 

Screenshot_20190505-143155.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9231
Napisano (edytowany)

Wiesi0 nie wiem, skad jesteś, ale leży u mnie przekładnia od RCW, a ta twoja to też RCW, tylko do napędu talerza, moja jest od taśmy

Podeszły by te felgi go MTZ-ta na przód ? A, widzę, ilość otworów inna

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    517
5 godzin temu, Agrest napisał:

A to nie przyczepa do winogron? 

To jednak ma lżej na mokro niż popchnąć ciężkie zboże.

No i czy tam jest pompa czy napęd łopatek z przekładni napędzane wom?

Zgadza się to jest do winogron , nie wiem właśnie jak jest rozwiązane pompowanie i czy ta pompa poradzi ze zbożem 


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19709

Panowie może ktoś potzrebuje tani ciągnik ok 80km z napędem??Dokumeenty są

Idealny do lasu, paszowozu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj