Polecane posty

sumek666    5084

Ludzie... 

Arbos nic nie produkuje. Tylko maluje na biało zielono.

Ciągniki Arbosa to chińskie Lovole z silnikiem Kohler. 

Wszelkie siewniki i opryskiwacze to wszystkim dobrze znany Mater Macc 

Jeżeli ktoś chce kupić sadownika to za 60-70% Korbankowego Arbosa ma niebieskiego Lovola

  • Like 2

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

@slawek74 tylko tyle że tak jak ustawił wysiew nasion i nawozu na początku tak sie od kilku lat i nic nie przestawia tzn. nasiona w granicach 111 tyś na hektar i nawóz 200kg na hektar
nawóz mi pasi ale wysiew można by było inny spróbować
 

a jednak swój to swój ... sie sieje jak chce ile chce gdzie chce i nic nikomu nie trzeba tłumaczyć

Edytowano przez Rolnik7343
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Rolnik7343 napisał:

 

 

To jesteś  w stanie dać za tego Złomka jakieś 1700 zł niż dać koło 3 za coś co pewnie mniej nerwów i roboty pochłonie ? 

Na jedno Ci chyba wyjdzie , tak mi się zdaje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3047

nawozu troche za malo a  nasion zdecydowanie za duzo-nawet jak na kiszonke, na naszych glebach to 80-90 tys siejemy, nawozu 250- obornika ze 30 lat nie widziala ziemia i sztucznego trzeba sypac, 300kg mocznika przedsiewnie idzie czasami. 

tak jak pisza koledzy albo usluga, albo nawet jakas stara polska unia, u nas bioro 100 za ha , wiec jaki jest sens kupic maszyne ktora pare godzin w roku bedzie uzywana ??


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

Za bardzo też nie ma co obniżać dawki wysiewu bo ziemię słabe ;) nawóz idzie jeszcze rozsiewaczem także idzie przeżyć tą dawkę z podsiewacza 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12186

Co za ludzie te usługi robią masakra u mnie to jak trzeba to i dwa razy przestawia wysiew czy nawóz sieje do 80tys a realnie wychodzi trochę więcej bo działki różne i czasem gdzieś zakładka☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba277    9

U mnie większość ludzi do podsiewacza nawozu nie sypie.  

Rolnik jak masz poznaniaka to poznaniakiem zasiejesz sobie na kiszonkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Mój kuzyn ma i nie uzywa bo tylko 2x50 kg wchodzi w podsiewacz w Kleine. Poza tym twierdzi, że podsiewacz rozleniwia kukurydzę 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    209
2 godziny temu, sumek666 napisał:

Ludzie... 

Arbos nic nie produkuje. Tylko maluje na biało zielono.

Ciągniki Arbosa to chińskie Lovole z silnikiem Kohler. 

Wszelkie siewniki i opryskiwacze to wszystkim dobrze znany Mater Macc 

Jeżeli ktoś chce kupić sadownika to za 60-70% Korbankowego Arbosa ma niebieskiego Lovola

Takich Lovoli nie widziałem :

https://www.korbanek.pl/producent/arbos/ciagniki-sadownicze/4000-q#

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080
Ładny ale drogi https://www.olx.pl/oferta/rozsiewacz-nawozow-rauch-mds-62-select-CID757-IDzvOl9.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
53 minuty temu, kuba277 napisał:

U mnie większość ludzi do podsiewacza nawozu nie sypie.  

Rolnik jak masz poznaniaka to poznaniakiem zasiejesz sobie na kiszonkę.

Za takie kombinowanie to ja podziękuję ;)

45 minut temu, sumek666 napisał:

Mój kuzyn ma i nie uzywa bo tylko 2x50 kg wchodzi w podsiewacz w Kleine. Poza tym twierdzi, że podsiewacz rozleniwia kukurydzę 

To chyba u niego ;) w podsiewacza idzie super fosfat i sporą różnicy od startu widać tam gdzie qq dostała nawóz a gdzie nie  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12186
kuba277 napisał:

U mnie większość ludzi do podsiewacza nawozu nie sypie.  

Rolnik jak masz poznaniaka to poznaniakiem zasiejesz sobie na kiszonkę.

siania poznaniakiem to ty nikomu nie doradzaj 😃 uprawa kukurydzy jest zbyt droga by byle jak siać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

Konnym by szło lepiej niż poznaniakiem bo tam przysłaniały się rolki wysiewający i by szło ustawić żeby brał po 1-2 ziarnkach 

Ale to szkoda bawić się z tym 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084
3 godziny temu, solek01 napisał:

No takich może nie ma oficjalnie ale na pewno to robi lovol. 

3 godziny temu, Rolnik7343 napisał:

To chyba u niego ;) w podsiewacza idzie super fosfat i sporą różnicy od startu widać tam gdzie qq dostała nawóz a gdzie nie  

No masz rację. Ja różnicę widzę :)


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1119
18 godzin temu, Rolnik7343 napisał:

jak mógł 3p z takim siewniczkiem nie dawać rady ?

zastanawia mnie czy nie łupie ziaren

Na górach trochę ciezko (tak właściciel twierdzil) a tak to w 6 rzedach chodzil Pronar ;)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba277    9

A co to za zabawa ustawiasz na 5 rządków i siejesz. Nie trzeba się nikogo prosić o zasianie i zawsze coś tam zaoszczędzone a różnicy nie widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

5 zł? Wystawiałem maszynę na olx i z pewnych względów nie mogłem z konta zapłacić. Zapłaciłem smsem. Wiesz ile skasowali? 29 zł zł za ogłoszenie i 30 zł dla operatora. W sumie 59 zł za gołe ogłoszenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28756

Co nie zmienia faktu że nie lubię takiego dziadowania i kombinowania, niech będzie nawet te 30zl to chyba gospodarki do upadłości nie pociągnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igor10246    380

to trzeba popularyzować portale takie jak sprzedajemy itp 

 

  • Like 1

Polak, perkusista, rolnik, mechanik amator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igor10246    380

przynajmniej to Polacy a nie Holendrzy . wole dać Polakowi jak obcemu 

  • Like 1

Polak, perkusista, rolnik, mechanik amator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj