Polecane posty

izydor6280    1153

lalka za ten $$ to nie będzie, ale jednak coś czym da się pracować

https://www.olx.pl/oferta/przyczepa-d55-zarejestrowana-CID757-IDzqVFh.html#a7227b4066

https://www.olx.pl/oferta/przyczepa-autosan-d-55-wywrotka-6-ton-CID757-IDzeBQB.html#a7227b4066

 

360 może i lekko nie będzie miała, ale bez przesady, póki się nie utopi to jakoś pociągnie, a że żniwa ostatnimi laty suche to topienie bym się nie martwił


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

mógł być sie dowiedzieć jak tym idzie ? i jak sobie radzą tarcze z pobieraniem ziaren gdy jest np. pół pojemnika nasion ... czy nie łupie ich bo np. bierze po 2 ziarnka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3038

a po co-bez podsiewacza to szkoda sobie glowy zawracac.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

troche pomysłu i podsiewacz za grosze można dorobić ;)

z podsiewacza nie mam zamiaru rezygnować bo jest duża różnica w kukurydzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, Rolnik7343 napisał:

mógł być sie dowiedzieć jak tym idzie ? i jak sobie radzą tarcze z pobieraniem ziaren gdy jest np. pół pojemnika nasion ... czy nie łupie ich bo np. bierze po 2 ziarnka

U mnie też sieje 😏 szału niema ale idzie, ziarna nie łupie  ,jak odmiana z grubym ziarnem to sieje rzadko pewnie trzeba by tarczki z większymi otworami założyć i ogólnie trzeba wolno jeździć bo inaczej nie nadąża zabierać ziaren

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

To że po woli to wiem ;) tak samo jak przy siewie buraków 

Ale przecież on ma przekładnie to można zmieniać ilość wysianych nasion na hektar 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    514

 Nowy Kuhn  czy Monosem jest blisko tej ceny  , więc taki arbos nie łatwo będzie sprzedać zwłaszcza że tu jest jako używany pewnie  ,, po pokazowy ,,


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Rolnik7343 napisał:

troche pomysłu i podsiewacz za grosze można dorobić ;)

z podsiewacza nie mam zamiaru rezygnować bo jest duża różnica w kukurydzy

Stare do jest dobre wino ;)

Umeczysz się tym pewnie i gra nie warta świeczki ..

Nie lepiej do pneumata dozbierac ? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
7 godzin temu, Rolnik7343 napisał:

To że po woli to wiem ;) tak samo jak przy siewie buraków 

Ale przecież on ma przekładnie to można zmieniać ilość wysianych nasion na hektar 

Na przekładni też ustawia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 minuty temu, Rolnik7343 napisał:

i jest różnica w wysiewie jak sieje drobne i grube ziarno ?

Troche jest przy grubych musi jeździć jeszcze wolniej żeby było ok 

Żeby talerzyk zdążył zabrać grubsze ziarno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12164
Rolnik7343 napisał:

Na kilka ha siewnik powyżej 3tys jest chyba mało opłacalny

Na kilka ha to lepiej wziąś usługę niż to omijać na podwórku czy też w garażu☺

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208
1 godzinę temu, solek01 napisał:

Jak się ma cena takiego Arbosa do markowego siewnika, średniej klasy ? Tak z ciekawości

https://www.otomoto.pl/oferta/arbos-ms-8130-siewnik-pkt-arbos-ms-8130-6-rzed-wer-z-podsiewaczem-i-aplikatorem-ID6BM8fx.html?

 

1 godzinę temu, Marecki2922 napisał:

 Nowy Kuhn  czy Monosem jest blisko tej ceny  , więc taki arbos nie łatwo będzie sprzedać zwłaszcza że tu jest jako używany pewnie  ,, po pokazowy ,,

Tak właśnie patrzę w ogłoszenia po OLX i widzę że jakiegoś Gaspardo, czy Khuna można w podobnych pieniądzach wyrwać więc nie wiem czy się w tej cenie dużo tych siewników sprzeda.

Ciekawe czy się ciągniki Arbos sprzedają! Mi się bardzo podoba jeden sadownik z nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
14 minut temu, slawek74 napisał:

Na kilka ha to lepiej wziąś usługę niż to omijać na podwórku czy też w garażu☺

co roku bierze sie usługi monosemem z podsiewaczem ale lubie bawić sie odmianami i siać nawet po worku kilku odmian a nie którym to nie pasuje że co chwile trzeba dosypywać

Edytowano przez Rolnik7343

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12164

to bierz takiego który jest cierpliwy 😉 płacisz i wymagasz jeteż sieje kilka odmian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

akurat ten co sieje to nic nie gada tylko sypie i sieje tak jak mu sie powie

Edytowano przez Rolnik7343

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, Rolnik7343 napisał:

akurat ten co sieje to nic nie gada tylko sypie i sieje tak jak mu sie powie

Ten mój znajomy ma jako jedyny w bliskiej okolicy i sieje tym u kilku rolników od kilku lat ,pewnie że bez porównania lepszy by był pneumatyczy😏,kupuj najwyżej jak nie spełni twoich oczekiwań to sprzedasz i już 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj